Úvěr a splátky vyřídíte za půl hodiny

aktualizováno 
Pokud si budete letos na dárky půjčovat, vyplatí se přemýšlet, nepodlehnout první reklamě a důkladně porovnat nabídky více společností.
Doba splácení se pohybuje od čtyř měsíců do šesti let

Doba splácení se pohybuje od čtyř měsíců do šesti let

Nejen že si odnesete z obchodu vybrané zboží, za které nemusíte zpočátku dát ani korunu, odejít můžete i s nějakým dárkem navíc. Tak vypadá předvánoční nabídka společností, které vám chtějí půjčit peníze. Stejně jako banky lákají návštěvníky nejen kamenných, ale i internetových obchodů. Nákup přes počítač se nijak výrazně neliší, stačí si vybrat konkrétní zboží, kliknout na „nákup na splátky“ a systém vás ze stránek obchodníka přesměruje na poskytovatele půjčky.

Co pořídíte u splátkových společností
Oslovili jsme pět společností, se kterými se v obchodech setkáte nejčastěji. Nabídky pro konkrétní elektroniku najdete v přehledu, společnost Triangl neodpověděla.

Většina společností nemá jednotnou celoplošnou nabídku a nabízených variant úvěrů je celá řada. Můžete se tedy setkat v různých obchodech s různou nabídkou od stejné splátkové společnosti, byť by to bylo na stejný druh zboží. „V předvánočním období jsou k mání třeba oblíbené úvěry zdarma, s odloženou splatností nebo takovými, které mohou po určité době doplatit bez navýšení,“ říká Irena Loukotová ze společnosti Cetelem.

Essox rozšířil nabídku úvěrů bez navýšení, to znamená, že pokud dodržíte předem domluvený splátkový kalendář, nezaplatíte ani korunu navíc. Pozor ovšem, celou půjčenou částku musíte opravdu splatit včas, za každý měsíc navíc úroky rapidně rostou. GE Money Multiservis zase nabízí ke každé půjčce dárek v podobě tříkilové encyklopedie. „Všichni klienti, kteří využijí k nákupu vánoční úvěr a zaplatí první čtyři splátky, získají bonus ve výši 1 000 korun,“ uvádí Olga Mužíková ze společnosti Home Credit. Tisícovku pak mohou až do konce listopadu příštího roku využít k zaplacení dalšího nákupu v prodejně.

Každý si vybere podle svého
Všechny splátkové společnosti nabízí několik produktů, stačí si jen vybrat. Na splátky je možné si pořídit zboží od 2 500 až do 200 000 korun, u úvěrů nad 30 tisíc je obvykle třeba mít ručitele. K vyřízení postačí dva doklady totožnosti, u vyšších půjček (obvykle od 30 000 korun) si musíte připravit i potvrzení o výši příjmů. Celá procedura netrvá déle než půl hodiny, zástupci společností uvádějí „do několika minut“.

Zvolit si můžete i dobu splácení
Ta se pohybuje od čtyř měsíců do šesti let. Předem nemusíte většinou platit nic, každá společnost nabízí alespoň jednu půjčku bez akontace. Cetelem a Multiservis umožňují i odklad splátek, to znamená, že za zboží začnete platit třeba až po půl roce. Splatit půjčku dříve můžete všude, jen Multiservis a Home Credit po vás však nebudou chtít žádný poplatek. Jakoukoliv variantu vánočního úvěru je možné doplnit pojištěním proti neschopnosti splácet.

Škála úvěrů je opravdu široká, proto nespěchejte a smlouvu podepište teprve po důkladném prostudování. Nebude-li se vám něco zdát, běžte raději jinam nebo si nechte předložit podmínky jiné společnosti, třeba v tom samém obchodě.

Příklady úvěrů si můžete prohlédnout zde:
nabídka 1-2, nabídka 3, nabídka 4, nabídka 5-7

Autoři: ,

Daňové přiznání 2019

Do 1. dubna musí podat daňové přiznání osoby samostatně výdělečně činné, ale i zaměstnanci (více zde). Využijte interaktivní formulář pro daňové přiznání za rok 2018.

Nejčtenější

Daňové přiznání za rok 2018: využijte chytré interaktivní formuláře

Ilustrační snímek

Vyplnění daňového přiznání není pouze záležitostí živnostníků a podnikatelů, ale často jej podávají i zaměstnanci....

Vyrábějí jedinečné výrobky z kůže. A stačí jim k tomu baťovské stroje

Brašnářství Tlustý

Ivan Petrův je vystudovaný právník a 15 let řídil softwarovou firmu. Před sedmi lety ovšem svět IT opustil a vrhl se do...

Na dovolené v Rakousku rozbili drahý servis. Naštěstí byli pojištění

Jako je nutné si včas rezervovat zimní dovolenou, je nutné si včas sjednat...

Se dvěma malými syny vyjeli nedávno lyžovat do Rakouska. Před odjezdem se nechali pojistit a udělali dobře. Devadesát...

Osm praktických rad, které vám pomohou zhodnotit úspory

Ilustrační snímek

Máte 100 či 500 tisíc a nevíte, jak s nimi naložit? Péče o majetek je dřina a dělat v tom chyby se nevyplácí....

Makléř inzeroval byt bez vědomí majitele, aby shrábl tučnou provizi

Ilustrační snímek

Koupit byt do osobního vlastnictví není levná záležitost a vyžaduje to mít i určitou obezřetnost. Zvlášť v případě,...

Další z rubriky

Stavební spoření versus hypotéka. Porovnali jsme výhody a nevýhody

Ilustrační snímek

Váháte mezi hypotékou a úvěrem ze stavebního spoření? Když je postavíte proti sobě, čeká vás tak trochu remízový zápas....

Hypotéky dál zdražují, zájem o ně však trhal v září rekordy

Ilustrační snímek

Úrokové sazby u hypotečních úvěrů dál stoupají, ale zatím mírně. V září se úroková sazba zvedla ze srpnových 2,53 na...

Státní hypotéka není takový trhák, jak se čekalo. Co vlastně je?

Ilustrační snímek

Mluvilo se o enormním zájmu. A počítalo se s tím, že bude objem peněz určený na státní hypotéku pro mladé vybraný do...

BREXIT – Velká Británie na koni ?

BREXIT – Velká Británie na koni ?

Kurzy.cz Podívejme se spolu na Brexit z úhlu, ze kterého je zřejmé, že odchod Velké Británie z EU nemusí pro Spojené království ...

Najdete na iDNES.cz