Diskuse k článku

Nahlédněte do míst, kde se stanete sami sobě bankéřem

Chcete se svými penězi pracovat sami? Pak máte možnost využít samoobslužné terminály, které na svá obchodní místa dávají některé banky. Automaty zvládnou prakticky všechny operace, kvůli kterým byste jinak museli strávit dlouhé minuty čekáním ve frontě.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

dresdener

Objev Ameriky

A Kolumbus přivez domorodcum korále. Tenhle typ článků mě dycky nadzvedne. To mi přijde jako totální výsměch našich nenažranejch bankovních ústavů a je vidět, že ve skutečnosti jsme těžce východní Evropa. Pár kiláků za hranicemi s Německem/Rakouskem fungují tyto opěvované služby už dlouhá léta a jsou zcela samozřejmé. U nás se z toho dělá bonus k předraženým službám. Jak je možné, že běžný účet u Drážďanské spořitelny s netbankingem mě stojí 3 eura měsíčně sakumprdum, zatímco za srovnatelnou frekvenci stejných transakcí musím narvat České spořitelně přes tři sta Kč měsíčně??? Kdybychom měli euro, nemám už u české banky účet ani minutu, bohužel takhle na převodech z a do eurozóny bych se nedoplatil.. Vkladové bankomaty, složenkové bankomaty, automaty pro výpis z konta, dokonce bankomaty vydávající mince v ruličkách (super zejména pro živnostníky) jsem v Německu poznal už za studií někdy v roce 2003/2004. České banky by hanba měla fackovat.

0/0
31.5.2010 21:17

Horle

a pro které klienty to je?

Pokud klient odmítá z jakéhokoli důvodu internetové či telefonické bankovnictví, je otázka, zda ho uspokojí neosobní stroj, jehož ovládání /pokud je složitost ovládání e-bankingu  ten důvod/ nebude jistě o mnoho jednodušší.

0/0
31.5.2010 12:04

Uphillman

Re: a pro které klienty to je?

Je to možnost navíc, vyzubené ženské v kostýmku za přepážkama budou v bance nejspíš vždycky. A když z fronty zákazníků někteří zběhnou k tomu samoobslužnému stroji, tak náš hypotetický odpůrce internetového bankovnictví bude stát alespoň kratší frontu. :-)

0/0
31.5.2010 15:37

coast

Novinka

Novinka na západ od našich hranic naprosto běžná. Pro bankéře v ČR: kdy se už konečně dočkáme elektronické peněženky v ČR? Pro novináře objevitele je to platební karta s nízkým obnosem např.50euro, kterou si dobíjíte. Když ji někdo ukradne tak se pro pár euro nepo. Přeji příjemné objevitelské další dny.

0/0
31.5.2010 9:45

iuosovo nevlastní druhé já

hmm

proč se vždycky najde někdo, kdo musí psát, že "jinde je to normální" - u nás to prostě teprve začíná a tak je to novinka

0/0
31.5.2010 10:09

Alois Negrelli von Moldelbe

Re: Novinka

Např. ČD elektronickou peněženku na In kartě mají.

0/0
31.5.2010 10:57

Duke Nukem

Re: Novinka

si zarid dva ucty a na druhem mej jen 50 euro a mas to..;-D

0/0
31.5.2010 11:06

Uphillman

Re: Novinka

Z podobných ředitelů zeměkoule je mi na zvracení. Coaste, tebe v dětství rodiče málo chválili, co?! :-/

0/0
31.5.2010 15:29

Finance.iDNES.cz radí

Víte, že termínovaný vklad je obvykle lépe úročený než spořicí účet?

Další rady k nezaplacení

Dopřejte si vše a přesto utrácejte chytře!

V sekci osobni.finance.idnes.cz naleznete výhodné nabídky finančních produktů, energií a telefonování.

Vstupte do obchodu

Poraďte se s odborníkem

Nevíte si rady s finančními otázkami? Naši odborníci vám vždy poradí v každé životní situaci.

Vstoupit do poradny

Najdete na iDNES.cz