Diskuse k článku

Komu můžete svěřit své peníze?

Trh s finančními produkty u nás nemá tak dlouhou historii, ani není tak rozmanitý jako v západních zemích, přesto je někdy velmi těžké vyznat se v jednotlivých nabídkách a nabízejících. Bohužel je i mnoho těch, kteří peníze svěřené finanční instituci již nikdy neviděli. Společnosti, ve kterých zmizely peníze drobných klientů buď s penězi špatně hospodařily, nebo měly hned zpočátku záměr připravit důvěřivce o jejich úspory. Vždy je tedy nejdůležitější vědět, komu své peníze, ale třeba i osobní údaje, svěřujete. Jak rozeznat podvodníky od spolehlivých firem?

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

potrefená koza

podvodníci
Bohužel situace je taková, že zákazník, který si objedná službu, stavební práce, je obvykle vždy vyzván zaplatit nejprve zálohu. A hned zde je velký problém, protože se Vám klidně stane, že se bude tvářit, že něco udělal, poškodí Vám stavbu, protože to dělá poprvé a nemá na činnost živnostenské oprávnění, Vaši zálohu strčí do kapsy a peníze už nikdy neuvidíte. Policie pouze konstatuje, že nedošlo k plnění, živnostenský úřad obvykle nereaguje vůbec, nebo jen, že by se to muselo stát 3x(vykonávání činnosti bez živnostenského oprávnění), aby to bylo právně postižitelné. Takže pak už zbývá jen občanskoprávní spor, který je na několik let. Podmínky a zákony jsou nastaveny pro podporu kriminality. Vytrácí se smysl živnostenských úřadů, policie, soudů.
0/0
18.12.2003 16:03

Bazén

Komu je svěřit?
NIKOMU
0/0
11.12.2003 12:48

Rony

Re:
Svěřte je mě. Budete mít JISTOTU .... že je SPOLEHLIVĚ prochlastám....
0/0
11.12.2003 18:14

Vjaceslav Fetisov

titulek
Titulek je velmi zavádějící, z článku neplynou žádné použitelné závěry.  Autor by se mel nad sebou zamyslet a zacit psat o tom cemu rozumi (navrhuji tema Vanoce, tam se toho neda moc zkazit :( 
0/0
11.12.2003 12:37

Gogo

Už zase kvalitní článek
Zajímalo by mne, jestli tyto články píšete proto, aby jste něco napsali, nebo tím sledujete nějakou hlubší myšlenku. Pokud ano, pak jste ji teda zatraceně dobře skryli.
0/0
11.12.2003 8:03

glos

Re:
On Váš by se správně měl vztahovat na všechny otištěné články. Mnoho slov - informace nulové.
0/0
11.12.2003 9:35

Honza

Autor je naivka (záměrně se vyhýbám slovu blbec)
Pokud si autor článku myslí, že spolehlivou firmu od podvodníka rozezná podle toho, že má licenci, pak je mi ho upřímně líto.
0/0
11.12.2003 10:23

beda

Re:
ses normalni  blazen,samozrejme ze je to jeden z faktoru ,ktery si ale 80 procent podvedenych a napalenych klientu neoveri,a pak jsou plne noviny jejich stiznosti a narku........
0/0
13.12.2003 11:53

Finance.iDNES.cz radí

Víte, že správným používáním kreditky můžete značně ušetřit?

Další rady k nezaplacení

Dopřejte si vše a přesto utrácejte chytře!

V sekci osobni.finance.idnes.cz naleznete výhodné nabídky finančních produktů, energií a telefonování.

Vstupte do obchodu

Poraďte se s odborníkem

Nevíte si rady s finančními otázkami? Naši odborníci vám vždy poradí v každé životní situaci.

Vstoupit do poradny

Najdete na iDNES.cz