Diskuse k článku

Záchranný úvěr vám může pomoci, ale také vás připravit o více peněz

Pokud máte potíže se splácením půjček a hledáte nejlepší variantu, jak svým financím ulehčit, nabízí se vám speciální úvěrový produkt – konsolidace půjček. Ale pozor, někdo si tím skutečně pomůže od finančních problémů, zatímco jiní jen ve finále zaplatí za půjčky více peněz.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

Koxin

Ach, ten Češtin !!!

Záchranný úvěr vám může pomoci, ale také vás připravit o více peněz

0/0
21.7.2008 9:53

jája

jde o úroky

Zdravím, při konsolidaci sice zaplatím celkově více, ale při mnohem nižší ceně peněž. Je to dáno pouze delší dobou splácení. Pro mě je důležitá cena, kterou za půjčený peníze platím a né kolik přeplatím. Protože pokud má úvěr za který platím 19% na 3 roky a nebo úvěr za 10% na 6 let, tak si vyberu ten na 6 let, protože je levnější.

0/0
17.7.2008 15:16

Drobný škudlil

Nesmyslné zadlužování

Je to pořád o tom samém. Nejdříve se těm hloupějším z nás vnucuje myšlenka, jak je fajn nemuset šetřit a mohou si dopřát téměř vše a hned na snadnou půjčku/úvěr. a v době, kdy zadlužení pro mnoho rodin začíná být docela problém, se objeví "spásná" konsolidace dluhů. Přitom stačí umět alespoň trochu počítat a hlavně přemýšlet a nezadlužovat se zbytečně. Neznám větší nesmysl než půjčku na dovolenou, nebo na vánoční dárky.

0/0
17.7.2008 10:10

Kovis

Re: Nesmyslné zadlužování

Přesně tak. Na dovolenou nemají, tak to zaplácnou půjčkou, ale jak mají splácet - světě div se! - stále se nedostává peněz a končí to v lepším případě konsolidací a v horším exekucí.

Pokud momentálně nemám na dovolenou/dárky/cokoliv, tak prostě letos nejedu, přes rok něco našetřím, a pak si to vynahradím. Pokud bych nic nenašetřil, tak přece nezaplatím ani tu půjčku. Nechápu to....

0/0
17.7.2008 20:34

korzar

Já mám jinou banku a jsem taky spokojený

Protože si nic nepůjčuji.:-P

0/0
17.7.2008 9:14

Harpagon

Ano.

Když se řádně platí,banky jsou naprosto spokojené.

0/0
17.7.2008 9:03

Petr

M-bank

Já mám M-bank a zatím naprostá spokojenost.

0/0
17.7.2008 8:51

slina

Konsolidace půjček

může mít smysl pouze ve dvou případech 1) všechny ty drobné úvěry mají zhruba stejný počátek a b) jste úplně v jeteli a nic jiného Vám nezbývá. Jinak je to ekonomicky zcela nesmyslný krok. Stačí si projít systém anuitního splácení, kdy na počátku tvoří významnou část splátky úrok, a na konci se to obrací. Pokud tedy máme mezi úvěry nějaký, který je již ve druhé polovině doby splácení, splátku již tvoří téměř jenom jistina a nahradit takový úvěr novým úvěrem je hovadina. Začali bychom totiž opět platit hlavně úroky a splácení jistiny zase posunuli. A za pár let další konsolidace - začarovaný kruh. To už je lepší požádat o odklad splátek některého úvěru, snažit se doplatit ten co má nejdrříve končit a pak pokračovat v dalším splácení. Ale viz výše - body 1) nebo 2) - když jsme v jeteli nic jiného asi nezbývá.

0/0
17.7.2008 8:38

Radek

Re: Konsolidace půjček

Konečně někdo napsal pravdu - ekonomický nesmysl. Konsolidace je jen další cesta do pekel. Jenže pro placené pisálky I-dnesu a bankovní vymývače mozků je konsolidace pořád jakási modla.

0/0
17.7.2008 8:54

venomacek

Re: Konsolidace půjček

vcelku souhlas, jenom do předčasného splácení bych se moc nehnal - velmi často je poměrně vysoce penalizováno.

0/0
17.7.2008 9:00

Ondra

Re: Re: Konsolidace půjček

Ne vždy je to tak, neboť docela často přeplatíš na úrocích ve splátkách víc, než když zaplatíš jednorázovou splátku i s pokutou za předčasné splácení. Ono si to člověk musí propočítat co se mu víc vyplatí.

0/0
17.7.2008 9:46

slina

Re: Re: Konsolidace půjček

viz zákon o spotřebitelském  úvěru - jaká penalizace? Lze pouze spravedlnost oběma stranám - tedy něco "mezi" tím, kolik by stálo na úrocích doplacení a nulou. Hypotéky a leasingy většinou nejsou předmětem "konsolidace" takže kde by se měly penále platit?

0/0
17.7.2008 11:05

iuos

hmm

když můžu, tak splatím předčasně co to jde.. za ten klid ty peníze navíc stojí...

0/0
17.7.2008 13:14

Finance.iDNES.cz radí

Víte, že stát stále přispívá až 2000 Kč/rok na stavební spoření?

Další rady k nezaplacení

Dopřejte si vše a přesto utrácejte chytře!

V sekci osobni.finance.idnes.cz naleznete výhodné nabídky finančních produktů, energií a telefonování.

Vstupte do obchodu

Poraďte se s odborníkem

Nevíte si rady s finančními otázkami? Naši odborníci vám vždy poradí v každé životní situaci.

Vstoupit do poradny

Najdete na iDNES.cz