Profil produktu – Studentský program eBanky

  8:41aktualizováno  8:41
O výhodnosti studentských kont toho bylo řečeno a napsáno na různých místech jistě dost. Dlouho ovšem zůstávala nabídka těchto kont na českém trhu neměnná a tyto služby se nijak zásadně neměnily. Až nedávno začala poskytovat studentská konta eBanka.
O výhodnosti studentských kont toho bylo řečeno a napsáno na různých místech jistě dost. Dlouho ovšem zůstávala nabídka těchto kont na českém trhu neměnná a tyto služby se nijak zásadně neměnily. Až nedávno začala poskytovat studentská konta eBanka.

Studentský program je nabízen studentům středních, vyšších odborných a vysokých škol, kteří přinesou platné potvrzení o studiu a jejich věk nepřesáhne 26 let. Každý rok potom musí student přinést stejně jako u ostatních bank aktuální potvrzení o tom, že je stále studentem dané školy.

Nabídka pro studenty je u eBanky vskutku široká a studentský program zahrnuje následující služby:

  • osobní účet
  • platební kartu Maestro
  • osobní úvěrovou linku
  • studentskou kartu ISIC
  • zvýhodněnou nabídku mobilních telefonů Paegas

Kromě cenově zvýhodněného osobního účtu dostane student při podpisu smlouvy i možnost zřízení firemního účtu pro případ, že podniká. Oproti ostatním bankám pokulhává eBanka ve velikosti úrokových sazeb, jimiž je studentské konto úročeno. Úrokové sazby jsou pásmové a při zůstatku do sta tisíc korun (což bude zůstatek drtivé většiny těchto kont) se jedná o sazbu 0,25 % ročně. Zde je ovšem nutno podotknout, že více než dvouprocentní deficit může banka stáhnout službami v oblasti přímého bankovnictví.

Osobní účet totiž student může obsluhovat kromě internetu také mobilním telefonem (přes GSM banking nebo WAP) a standardní telefonní linkou. Co do rozsahu možností, jak účet obsluhovat, může tedy eBance konkurovat na českém trhu pouze Česká spořitelna.

K osobnímu účtu získá student zdarma platební kartu Maestro s týdenním limitem platby u obchodníka 25 000 Kč a výběru z bankomatu ve výši 15 000 Kč. Karta je sice vedena v prvním roce zdarma, ale v dalších letech je její vedení zpoplatněno částkou 200 korun. Student může samozřejmě zažádat i o vydání jiné karty, musí však splnit požadavky na bonitu klientů.

Kontokorentní úvěr nahrazuje v bance zřízení Osobní úvěrové linky, která může být poskytnuta ihned po založení Osobního účtu. Podmínkou je zde to, že se za studenta zaručí rodiče. Standardně si student může vypůjčit 10 000 korun, ale později je možné úvěrový rámec navýšit v závislosti na bonitě studenta.

Ačkoli je eBanka známá jako banka, která poskytuje progresivní služby a klient za ně musí zaplatit o něco více než u velkých retailových bank, v případě studentského programu je její cenová politika milým překvapením. Student zde získá za 15 korun měsíčně veškeré formy přímého bankovnictví a banka nijak nevybočuje ani v ostatních poplatcích, které jsou se správou účtu spojeny.

BankaNázev účtuÚroková sazbaPoplatky za měsíční vedení včetně výpisu zaslaného poštou
eBankaStudentský programod 0,25 do 1,5 %15 Kč
ČSOBČSOB Studentské konto3 %zdarma
Union bankaKonto Amosod 1 % do 2,5 %zdarma
Komerční bankaKonto Gaudeamus3 %zdarma
Česká spořitelnaSporostudent1 %zdarma

To, že chce eBanka vytvořit skutečně konkurenční product i po cenové stránce, podtrhuje i výše zvolených poplatků za účetní položky. Za převod v rámci eBanky totiž student zaplatí 3 koruny a za převod do jiné banky v rámci ČR o korunu více.

Podrobnější profily studentských kont můžete shlédnout zde.

Přetáhne eBanka stávajícím bankám na trhu jejich klienty z řad studentů? Jak vidíte budoucnost jediné banky, která se specializuje na českém trhu výhradně na poskytování služeb přímého bankovnictví?

Autor:

Daňové přiznání 2019

Do 1. dubna musí podat daňové přiznání osoby samostatně výdělečně činné, ale i zaměstnanci (více zde). Využijte interaktivní formulář pro daňové přiznání za rok 2018.

Nejčtenější

Šila, kojila a spala jen pár hodin. Teď je nejúspěšnějším prodejcem

„Loni se můj obrat přiblížil jednomu milionu. Jsem ráda, že mám tolik věrných...

Na webovém portálu, kde lidé vystavují své ručně vyrobené zboží, je nejúspěšnějším prodejcem. Přestože má na kontě přes...

Vyrábějí jedinečné výrobky z kůže. A stačí jim k tomu baťovské stroje

Brašnářství Tlustý

Ivan Petrův je vystudovaný právník a 15 let řídil softwarovou firmu. Před sedmi lety ovšem svět IT opustil a vrhl se do...

Osm praktických rad, které vám pomohou zhodnotit úspory

Ilustrační snímek

Máte 100 či 500 tisíc a nevíte, jak s nimi naložit? Péče o majetek je dřina a dělat v tom chyby se nevyplácí....

Makléř inzeroval byt bez vědomí majitele, aby shrábl tučnou provizi

Ilustrační snímek

Koupit byt do osobního vlastnictví není levná záležitost a vyžaduje to mít i určitou obezřetnost. Zvlášť v případě,...

VIDEO: Byt může zapálit i lampička, modem nebo prodlužovačka

Ilustrační snímek

Požár v bytě může napáchat rozsáhlé škody. A to nejen na majetku, ale i životech. Vzniknout může z nejrůznějších...

Další z rubriky

Hypotéky dál zdražují, zájem o ně však trhal v září rekordy

Ilustrační snímek

Úrokové sazby u hypotečních úvěrů dál stoupají, ale zatím mírně. V září se úroková sazba zvedla ze srpnových 2,53 na...

Zájem o hypotéky stoupá, rostou však i úrokové sazby

Ilustrační snímek

Úrokové sazby u hypotečních úvěrů znovu stouply. I letošní srpen potvrzuje dlouholetý trend, kdy zájem o hypotéky v...

Stavební spoření versus hypotéka. Porovnali jsme výhody a nevýhody

Ilustrační snímek

Váháte mezi hypotékou a úvěrem ze stavebního spoření? Když je postavíte proti sobě, čeká vás tak trochu remízový zápas....

Firma zabývající se kryptoměnami hlásí únik dat 450 000 uživatelů

Firma zabývající se kryptoměnami hlásí únik dat 450 000 uživatelů

Kurzy.cz Izraelská zprostředkovatelská společnost Coinmama, která nabízí uživatelům koupi Bitcoinu (BTC) a Ethereum (ETH) s pomo...

Najdete na iDNES.cz