Diskuse k článku

Letní akce stavebních spořitelen: pozor na jejich triky

Uprostřed léta stavební spořitelny útočí na klienty výhodnými nabídkami. V létě totiž není o stavební spoření valný zájem. Lákavé sliby však nejsou vždy jasně dané. Vyplatí se tedy důkladně prostudovat smlouvy, jejich dodatky a obchodní podmínky.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

Host

Liščí vrácení poplatku 3000 (NE)všem

Tento poplatek mě asi před měsícem nalákal a na pobočce jsem se následně dozvěděl že jako "současný" klient (ukončená smlouva před pěti lety a následné čerpání A SPLACENÍ úvěru) NEMÁM NÁROK. V současnosti u Lišky nemám žádnou smlouvu. Další trik :-P

0/0
4.8.2009 21:15

individual

Re: Liščí vrácení poplatku 3000 (NE)všem

A skutščně trik anebo další "nadávač", co si nepřečte podmínky příslušící dané službě?

0/0
5.8.2009 10:25

Host

W

U Wuestenrootu může klient při změně smlouvy/navýšení CČ přijít i o další věci. Například před sedmi lety nabízeli, pokud člověk vydrží spořit 7 let, při vypovězení připsat 40% připsaných úroků navrch. O to lkient přijde bez jakékoli náhrady, a agenti to přiznají až na výslovný dotaz. Sami na to neupozorňují.

Podobnou akci s bonusem nabízeli i nedávno na nové smlouvy.

0/0
4.8.2009 12:27

Host

Re: W

Máte číst, co podepisujete. Wustenrot je podle mě v pohodě, protože na jejich stránkách http://www.wuestenrot.cz/cz/cz/produkty/stavebni-sporeni/formulare/ je přímo na druhé straně změnového formuláře (Změna smlouvy o stavebním spoření) vámi popsané bonusy zmíněny i že hrozí jejich ztráta.

Sám jsem jeden čerpal a vím, že díky tomuto formuláři jsem si to ohlídal R^

Možná jste narazil na neférového agenta

0/0
4.8.2009 12:51

Host

Re: W

Můžeš mi vysvětlit, jak jsi přišel na tu pitomost, že jsem jim něco podepsal?

Neférového agenta? Hm, nevím. "Neférovost", tedy že agent dělá to, co je výhodné pro něj, byť by na tom klient prodělal kalhoty, to už předem předpokládám. Takže jsem jim nic nepodepsal a vše si sám ověřil. Mimochodem, takové jednání je o to lepší, že to bylo přímo na jejich pobočce. Žádný ušmudlaný agent kdesi v tržnici; hezky pobočka.

0/0
4.8.2009 13:27

Host

Re: W

Já jsem přece neřekl, že jsi něco podepsal - pouze jsem vydal obecné doporučení.

ad Agent - spíš o bonusech neměl ani páru. Neférový může znamenat i neznalý. Ale jak vidím, tak máme stejný pohled na věc. U těchle lidí předpokládám to, co ty :-)

Pro mě jsou dobří jen na dovysvětlení toho, co si najdu na www. A to velmi rychle poznám, jestli umí nebo je to lamaR^

0/0
4.8.2009 14:14

Tomáš Nemravný

Re: W

Jo, já taky četl, co jsem podepisoval... U Raiffky vedení účtu pro mládež ve fázi spoření  zdarma... A ejhle, do roka a do dne jsem platil 90,- Kč za evidenci úrokového zvýhodnění a 20,- Kč za zaslání výpisu... Když jsem se ohradil, dostal jsem odpověď, že tyto poplatky nejsou za vedení účtu, to mám pořád zdarma, ale ty poplatky jsou za něco jiného.

Na zdvořilý dotaz, kdy hodlají začít účtovat klientům poplatek za pobyt pana generálního v bordelu, protože to taky není za vedení účtu, už jsem nedostal odpověď. Takže Raiffeisen stavební spořitelna nikdy více. I když jinde to nejspíš lepší nebude.

0/0
4.8.2009 22:52

individual

Re: W

...a přitom stačilo přečíst si dokument, který jsi podepsal a nic podobného by tě nepřekvapilo...

0/0
5.8.2009 10:24

Host

Re: W

No ono je v článku ohledně Wüstenrotu hodně nepřesností - například to, že změna tarifu znamená změnu úročení - to není pravda, změna tarifu u Wüstenrotu je jen změna výpočtu hodnotícího čísla a tím různé doby a varianty  přidělení řádného úvěru. Princip navýšíš cílovou částku - přejdeš na nižší úročení Wüstenrot neuplatňuje - v tomto je v článku chyba

Při navýšení CČ se klient vzdává případných bonusů (např. Vámi zmiňovaných 40% z úroků po 7 letech), ale základní úročení, které je na smlouvě stavebního spoření (u starších smluv třeba 3%) zůstává (na rozdíl od jiných spořitelen). Není možné přejít z vyššího úročení (např. dnes 2,2%) na nižší (dnes 1%), je to možné jen z nižšího na vyšší a jen při ukončení smlouvy nebo při přidělení cílové částky (a úroky se přepočítají jako by to takto bylo úročeno po celou dobu smlouvy) a jen pokud se nečerpá úvěr ze stavebního spoření.

0/0
4.8.2009 17:49

Host

Re: W

A to že je tam letní bonus při uzavření smlouvy 1000 (při vkladu 20000) + další až 1000 pokud byla předchozí smlouva u jiné stavební spořitelny, v článku zmíněno není a přitom je to článek o letních akcích

0/0
4.8.2009 17:49

SocPredator

RB to už stáhla

Ta jejich prémie 5000 byla totiž právně na pokutu. Přesto jsem pár letáků s tímto nesmyslem viděl a nechápal jsem, že to mohlo projít. Teď už mají všude prémii 2000.

0/0
4.8.2009 10:52

Finance.iDNES.cz radí

Víte, že pokud je vám cizí řidič způsobí škodu, může likvidaci pojistné události vyřídit vaše pojišťovna nikoli jeho?

Další rady k nezaplacení

Dopřejte si vše a přesto utrácejte chytře!

V sekci osobni.finance.idnes.cz naleznete výhodné nabídky finančních produktů, energií a telefonování.

Vstupte do obchodu

Poraďte se s odborníkem

Nevíte si rady s finančními otázkami? Naši odborníci vám vždy poradí v každé životní situaci.

Vstoupit do poradny

Najdete na iDNES.cz