Diskuse k článku

Zapomněla zaplatit pokutu a za tři roky přišli exekutoři. Může se to stát i vám

Každému se může stát, že zapomene na složenku za tři stovky, a malér je na světě. Vy jste sice zapomněli, ale věřitel ne. Stále je krize, peníze chybějí všude, a tak třeba obecní úřady, dopravní podniky či knihovny sahají i do archivu a starší pohledávky dávají k soudu. Dluh je totiž promlčený až po deseti letech.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

atom58

Ať žijí naši zákonodárci!

Jeden příklad za všechny - exekuce na částku 22 000. K tomu plus úroky celkem     58 000. Kolik myslíte, že inkasoval pro sebe exekutor? Celých 92 000. Za co?  Pár dopisů a jedna návštěva jeho vykonavatele. Tohle se některým z Vás zdá v pořádku?

Asi jen těm, kteří to nikdy nežažili. Exe. samozřejmě dělají jen to, co jim povoluje zákon, byť je to mnohdy na hraně. Jde o to, že příjmy exe. jsou totálně nepřiměřené, naúčtovat si mohou kde co. Názor, který na těchto stránkách proběhl - a to, že exekutoři jsou největší státem posvěcení zloději, zastává určitě každý, kdo si tímto martýriem prošel. Zdaleka ne každý má dluhy jen proto, že nutně potřebuje novou televizi nebo dovolenou u moře. Tisícům lidí jde o holé přežití a přesto, nebo právě proto budou živit exekutora mnohdy do konce života. Samozřejmě, neměli se do té situace dostat, řeknete si, ale stát se může cokoli a

pak už jste jak na tobogánu a nezastavíte to. 

0/0
27.5.2010 0:08

NTPT

TYhle exekuce STOVKY s náklady 20 litrů jsou PROTIUSTAVNI

Součástí našeho právního řádu je i princip PRIMERENOSTI. Nárůst  bagatelní sankce o TISICE PROCENT je vše jen ne přiměřený. 

Samozřejmě exekutoři kteří to vybírají jsou POVINNI se řídit platnými zákony, ale VCETNE USTAVY A LZP (ergo i oním principem přiměřenosti), jestliže to nedělají, dopouští se zneužití pravomocí veřejného činitele.

0/0
31.3.2010 23:12

aljavC

klasická zlodějna

místo 300,- zaplatit 25000, -. není to právní porušení "dobrých mravů" ???

0/0
31.3.2010 11:36

cellulose

nejhorší jsou ti co "zapomínají"

Dělají mrtvého brouka a pak se diví, z částky 300 kč je najednou 10 000. Nejvíc mě pobavilo jak ten mladík píše, že tomu dopisu od zdravotní pojišťovny na 900 kč nerozuměl a tak ho založil???8-o Typické. Copak je to řešení, že tomu nerozumím? Normální člověk se teda sebere a do pojišťovny dojde nebo zavolá nebo prostě se stará. A ne, že to alibisticky založí a ejhle pak se diví, že má dluh jak blázen.R^ Ale exekutoři jsou zloději, ale jednají na základě zákonů které tvoří pitomci a mafie takže dle toho to vypadá.

0/0
12.2.2010 12:44

honzasl

Nechápu

Může mi někdo vysvětlit, proč je tolik lidí, kteří zapoměnou zaplatit pokutu za 300 korun? V normální společnosti je snad normální, že za věci se platí - pokud jedu v MHD na černo a chytnou mě, sklopím uši a na místě zaplatím pokutu. Stejně tak parkování. A pokud na místě nemám, nechám si napsat složenku a utíkám k bankomatu zaplatit. A když už zapomenu zaplatit, tak hold se nedá nic dělat, musím zaplatit exekutorovi.

Mnozí se tady rozčilují, jak je možné, že chudáček občan zapomene zaplatit pár stovek a je z toho deset tisíc. Za všechno je potřeba platit a tohle je prevence - kdyby nehrozila brutální sankce, nikdo by drobné pokuty neplatil.

Jo a prosím, neodpovídejte mi, že jiní kradou ve velkém a nejsou potrestáni a kdesi cosi. Krást se nemá ani v malé, ani ve velkém.

Ale protože v Africe umírají tisíce dětí na banální choroby, tak my přestaneme očkovat ty naše, protože to (v globálním měřítku) zachrání jen pár procet dětí?

0/0
12.2.2010 11:21

preaxik

Re: Nechápu

R^

A u těch pokut za černou jzídu, nejdřív musí proběhnout nalézací řízení, tam se vydá platební rozkaz, který s emusí doručit do vlastních rukou, když se nedoručí, nebo se proti němu žalovaný odvolá, proběhne jednání a o výsledku se vydá rozsudek. a až poté, co je pravomocný, lze přistoupit k exekuci. šancí na zaplacení je dost, ale lidi si ani nepřebírají poštu a pak vše proběhne bez jejich účasti a najednou maj problém.

0/0
12.2.2010 12:15

danny44

Stačí jedno...

Stačí jedno, na uloženou pokutu se prostě"nevys.at" ...... (I když pravda v době vlády oranžgutánů se tady rožšířilo vědomí, že dluhy se platitz nemusí)

0/0
11.2.2010 21:09

SSJS

Hm

každý zapomíná zaplatit a pak se divíííí

0/0
11.2.2010 21:06

Autobus s tykadlama

jenom část splátky?

>>> I když nemáte na celou platbu, pošlete věřiteli alespoň část. Bude to brát jako snahu řešit závazky a možná se vám tak podaří zažehnat exekuci. Samozřejmě to neznamená, že byste nakonec vše nesplatili.....<<<

 No nevím, jak by se tvářila Hypoteční banka, když bych ji místo 12.500 poslal jenom 8.000 ....

0/0
11.2.2010 12:40

individual

Re: jenom část splátky?

Pokud bys jí poslal 8000 namísto 12500 Kč a s bankou o tom komunikoval, je to rozhodně lepší řešení než neposlat nic a dělat mrtvého brouka.

Co je na tom nepochopitelného?

0/0
11.2.2010 16:17

Hans Wurst

Exekutor semele jenom totalni blbce,

kteri pilne hazeli do kose doporucene dopisy od dluzniku, soudu a exekutoru a byli lini prehlasit si svuj pobyt nebo zajit na postu. Soucit s temito kreaturami nemam.

0/0
11.2.2010 0:53

pavelpat potřetí

Re: Exekutor semele jenom totalni blbce,

A víš, že bych ti ho docela přál? Třeba, aby ti domu došel exekuční příkaz, za to, že  manželka, se kterou si se rozvedl (majetkové vypořádání však trvá nejmíň rok) jela načerno, nebo tak.... Vono, to vlastně nic není, nic do koše házet nemusíš, jen zaplatíš exekutorovi 12 tisíc odměnu za jeden dopis. Pak budeš možná mluvit jinak Rv

0/0
11.2.2010 7:36

Autobus s tykadlama

Re: Exekutor semele jenom totalni blbce,

od toho jsou datové schránky, abyste se nemohl vymlouvat, že se k vám úřední dopis nedostal, bo jste se přestěhoval. K niukomu nepřijde exekutor jen tak. Před ním přijde slušné upozornění na dluh, 1., ještě slušná upomínka, 2. důrazná upomínka (+případné  zastavení poskytování služeb - voda,plyn, telefon) výhružka soudem, soudní příkaz.... takže minimálně 5 doporučených dopisů...

0/0
11.2.2010 12:43

venoch

Re: Exekutor semele jenom totalni blbce,

Tak tedy jeden priklad z meho vlastniho zivota. Odjel jsem sluzebne do zahranici, auto nechal doma, synek s nim jel, ale vyfotili ho,  me dosla pokuta za prekroceni rychlosti, ale doporucene, a proto, ze jsem nebyl doma, tak se to vratilo, povazovali to za dorucene a tak jsem to zachytil jen nahodou u soudu, protoze synek, ac o tom vedel, tak se bal, ze ode me dostane po hube, tak mi to nerekl. Dozvedel jsem se to nahodou od jeho kamarada. Takze takove reci o schrankach si nechejte od cesty, protoze podle noveho zakona doporuceny dopis i neprevzaty je povazovan jako doruceny a kdyz nejste doma delsi dobu (rok) jako ja, tak taky muzete prijit domu a vas byt bude vybydleny exekutorem...

0/0
12.2.2010 0:34

preaxik

Re: Exekutor semele jenom totalni blbce,

ZAlozte si datovou schranku a veskera komunikace musi jit tam.

0/0
12.2.2010 6:42

NTPT

Re: Exekutor semele jenom totalni blbce,

Kdybys nebyl debil a rodič fašista, tak se tě synek NEBOJI když udělá drobný průser a řekne ti to.

0/0
31.3.2010 23:14

klof

Re: Exekutor semele jenom totalni blbce,

To může napsat jen blbec. Exekutor ani soud nic posílat nemusí a taky ani neposílají. Exekutor doručí exekuční příkaz osobně a hned to kasíruje. Mě se takhle po sedmi letech vymstil hřích z mládí, kdy jsem nezaplatil 500,- nějakému advokátovi. Stálo to 4 tis. a rozhodně nejsem žádná kreatura.

0/0
11.2.2010 9:15

elverano

Re: Exekutor semele jenom totalni blbce,

Jenže před exekučním příkazem předcáhejí zpravidla výzvy věřitele k plnění, následně probíhá soudní, správní či rozhodčí řízení (kde je povinný opět obesílán) a pak teprve příjde na řadu exekutor. Výjmkou jsou např. blokové pokuty, které se ukldají na místě a po jejím uložení už žádné další řízení neprobíhá (ale zde většinou příslušné úřady či policie dlužníka upomínají a teprve potom přejdou k exekuci). U notářských či exekutorksých zápisů se svolením k vykonatelnosti si musí dlužník hlídat splatnoust svého dluhu, jelikož pak lze přistoupit k exekuci bez soudního řízení. Ve výsledku je odpovědnost za nařízení exekuce v drtivé většině případů opravdu na dlužníkovi, který přes výzvy neplnl nebo na své závazky "zapomněl". Samozřejmě v praxi může dojít k různým excesům (což při počtu půl milionu nařízených exekucí ročně se bohužel může stát ).

0/0
11.2.2010 10:30

pilinazlenina

Re: Exekutor semele jenom totalni blbce,

bohužel v praxi k těm "excesům" dochází až příliš často.

0/0
11.2.2010 12:35

Ubaram

Re: Exekutor semele jenom totalni blbce,

V praxi k excesům dojít nejen "může", ale dochází poměrně často. Oni nemusí nikde dokladovat že se vás snažili upozornit, a proč vyhazovat peníze na snahu vás upozornit, když můžou ušetřit tím že vás neupozorní, a pak při kasírování ještě zacvakáte násobek původní částky...

0/0
5.4.2010 0:23

polorom@email.cz

Re: Exekutor semele jenom totalni blbce,

dalsi lama :-)

0/0
11.2.2010 9:39

Morgiana

Re: Exekutor semele jenom totalni blbce,

No nemáte až tak uplnou pravdu . založila jsem jakési svatební spoření, pojištění v porodnici a po 2 letech jsem zjistila že je to na nic a vypověděla jsem to. Podotýkám že trvalé bydliště nemám, ale ve smlouvě byla řádná doručovací adresa na kterou mi normálně ty dva roky chodili složenky,. Ted po 5 letech mám na sobě exekuci , protže pry to ještě dobíhalo 6 měsícu , upomínku posali na adresu trv. bydliště/ což je uřad/ . Na dotaz proč to neposali normálně jako posílali složenky paní tvrdila že upomínka se musí na tvalou a že není její práce tohle hledat. Nakoukla do spisu a ejhle pry tam ta adresa opravdu je, ale to at si vyridim se jejich vymahaci, vymahaci rekli ze neni jejich prace prohledavat spis, ale vymoct peníze a od hledani dluznika je soud , zavolala jsem na soud a tam mi paní řekla at si prijdu spis ofotit a ze tam opravdu je ta dorucovaci adresa, ale veritel že na nich pry pozadoval poslat na trvalou adresu a ze neni jeji prace to posilat vsude.

0/0
2.3.2010 12:15

dobrodej

Lhuta

Nemyslim si, ze je promlceci lhuta 10 let.Dle aktivity veritele je 3 - 5 let, jiny vyklad zakona je spatny. Ale muzu se mylit. :(

0/0
10.2.2010 23:31

Jezdím na neutrál

Re: Lhuta

Mýlíš se.

0/0
11.2.2010 8:48

Vanguard

Re: Lhuta

V čem se mýlí? Má pravdu, 10 let je až na rozsudek.

0/0
11.2.2010 11:59

Jezdím na neutrál

Re: Lhuta

Neumíš číst? Píše, že to není 10 let, ale 3-5. Tak mu říkám, že se mýlí, protože je to těch 10.

0/0
11.2.2010 12:28

ardrlo

Re: Lhuta

obecná promlčecí lhůta je dle občanského zákoníku 3 roky (dle obchodního zákoníku 4 roky, a např. v daňových věcech, apod. může být i i speciální délka lhůty); 10 letá je např. při uznání dluhu či po pravomocném a vykonatelném rozsudku, bez exekučního titulu (např. pravomocného a vykonatelného rozsudku) není možné rovnou nařídit exekuci; výjimkou jsou samozřejmě věci přímo vykonatelné (notářský/exekutorský zápis s přímou vykonatelností, či platební rozkaz finančního úřadu, apod.) ...

některé články opravdu nemají úroveň :-(

Rv

0/0
11.2.2010 13:59

preaxik

Re: Lhuta

Na pokuty je to fakt 10 let

0/0
12.2.2010 6:43

investor76

Rada - ověřit si exekutora dřiv než ho pustíte je

na první pohled líbivá... V reálném světě jde spíš jen o zdvořilostní akt, který ten onen exektutor může ale nemusí podstoupit.

Exekutor, může přijít na místo výkonu exekuce (byt, dům, firma atd.) i za nepřítomnosti exekuovaného a za pomoci zámečníků se dostat do objektu. Označit potřebné, na což má pravomoci a odnést majetek exekuovaného a další potřebné věci a naložit s nimi tak aby uspokojil pohledávky v prospěch toho kohose exekuce koná...

Právo na nedotknutelnost soukromí dané ústavou, majetek a rozlišování jablek a hrušek lidově řečeno jde jěště pořád u výkonu exekucí stranou ... bohužel:-(

0/0
10.2.2010 22:38

michamal

pozor na presmerovani posty

Přesměrování pošty nefunguje úplně spolehlivě. Během tří let přesměrování pošty se mi ztratilo asi 11 doporučených dopisů, o jiných nevím. Zachraňovaly mě neuvěřitelně ochotné úřednice z VZP, SSZ a FU, které už věděly, že se občas něco ztratí a zavolaly. A moje reklamace na poště? To víte, to se ztrácí v třídírně Malešice... A podle pravidel ČP není ani za nedoručený doporučený dopis není žádná náhrada.

0/0
10.2.2010 22:15

Brkoslav IV

hmmm....

Toto je politika pro poctive obcany? Zapomenout se drobnost muze, ale musi byt sance, jak vam ji statni sprava znovu pripomene.Statni sprava je placena z nasich dani, ma byt pro nas a spolupracovat s nami, pomahat jednotlivcum, od toho si zrizujeme stat. Ne proto, aby nam ji politici odcizili a pouzivali ji proti nam. Co je to za mores? Bez diskusi s lidmi, kteri je voli. Takoveto protismyslne opatreni je ovsem typicke pro nase nedozrale politiky bez rozhledu, kteri maji odlesk komunismu v mozku. Nechci vzit v uvahu, ze je to umyslne pro jejich pohodli. Vezmete si stare zapadni staty, kde obcane maji svoji prijemnou statni spravu, ktera dela vsechno pro jejich spokojenost, jestli spolu takhle komunikuji. Podivejte se do Anglie. Zde dluhu neuniknete, ani obycejne pokute, jako v Cesku, ale jedno ani druhe zapomenuti z vas neudela lumpa ci nebute celit za cas nesmyslne vysi pokuty. Museli byste se tomu umyslne vyhybat dost dlouho a casto. Pak ale klec spadne, to je jasne.

0/0
10.2.2010 21:41

Energeticcc

Re: hmmm....

Co to proboha meleš za státní správu? Tohle jsou soukromoprávní vztahy- dlužník a věřitel, jestli to nechápeš...

0/0
10.2.2010 21:43

slafkins

Re: hmmm....

Jenom v Cesku.Dluznik a veritel,Jak muzes prijit o Vsechno co mas kdyz zapomenes zaplatit 300 korun?NEUVERITELNE nikde na zapade

0/0
10.2.2010 21:51

Energeticcc

Re: hmmm....

Všude na světě se dluhy platí, jenom Češi si myslí, že každého och_či_jou...Prej zapomeneš ;-D

0/0
10.2.2010 22:22

slafkins

Re: hmmm....

Ano dluhy se plati vsude ale kdyz se nezaplati exekuce neprijde.A to si zjisti ze to tak je.A predvolanka k soudu musi byt dorucena do Tvych rukou jinak se soud nekona.

Exekutore!

0/0
10.2.2010 22:46

Jezdím na neutrál

Re: hmmm....

;-D;-D nemusí.

0/0
11.2.2010 8:51

preaxik

Re: hmmm....

Do vlastnich rukou musi byt dorucen jen platebni rozkaz nebo trestni prikaz.

0/0
12.2.2010 6:46

probošt

To je správný názor!

0/0
10.2.2010 22:29

probošt

To je správný názor!

Zloději a tuneláři zašmelí miliony a miliardy a když se aspoň v tom 1 % případů konečně dostanou k soudu, posuzuje se dlouze kdejaká polehčující okolnost, ale že jste jel někde v obci 56 km/h, dostal poštou obsílku nebo pokutu, dopis nebyl doručen a za dva roky přijde exekutor a zabaví vám byt - to je normální? To není Absurdistán?

0/0
10.2.2010 22:33

Jezdím na neutrál

Re: hmmm....

Víš co? Zadej si do Google do uvozovek své jméno a příjmení. Zjistíš, zda někde nevisíš na nějaké úřední desce, žes něco nezaplatil. ;-)

0/0
11.2.2010 8:50

kontrola_nemocnych

novodoby banditismus - exkuce

tohle je naprosto nesmyslny vydirani.

0/0
10.2.2010 21:28

Energeticcc

Re: novodoby banditismus - exkuce

Jojo, stejně jako platit svoje dluhy, viď, to je taky nesmysl.

0/0
10.2.2010 21:40

krllo

Exekuce na kraviny, ale krádeže milionů

jsou v pohodě. To je celý náš mafiánský stát. Soudy se raději zaobírají stovkami Kč, mohou za své platy tak vykazovat nějakou činnost.:-(

0/0
10.2.2010 21:27

Energeticcc

Re: Exekuce na kraviny, ale krádeže milionů

Podej žalobu na ty, kdo ti ty miliardy dluží a soud se tím bude jistě taky zabývat. Bez žalobce není soudce, tak se do toho dej, chlape.

0/0
10.2.2010 21:40

slafkins

Re: Exekuce na kraviny, ale krádeže milionů

EXEKUTOR=ZLODEJ CHRANENY ZAKONEM

0/0
10.2.2010 21:56

Energeticcc

Re: Exekuce na kraviny, ale krádeže milionů

Jenom pivní kec. Pokud to ten nahoře myslel vážně, ať tu žalobu podá a nekecá, že se tím soudy nebudou zabývat. Pravděpodobně mu ale nikdo nedluží.

0/0
10.2.2010 22:23

Milanius

jako svinstvo mi přijde

ten děsivý nepoměr mezi pokutou a následnou částkou kterou pak exekuce končí. Stát vám může vratku DPH zadržovat prakticky kdykoli si vzpomene a není dovolání a kvůli nezaplacený stovce kolikrát někdo splácí ve finále desítky tisíc.

0/0
10.2.2010 20:16

Martin V

Re: jako svinstvo mi přijde

Schválně, si to spočítej a ještě si uvědom, že ten exekutor musí také platit daně a to je asi částka rovná polovině jeho výdělku...

za 5tisíc Vás musí hledat, papírovat a navíc si na to musel udělat školy:-)

0/0
10.2.2010 21:05

Energeticcc

Re: jako svinstvo mi přijde

Přesně tak. A když je někdo tak blbej, že se jeho dluhama musí zabývat exekutoři, tak si to holt taky musí zaplatit. Jo, nechat na sobě vymáhat dluhy exekutory je luxus.

0/0
10.2.2010 21:42

slafkins

Re: jako svinstvo mi přijde

Nechapu jak jste na tohle svinstvo jako je exekuce mohly dojit.Tento system co v Cechach mate snad nikde jinde neexistuje.Ja kdyz zapomenu nebo nechci neco platit tak se mi neco jako exekuce nemuze stat.Kdyz dostanu obsilku k soudu a nedostavim se,tak me muzou odsoudit v nepritomnosti a Dat mi zaplatit castku co dluzim plus soudni castku.Ale aby prislo komando ti vybrat barak nebo ho i zabavit to se muze stat jenom vCechach kde jsou zakony postavene na hlavu.

Ty Vasi exekutori a soudy jsou mafie co si muzou dovolit vsechno v Cechach.

Lide v USA prijdou o dum take ale ne rukou exekutora ,ale protoze na ten dum dluzi vice nez ten dum ma cenu.

0/0
10.2.2010 21:46

Finance.iDNES.cz radí

Víte, že správným používáním kreditky můžete značně ušetřit?

Další rady k nezaplacení

Dopřejte si vše a přesto utrácejte chytře!

V sekci osobni.finance.idnes.cz naleznete výhodné nabídky finančních produktů, energií a telefonování.

Vstupte do obchodu

Poraďte se s odborníkem

Nevíte si rady s finančními otázkami? Naši odborníci vám vždy poradí v každé životní situaci.

Vstoupit do poradny

Najdete na iDNES.cz