Diskuse k článku

S čím vám může notář pomoci a za kolik?

Není pochyb o tom, že právní služby patří k těm nejdražším. Někteří občané se z důvodu úspory snaží řešit právní problémy v občanskoprávním životě na vlastní pěst. Přesto však existují situace, kdy se bez služby notáře jednoduše neobejdeme. Víte, kolik vás jeho služby budou stát a v jakých situacích je jeho pomoc nezbytná?

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

oprudil

zajíma¨á mně , zda je notář povinnen pozvat
k dědickému řízení všechny osoby ,kteří dědí ze zákona ?? nemáte někdo zkušenost , nebo povědomost ???
0/0
6.2.2005 15:27

Ivo

Notář také osvědčuje volbu
orgánů společnosti a stanovy např. u akciových společností. I občan-zaměstnanec může takové služby použít. Stačí investovat do vlastního bydlení v bytu. Pak Vás za to stát potrestá, protože musíte ustavit Společenství vlastníků a dál postupovat jako kdyby jste koupili fabriku tj. schválit stanovy a zvolit "vedení" za přítomnosti notáře.
0/0
4.2.2005 22:57

HenryVIII

šlendrián
V den smrti mého otce měly jeho akcie hodntu téměř 150000.-Kč. Dědické řízení trvalo rok. V té době nebylo možno s akciemi jakkoliv nakládat. Po ukončení řízení měly akcie hodnotu necelých 30000.- Podle paní notářky se vlastně nic nestalo, protože kdyby cena stoupla, tak bych prý vydělal, ale cena je platná  v den smrti. Svou pomalostí nás natářka legálně okradla o sto dvacet tisíc.
0/0
4.2.2005 13:41

Liborista

Socialisticky pracovat,
kapitalisticky žít - heslo, které je u notářů dovedeno do dokonalosti. Žádný boj o klienta, u dědictví jim po úmrtí spadne "obchod" do klína a jediná práce je pro notáře poté, co pozůstalí dodají znalecké posudky na nemovitosti, sepsat usnesení pro soud. Nového notáře do města Komora nepustí, musí umřít starý - nulová konkurence. Peníze nikomu nezávidím, ale tady za nimi nevidím žádné úsilí, či tvrdou práci, ale jen hlídání vlastní židle.
0/0
4.2.2005 8:30

LK

Re: Socialisticky pracovat,
Naprostý souhlas, sháním posudky, audity, odhady, soupisy majetku.... a notář ? sepíše, podepíše a orazítkuje, práce... cca 1hod. asistentky.
Notářské doživotí je přežitek - navrhuji zkoušky u notářské komory, zákonem stanovené min. odměny a zvýšila by se konkurence.
0/0
4.2.2005 9:03

Toník

Re: Re: Socialisticky pracovat,
Nejvíc mne nakrkla notářka, která si vymýšlela tak dlouho různá nesmyslná a zbytečná potvrzení, až jsem ji musel informovat, že požádám soud o jiného notáře. Teprve potom šlo všechno raz dva. Většina se tváří, že snědli všechnu moudrost, ale zpravidla znají pouze to, co dělají denně. Například při své aroganci ani netušila, že součást dědictví je i hrob. O její odborné způsobilosti jsem se přesvědčil zanedlouho v televizi, kde ji propírali za to, že osvědčila kupní smlouvu na základě kradené občanky. Sídlí na Praze 3. Nejhorší je, že si člověk velmi těžko může sám vybrat při dědictví slušného notáře, ale odsouzen trpět propletenými vztahy mezi soudci a notáři.
0/0
4.2.2005 12:11

Pedro

Re: Re: Re: Socialisticky pracovat,
Ověření podle kradené občanky to je ještě pohodovka, horší je ověření podle neexistující občanky a ověření podpisu se zaeviduje do řádečku, který čeká prázdný na správnou chvíli i několik měsíců. Když pak náhodou nějaký problém se objeví, zdůvodnění je jednoduché, vždyť notář není schopen, ani povinen poznat falešnou občanku ... a tak se zbavíte své zadlužené firmy a za pár babek jste bez problémů :-))). Dobrý job je také např. zvyšování základného kapitálu firmy, soudružka posedí, sní oběd, pak si dá kafčo a jede domů. Sekretářka firmy napíše zápis z valné hromady a předá na disketě holčičce, co sedí v kanclu před soudružkou notářkou. Cca za hoďku si převezmete notářský zápis z valné hromady a fakturku na 90 tis. Kč. Holt někdo si to umí zařídit :-))) 
0/0
5.2.2005 23:18

Lumír

Honoráře jako v americe
Kradou úplně stejně jako poslanci a vláda ale ty alespoň neplatíme z krvavejch daní.Kam se hrabali feudálové
0/0
4.2.2005 8:00

JUDr.Standa

To je hrůza
Jsou to novodobý lupiči,kteří se ničeho neštítí , kradou na neštěstí druhých
0/0
4.2.2005 7:58

Milan

Dědictví
Poplatky jsou přemrštěné,zejména  při pozůstalostním řízení, pieta neexistuje a kolikrát si na poplatky musí pozústalí půjčit.
0/0
4.2.2005 7:39

Finance.iDNES.cz radí

Víte, že můžete mít účet bez poplatků s dvěmi embosovanými kartami zdarma?

Další rady k nezaplacení

Dopřejte si vše a přesto utrácejte chytře!

V sekci osobni.finance.idnes.cz naleznete výhodné nabídky finančních produktů, energií a telefonování.

Vstupte do obchodu

Poraďte se s odborníkem

Nevíte si rady s finančními otázkami? Naši odborníci vám vždy poradí v každé životní situaci.

Vstoupit do poradny

Najdete na iDNES.cz