Diskuse k článku

Vymáhání dluhu v šesti krocích

Pozapomněli jste kdysi jít na úřad zaplatit pokutu za parkování či jen příteli podepsali ručení k půjčce před pěti lety? I u vás může jednoho dne bez předchozího upozornění zazvonit exekutor.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

RedSquirrel

Co nedotknutelnost obydlí

jako základní, ústavou ČR zaručené právo?? Je snad exekutorský zákon nadřazený ústavě?

0/0
7.5.2010 12:18

PeťanACS

Normální je platit včas

90 procent dlužníků jsou dezoláti co splácet prostě nechtěj a je jim to úplně jedno. Vzít si půjčku umí každej Lojza ze Zdrclic, to není žádný umění... Ale splácet v pravidelných měsíčních splátkách je pro ně už těžší a to i v případě splátek malých. Když jim začne úvěr srážet mzdová účetní najednou to jde, pokud učetní srážet odmítne (je to pro ní práce navíc) nezbýva nic než exekuce. Kdo se dostane do exekuce je buď uplně blbej a na splácení prostě kašlal, nebo měl nějaké vážnéproblémy. Nic mezi tím neexistuje.

0/0
3.3.2010 17:16

Marcus Antonius

Re: Normální je platit včas

Váš pohled je zcela jednostranný a docela hloupý , ten článek není o tom jestli Franta nebo Tonda splácejí , ale o exekurorské zvůlí a bezpráví, které je pácháno na lidech ,KTEŘÍ NIC NEDLUŽÍ.Přečtěte si ten článek ještě jednou . Vy osobně nemáte zkušenost ze zvůli exekutorů proto píště takové nesmysly. Představte si ,že odjedete na dovolenou a za 14 dní se vrátíte a najdete vybílený byt . Exekutor si spletl patro a zabavil Váš majetek. Vám přijde normální ,že on za to vůbec nebude potrstán , a Vy všechno musíte dokazovat cestou soudu a běda ,když od něčeho nebudete mít účtenku prostě řeknou ,že jste neprokázal ,že to bylo Vaše. Ze skušeností lidí ,kteří to zažili je to velmi složité a hrozné, exekutor jim věci stačil prodat dřív než se vrátili z dovolené a to např notebook s cilivými služebními datry atd.Zkuste se vžít dio role neporávněně exekuovaného a budete do vidět jinak.

0/0
4.3.2010 12:05

Odpor

Bezprávni stát......brr,,,,a policisté jen kroutí hlavami..

Tak mi dnes tato zlodějská instituce ukradla počítač u sousedky,které jsem ho

večer zapůjčil na vytvoření dokladů pro úřad....vůbec je nezajímalo,že mám doklady majitele...

že nejsem účastníkem řízení..tak mi ho prostě a sprostě ukradli a to za přítomnosti

policie,kterou jsem přivolal.Počítač je nevalné kvality...hodnota tak cena ramky....a likvidace odpadu...hahaha,ale jde o to,jak hluboko toto zřízení spadlo.Navíc,ten,na kterého byla exekuce podána,v bytě již dávno nebydlí a spokojeně se směje...

Takže ubohost sama.......To mě přesvědčuje o tom jaké máme zakonodárce....Mno jo,,,zmetek ke zmetku patří...Že by čas vzít zákon do vlastních rukou_?

0/0
3.3.2010 2:41

issac

Re: Bezprávni stát......brr,,,,a policisté jen kroutí hlavami..

Tak to je bohužel častý nešvar exekutorů, respektive věřitelů, kteří se takto snaží tlačit na dlužníka přes  třetí osoby (zejména rodiče či jiné blízké osoby). Bohužel pro takové jednání mají oporu v zákoně a Vy se musíte bránit pomocí vylučovací žaloby, kterou podáte nokoli na exekutora, ale na oprávněného. Pokud se Vám podaří prokázat (listinnými důkazy či svědky), že zabavená věc je ve Vašem vlastnictví, můžete se domáhat jejího vrácení, či zaplacení náhrady (což je častý případ, protože věc je většinou prodána v dražbě dřív než stihne soud vylučovací žalobu vůbec projednat). Taktéž se můžete domáhat náhrady škody. V případě, že budete úspěšný, bude Vám muset oprávněný zaplatit taktéž náhradu nákladů řízení. Z toho vyplývá, že poškozeným bude v důsledku buď oprávněný nebo třetí osoba, která s dlužníkem často nemá vůbec nic společného. Exekutorům, respektive jejich pohůnkům je to jedno - ti si na své peníze přijdou vždy, a že věc nenáleží dlužníku je skutečně pranic nezajímá....

0/0
3.3.2010 13:33

preaxik

Re: Bezprávni stát......brr,,,,a policisté jen kroutí hlavami..

Vec nemzue byt prodana v drazbe driv, nez je rozhodnuto o vylucovaci zalobe. Novela platna od 1.11.2009 to upravuje.

0/0
4.3.2010 7:28

Jirka006

Až na ten blud v úvodu...

...ohledně toho, že se o soudu, který vydá tzv. exekuční titul, nemusíte dozvědět, je dobře, že tenhle článek někdo napsal, protože se mezi lidem prostým a práva neznalým šíří šílené pověry o exekuci. Předně, hovoří se zde pouze o tzv. soudních exekutorech, nikoliv i o soudním výkonu rozhodnutí či "exekuci" finančním úřadem pro pohledávky státu, protože ty se řídí mírně jinými pravidly. Za druhé, o soudu, který vydá exekuční titul, tedy rozsudek nebo platební rozkaz, byste se měli dovědět, pokud máte trvalé bydliště tam, kde se skutečně zdržujete a přebíráte poštu. V takovém případě je ještě šance na odvrácení exekuce nebo boji proti požadavku věřitele (často se stává, že je vymáhán i promlčený dluh, nebo dluh neexistující). Pokud poštu nepřebíráte (nebo jste firma a bojkotujete datové schránky), je skutečně možné, že se o dluhu dozvíte až s příchodem exekutora. Pokud se však zdržujete a přebíráte poštu, je něco špatně a ihned se obraťte na advokáta s žádostí o pomoc.

0/0
3.3.2010 0:21

moc.tomu.nerozumím...

a co když nic nemám?

A jsem OSVČ - co když mám jen nutné vybavení domácnosti, kde se stejně nezdržuji, neb mám na cizí jméno pronajatý byt jinde - pro poštu si chodím do " exekutorského " bytu jednou týdně?:-)

0/0
2.3.2010 18:55

blyzart

Re: a co když nic nemám?

to jsi potom ubozak ;-D

0/0
2.3.2010 19:05

Jirka006

Re: a co když nic nemám?

Přesně na také týpky pak doplácejí tzv. slušní dlužníci, kteří se i snaží dluh splácet, ale spadnou do jednoho pytle s takovými jako popisujete. :-/

0/0
3.3.2010 0:33

Krychlič

A ochrana před exekucí má ráži 9mm.

;-€

0/0
2.3.2010 18:00

blyzart

Re: A ochrana před exekucí má ráži 9mm.

az ti nekdo bude dluzit penize, budes uvazovat jinak

0/0
2.3.2010 18:16

blyzart

Clanek mate

Bod1: Dostanete takzvanou výzvu k dobrovolnému zaplacení, a když své závazky vyrovnáte do 15 dní, zaplatíte jen půlku nákladů exekutora.

Nesmysl, zadnou vyzvu nedostanete, dochazi primo k exekuci.

0/0
2.3.2010 17:45

elverano

Re: Clanek mate

Ta vyzvka k dobrovolnému plnění se doručuje společně s usnesením o nařízení exekuce, návrhem na nařízení exekuce a s příkazem k uhradě nákladů exekuce.

0/0
2.3.2010 19:01

blyzart

Re: Clanek mate

kdepak, s prvnim upozornenim je jiz napr. zablokovany majetek na katastru

0/0
2.3.2010 19:21

elverano

Re: Clanek mate

Ale zablokování majetku není provedení exekuce, to jsou zajištovací úkony, ke kterým skutečně dochází ještě před oficiálním informování dlužníka. To ale nie nemění na tom, že výzva k dobovolnému plněněj se spolu s ostatníma písemnostma je dlužnkovi zaslána s tím, že pokud splní "dobrovolně" , tak budou celkové náklady mnohem nižší.

0/0
2.3.2010 19:56

Autobus s tykadlama

Re: Clanek mate

protože dělaá pro firmu, jenž vyplácí exekuce, tak se mi dost často dostávají do ruky dokumenty s vymáháním dluhu souvisejíci. VŽdycky je první upomínka že máte dluh, po 30 dnech následuje platební příkaz s možností splacení celé pohledávky smírnou cestou do 15 dnů ( to už je + náklady na právní zastoupení+  soudní výlohy). Tešprve POTOM přijde papír od exekuitora s návrhem na exekuci movitého majetku. Případný mezistupeň  jsou srážky z platu. Z nezaplacených 1015Kč pokuty DPmB se tak stane něco kolem 6.000, potom 15.000 a potom přes 30.000 Kč. Pár těhlech dokumentů mám ofocených, asi tak začerním osobní údaje a šoupnu je pro výstrahu a poučení někam na web... 

0/0
3.3.2010 10:11

on.

A docela se divim

ze nekdo muze lest do ciziho bez pritomnosti policie (s vyjimkou hasicu, kdyz hori ;-)).

0/0
2.3.2010 13:34

Los Losos

Re: A docela se divim

No taky jsem z toho poněkud vyjukanej... 8-o

Copak by se stalo, kdyby mi tam vlezl exekutor a já mu to napral na komoru z metru brokovnicí. Rád bych viděl tu soudní tahanici.

Já bych tvrdil, že jsem slyšel, jak se ke mě někdo snaží vloupat, pak jsem uviděl obrys postavy v ošuntělé boudě s něčím v ruce, co mi připomínalo zbraň a tak jsem vystřelil. Zámečník by tvrdil, že nic neviděl, protože po otevření dveří odstoupil a nemůže tedy s jistotou říct, jak se to událo...

No, kauzička jak dělaná pro Tomáše Sokola.. :)

0/0
2.3.2010 13:53

van23

Re: A docela se divim

pro jistotu byste mu musel narvat zbran do ruky a vystrelit z ni smerem ke vchodu. pak by to byla krasna sebeobrana a na to uz by byl Sokol kratkej.

0/0
2.3.2010 14:18

Autobus s tykadlama

Re: A docela se divim

I pokud byste tvrdil, že jste myslel, že se k vám snažil vloupat, tak by to byl zřejmě pokus o vraždu, přinejmenším nepřiměřená obrana. Brokovnice zepředu z  metru je smrtící zbraní, to se opravdu nedá pokládat za nutnou obranu. Pokud by to nebyla brokovnice ale normální pistole a střílel jste do dolní části těla, potom to možná jako nutnou obranu ukecáte. Ale kdybych měl střílet po každým, kdo mi šramotí za dveřma, tak nemá kdo platit domácímu nájem, bo bych mu vystřílel celý patro ;-D.

A jen na okraj EXEKUTOR VŽDY přijde do bytu s policií

0/0
3.3.2010 10:17

blyzart

Re: A docela se divim

nesmysl, pokud jsi v exekuci, tak veci uz nejsou tvoje

0/0
2.3.2010 17:47

on.

Re: A docela se divim

myslím, že můj byt je stále můj, (pokud teda nemám milionové dluhy). A i policie potřebuje soudní příkaz k prohlídce. Řekněme, že je tomu exekuční příkaz ekvivalentní, ale stále mi chybí přítomnost policie.

Zásadní problém je, že exekutoři nejsou nějak kontrolováni (a podle toho se pak chovají) :-P

0/0
2.3.2010 18:07

blyzart

Re: A docela se divim

tomu lze predejit splacenim svych zavazku ci dohodou s exekutorem. nelze se dovolavat prav, pokud upiras prava nekomu jinemu.

0/0
2.3.2010 18:12

on.

Re: A docela se divim

nejde o to, že bych neměl platit dluhy (osobně žádné nedělám, aspoň myslím), jde o kontrolu. Když má někdo nekontrolovanou moc, je vysoká pravděpodobnost, že toho zneužije.

0/0
2.3.2010 18:23

blyzart

Re: A docela se divim

To je pravda, koneckoncu, samotny exekutor Vrana, kteremu idnes vyhradila clanek, je vrcholny prvek exekutorske a justicni mafie, ktera okrada a uzebracuje pidnikatele. Na druhou stranu je potreba nejakym zpusobem doprat prava veritelum a to je dost tvrdy orisek. Podivej se jen napr. na CSSD, ktera dluzi s uroky 5miliard korun, ale je to v podstate nedobytna pohledavka - a tohle si v nasem state muze dovolit politicka strana, ktera s nejvetsi pravdepodobnosti zvitezi ve volbach - je to normalni? ;-(

0/0
2.3.2010 19:04

on.

Re: A docela se divim

není

0/0
2.3.2010 19:32

RedSquirrel

Re: A docela se divim

Ani policie se nesmí násilím vloupat do bytu / domu, pokud v daném místě nedochází k přímému ohrožení lidského života. Ve všech ostatních případech může jen zazvonit a když nikdo neotevře nebo není doma, nesmí tam násilím vstupovat.

0/0
7.5.2010 12:25

on.

A docela se divim

ze nekdo muze lest do ciziho bez pritomnosti policie (s vyjimkou hasuicu, kdyz hori ;-)).

0/0
2.3.2010 13:33

ChorcheCh

exekuce zavedli socani

Aby uspíšili proces znárodňování.

0/0
2.3.2010 11:33

Hucul

Cloveku se obraci zaludek.

Tomu rikate svoboda a demokracie, kdyz je clovek souzen a odsouzen bez sveho vedomi? Kdyz se mu vloupaji do domu a ukradnou, co uznaji za vhodne? A kdyz se vam to nelibi, tak abyste meli pisemny dukaz, ze to nebylo toho okradeneho???

0/0
2.3.2010 11:25

preaxik

Re: Cloveku se obraci zaludek.

Melete nesmysly. Nejdriv musi byt exekucni titul. A tom se dozvite. Pokud si teda prebirate postu. A teprve pote usneseni o nariznei exekuce. O otm se dozvite v okamziku, kdyz Vam pirjdou zabavit majetek. Ale i proti nemu se lze odvolat a to do 15 dnu od doruceni. Do te doby nejde zabaveny majetek zpenezovat. Jenze 99 % lidi co ma tyhle problemy si neprebira postu, maji trvale bydliste jinde nez se zdrzuji a nemaji nahlasenou ani kontaktni adresu. A pak se divi. Od 1. 7. 2009 neni pro soudy povinnost setrit pobyt, bere se adresa trvaleho pobytu, pripadne nahlasena adresa pro dorucovani. Nezdrzujes se tam, tvoje smula. Kazdej se o to ma starat, aby tyhle informace sedeli se skutecnym stavem.

0/0
2.3.2010 12:20

Hucul

Re: Cloveku se obraci zaludek.

Ja toto resila 9 mesicu za pomoci ombudsmana, protoze ziju trvale v zahranici a nakonec se mi stejne podarilo jenom vykopat polofunkcni datovou schranku. Ne, v ceske legislative NENI vzdy mozne mit tyto informace koordinovane s realnym stavem.

0/0
2.3.2010 13:46

on.

Re: Cloveku se obraci zaludek.

Zajimave je, ze posta obcas cloveka nenajde, exekutor vzdycky

0/0
2.3.2010 13:30

Hucul

Re: Cloveku se obraci zaludek.

Posta mi zcela otevrene priznala, ze veskera korespondence nekomu, kdo se odstehoval z CR, konci v kosi. Nadhera! Kdyz jsem si zalozila datovou schranku, skoncily tam moje prihlasovaci udaje a pres to vlak proste nejel.

Nicmene exekutor by v pripade, ze by mi nekdo, byt treba omylem, dal nejakou pokutu, o ktere bych se nikdy nedozvedela, vykradl, doslova VYKRADL dum mych rodicu, kteri maji tu smulu, ze v CR dosud ziji a ten legislativni bordel snasi.

0/0
2.3.2010 13:48

preaxik

Re: Cloveku se obraci zaludek.

A odhlasila jste se z pobytu v republice s tim, ze bydlite v zahranici? Jestli ne, tak jste udelala chybu. Ono nestaci odjet do zahranici, musite kolem toho administrativne zarizovat. A nezapomnte, neznalost zakona neomlouva.

0/0
2.3.2010 15:21

pavelpat počtvrté

Re: Cloveku se obraci zaludek.

Hlavně exekutora nezajímá jestli tam máš trvalé bydliště, zda tym fakticky bydlíš atd. Jednou jsi to někde napsal jako svoji kontaktní adresu a na základě toho se může domnívat,že tam jsou tvoje věci !!

0/0
2.3.2010 18:41

preaxik

Re: Cloveku se obraci zaludek.

Jo, tak mas uvadet jen adresu, kde se fakt zdrzujes.

0/0
4.3.2010 7:30

RedSquirrel

Re: Cloveku se obraci zaludek.

Pokud si chce dotyčná(ý) nadále hradit zdravotní pojištění v ČR (což je vzhledem k velmi vysokým částkám v zahraničí žádoucí), je třeba mít zde stále adresu trvalého pobytu.

0/0
7.5.2010 12:30

AceBird

Velmi nepresny bod 1

Ano, exekutor musí mít rozhodnutí soudu - usnesení o nařízení exekuce - kde soud rozhoduje, zda vůbec lze exekuovat. A ano, o tomto usnesení se obvykle povinný dozví až v okamžiku, kdy se exekuce provádí (kdo z vás by okamžitě při tomto rozhodování nezašantročil majetek?).

ALE

Aby soud exekuci nařídil (vydal ono usnesení), musí být doložen tzv. exekuční titul. Tím je veřejná listina osvědčující existující dluh. Obvykle to je rozhodnutí soudu (popř. úřadu), že něco povinný dluží (ukradené peníze, pokutu, pojistné, nájemné, apod.). O tomto dluhu se rozhoduje v předchozím řízení, kde je prakticky vyloučeno, aby se o tom povinný nedozvěděl. Obvykle to vypadá "ále, zase ňáký papír z úřadu - šup s ním do koše" - "jejda, exekutor, a to jenom kvůli blbý pokutě, na kterou už jsem dávno zapomněl a ani jsem si to nepřečetl. Proč mě sakra ten stát nechrání, neposlal mi to ještě 5x a nepřečetl mi to?"

0/0
2.3.2010 11:05

preaxik

Re: Velmi nepresny bod 1

Presne. A pak se lide divi.

0/0
2.3.2010 12:23

Janulice78

Re: Velmi nepresny bod 1

presne tak a pak se divi, ze jim prisel dopis od exekutora.............alespon zakladni financni a pravni gramotnost by prisla nekterym k duhu....

0/0
2.3.2010 12:29

hahoc

Exekutoři- krádež?

Že může exekutor vlézt do cizího bytu beztrestně a nemusí u toho být ani policie je nehoráznost- a co právo na soukromí, co když bubu míd doma nějaké přísně důverné materiály, které exekutor beztrestně přečte, okopíruje a zneužije,

Co když mi exekutor doma něco prostrě ukradne (třeba hovovost, zlato atd.),

jak mu to pak může člověk prokázat?

Jasně, člověk má své dluhy platit, ale je spousta lidí, kteří se do dluhů dostali vinou někoho cizího a často se to o tom dozví až když je exekutor navštíví.

Vždyť ani snad policista nemůže bez povolení násilně otevřít byt a být tam jako doma, exekutorovi stačí exekuční příkaz a rázem je pánem všeho lidstva a když se náhodou splete, tak se mu stejně nic nestane, když náhodou zabaví věci, které nemají s tím dluhem nic společného, tak ten kdo je v právu se věcí dočká (pokud má to štěstí), třeba až za půl roku a vzniklou škodu mu nikdo nenahradí.  Tady by se mělo jít do ulic a protestovat- on by snad s tím konečně něco náš stát udělal.

0/0
2.3.2010 10:52

hahoc

Re: Exekutoři- krádež?

Každý z nás se může lehce dostat do spárů exekutorů, tak navrhuji, jít hromadně protestovat do ulic- tady ty protesty mají smysl, ale stávky atd železničářů a spol jsou směšné- vždyť oni mají režijku za směšných 250Kč a ted jim hrozí, že za ni zaplatí o cca 1000 více, no a co?

To jako pokud budu třeba zaměstnancem škodovky, tak budu mít nárok na pronájem vozu takřka zdarma, či dokonce na placeného šoféra či na slevu na nové auto třeba o 80%- vždyť je to směšné- ať mají železničáři své výhody, ale trochu uměrné, režijky bych uplne zrušil a místo toho "jim" dával pravidelnou slevu- stejnou jako má třeba dítě či důchodce, ale jezdit celý rok za takřka zadarmo je výsměch všem nám, kterým jedna cesta vlakem ukrojí z peněženky třeba 2 stovky.

0/0
2.3.2010 11:00

hahoc

Re: Exekutoři- krádež?

Každý z nás se může lehce dostat do spárů exekutorů, tak navrhuji, jít hromadně protestovat do ulic- tady ty protesty mají smysl, ale stávky atd železničářů a spol jsou směšné- vždyť oni mají režijku za směšných 250Kč a ted jim hrozí, že za ni zaplatí o cca 1000 více, no a co?

To jako pokud budu třeba zaměstnancem škodovky, tak budu mít nárok na pronájem vozu takřka zdarma, či dokonce na placeného šoféra či na slevu na nové auto třeba o 80%- vždyť je to směšné- ať mají železničáři své výhody, ale trochu uměrné, režijky bych uplne zrušil a místo toho "jim" dával pravidelnou slevu- stejnou jako má třeba dítě či důchodce, ale jezdit celý rok za takřka zadarmo je výsměch všem nám, kterým jedna cesta vlakem ukrojí z peněženky třeba 2 stovky.

0/0
2.3.2010 11:18

hahoc

Re: Exekutoři- krádež?

Každý z nás se může lehce dostat do spárů exekutorů, tak navrhuji, jít hromadně protestovat do ulic- tady ty protesty mají smysl, ale stávky atd železničářů a spol jsou směšné- vždyť oni mají režijku za směšných 250Kč a ted jim hrozí, že za ni zaplatí o cca 1000 více, no a co?

To jako pokud budu třeba zaměstnancem škodovky, tak budu mít nárok na pronájem vozu takřka zdarma, či dokonce na placeného šoféra či na slevu na nové auto třeba o 80%- vždyť je to směšné- ať mají železničáři své výhody, ale trochu uměrné, režijky bych uplne zrušil a místo toho "jim" dával pravidelnou slevu- stejnou jako má třeba dítě či důchodce, ale jezdit celý rok za takřka zadarmo je výsměch všem nám, kterým jedna cesta vlakem ukrojí z peněženky třeba 2 stovky.

0/0
2.3.2010 11:38

VennFraNorge

Exekutor

Vám vám obstaví nemovitý majetek než by si zjišťoval,jestli máte někde účet a jestli to zjišťuje,tak to bude hodně drahé .Ono není lehké kontaktovat všechny peněžní ústavy v ČR

0/0
2.3.2010 7:58

NewNew65c02

Re: Exekutor

Jj, je jisch strašně moc.. ...aspoň 30 či tak nějak podobně.... oč jednodušší by to měl třeba v takových USA, nebo třeba ve Švýcarsku, kde jsou různých finančních institucí tisíce.:-P

0/0
2.3.2010 9:59

preaxik

Re: Exekutor

Nadavej na zakon, kde se stanovi ze usneseni o narizeni exekuce je zaslano na Katastr nemovitosti. Ale to ze je obstaven neznamena, ze je prodan nebo ze se bude prodavat.

0/0
2.3.2010 10:48

pavelpat počtvrté

Exekutor = zloděj posvěcený státem!

1) Že prej se bude snažit obstavit účet nebo strhnout z platu? ;-D Rovnou vám zastaví nemovitost - to má bez práce a největší potenciální výdělek.

2) Ano, může se vloupat do bytu,kde dotyčný nebydlí, nemá trvalé bydliště, už 5 let ho tam nikdo neviděl, ALE on má dluh u banky, kde kdysi uvedl tuhle adresu jako kontaktní - paráda :-)

3) Nevadí, že v tom bytě povinnému nic nepatří - je na vás, abyste to dokázali Rv

4) Při excindační žalobě nestačí účet - nejlépe písemné potvrzení  od prodavače, že si je jist, že jste si u něj to kolo před deseti lety kupovali

0/0
2.3.2010 7:52

Finance.iDNES.cz radí

Víte, že investiční doporučení na růst kurzu dolaru tu byla už před rokem?

Další rady k nezaplacení

Dopřejte si vše a přesto utrácejte chytře!

V sekci osobni.finance.idnes.cz naleznete výhodné nabídky finančních produktů, energií a telefonování.

Vstupte do obchodu

Poraďte se s odborníkem

Nevíte si rady s finančními otázkami? Naši odborníci vám vždy poradí v každé životní situaci.

Vstoupit do poradny

Najdete na iDNES.cz