Diskuse k článku

Když od vás zaměstnanci utíkají

Pokud některá firma hovoří o tom, že má letos vyšší fluktuaci než loni, myslí tím, že z ní odešlo tento rok více zaměstnanců než v tom předešlém.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

Jarda

Ještě k Adeccu
Všiml jsem si, že Adecco v poslední době intenzivně inzeruje pozici CFO pro sebe. Jsem už pátým rokem v big 4 a i když je to docela zajímavá práce cítím, že je nejvyšší čas vypadnout a zkusit něco jiného. Poté, co jsem si přečetl některé příspěvky si ale nejsem jistý, zda-li by to byl ten správný krok kupředu.
Než tam případně pošlu CV, uvítám jakoukoliv referenci jak to tam ve finančním oddělení vypadá, jaká je fluktuace a proč takového člověka vůbec hledají? Díky.
0/0
2.9.2004 0:29

Kamarád

Může to být ale i v pohodě...
....to když si Vás zaměstnavatel všímá. Ve firmě Xcz.cz se běžně fasují plavenky, jezdí se na společné weekendy na chatu, pečou se buřty - zkrátka utíkáme od počítačů nabrat síly na čerstvém vzduchu. To se pak i ten "kolektiv stmelí". Já chodím do práce rád! Jsme príma parta a světe div se - i když bereme tak nějak průměr, nikdo neutíká!!? Proč?  V projektu HitRadio.cz (který je součástí xcz.cz) je kompletně celý tým úplně zadarmo a jsou tam dva borci už sedm let a jeden 4 roky. Já si myslím, že kdyzž zaměstnavatel chce, tak nemusí utíkání zaměstnanců vůbec řešit.
0/0
12.8.2004 13:35

Al-Aziz

A co ING ?
Rád bych se zeptal na případné zkušenosti s pojišťovnou ING. Když jsem cca před rokem hledal práci, snad každý měsíc se v nabídce na Netu objevovala pozice "Operátor zpracování smluv" (či tak nějak) od této firmy. Jednou jsem to zkusil, ale vůbec se nenamáhali odpovědět. Potom už jsem nechtěl riskovat, zejména s ohledem na to, jak často se nabídka tohoto místa objevovala. Díky za reakce.
0/0
19.7.2004 22:43

Lenička

Re:
Taky jsem reagovala na tuhle pozici a mně zase odepsali, že už si vybrali lepšího kandidáta. Je to fakt divný
0/0
16.9.2004 14:30

Jarda

ČSOBL
Teď mám (hypotetickou) možnost nastoupit do ČSOB Leasingu do hospodářské správy. Bylo tu dost příspěvků, které kriticky hodnotily situaci v této firmě. Má cenu se o to místo ucházet nebo je lepší koukat jinam ?
0/0
14.7.2004 16:03

Adéla

Re:
Pokud si vzpomínám, v krátké době se v HS vystřídali 3 vedoucí   , tak si to ještě rozmyslete. Ale třeba budete Vy ten pravý  , kolektiv těch "obyčejných" zaměstnanců je (byl) docela fajn. Ale z mých kolegů už tam není skoro nikdo.
0/0
15.7.2004 10:35

ajťák

je mi vas líto lidičkové
já bych nikdy nemakal pro nikoho jinýho. dělám sám na sebe a nyní pracuji pro jednu detektvní a právní kancelář. asi to nevíte, ale i ze všech příspěvků zde uvedených se dá vystopovat autor (dokonce máme i úspěch, kdy lidi psali z kaváren a knihoven a dopátrali jsme je). je to docela dobrý kšeft, takto stopovat pomlouvače, jak je obvykle naši klienti nazývají. a světe div se, toto stopování a vystopoávní je zcela legální - jen se musí vědět jak na to, nicméně není to problém pro žádného trochu myslícího ajtíka. myslím, že nabídneme naše služby pomlouvaným společnostem. vím, že naši kliti (a věřte, že to jsou hlavně mezinárodní velké společnosti) již toho hodně vysoudili a dokonce to byly několikár i trestné činy a podmínky. ale díky lidem, jako sem píšou, mám super prachy a práci zaručenou. díky vám!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
0/0
14.7.2004 13:56

vlada

Re: je mi te líto ajtáku - ,borče?,
už v začátku si odporuješ,pracuješ pro každého kdo ti zaplatí,možná by jsi se měl alespon na cas zaměstnat a pracovat abys věděl co to práce je,mam totiž pocit ,že o ní víš pouze z doslechu nebo si o ní občas něco přečteš v mfdnes
0/0
4.8.2004 10:29

ajťák

Re:
pracuji jak potřebuji a pro koho chci - když platí, no problema pro miňa.
0/0
9.8.2004 15:48

741

Re:
Tak děkujeme za upozornění,právě jsi díky své nezkrotitelné chlubivosti přišel o pár zakázeček - my už si budem dávat větší pozor a Tvé klienty nejmenovat,jen naznačovat(což není trestné,pokud vím já...).
Ale vážně:nelze vypátrat touhle cestou.Já např. teď píšu z práce.A kdyby něco:byl jsem na WC,mohl mi sem vlézt kdokoliv z kolegů...Takže dočti stránku toho sci-fi a jdi si lehnout,teplota tím klesne.
0/0
2.9.2004 13:05

Jakub

nechápu
přiznám se, že nechápu lidi, kteří kritizují svého zaměstnavatele a stále pro něj pracují. asi nemají něco v hlavě v pořádku nebo si jen léčí kompelxy. něco takového bych neudělal. takových lidí je mi opravdu upřímně líto, musí hrozně trpět................ dělám u jedné výrobní frmy a atmoféra není ideální, ale mám tu zkušenost, že když něco chci, musím se ozvat. máme tu hodně lidí, co nadávají a nidky se nepokusili cokoliv řešit. asi jich je všude hodně....
0/0
14.7.2004 13:26

Jirka

Pane Daňku
"Pracovní kolektiv nemá šanci se stmelit..." TO JE TEDY HUMUS. Fráze jak za bolševika - máte v té době kořeny nebo je tam jiná vazba? Udělalo se mi silně nevolno...
0/0
13.7.2004 22:52

vtech

Re:
zni to sice divne, ale snazit se donutit bandu lidi, ze kterych kazdy hraje na sebe, aby makali jako tym, je taky peklo.
0/0
13.7.2004 23:41

Ahmééd

Nejvtší peklo je
Nejvetší peklo je v Enpeka s.r.o. ZR:  tam budou dávat kamery na pracoviště :) chápete v pekárně a kamery ???? :))))))) hahaha  muehhee
0/0
13.7.2004 22:13

keaR

Re:
...to abyste neplivali do testa! meli tam byt uz davno! :-)
0/0
12.8.2004 13:29

PhDr. Bohumil Lulánek, CSc.

Fluktuace
Autor správně na začátku článku uvádí že fluktuace je procentuální hodnota za určité období, ale dále už o období není ani zmínky a veškeré hodnoty fluktuace jsou uvedeny v procentech.... Je to jako by někdo uváděl LD50 bez časového údaje - to by byla stejně irelevantní informace, protože populace dříve či později přirozeně vymře...
0/0
13.7.2004 21:32

tačůd

velký firmy
 já myslím že všechny velký firmy jsou zkuurvený ,  ček bych že čím větší tím horší... i když možná že jsou i výjimky, ale o žádný nevím.
PS: slovo zkuurvený jsem musel napsat proto že mi to jinak napsalo že můj příspěvek nelze zveřejnit, protože obsahuje "vulgární výrazy". HA HA HA
0/0
13.7.2004 20:06

tačůd

oprava
PS: slovo zkuurvený jsem musel napsat se dvema u proto že mi to jinak napsalo že můj příspěvek nelze zveřejnit, protože obsahuje "vulgární výrazy". HA HA HA
0/0
13.7.2004 20:10

Sharm EL Sheikh

Fluktuace.
 
    Není nic lepšího než pracovat u jedné známé a velké plzeńské firmy jako vedoucí obchodního oddělení za plat 6700 Kč hrubého....motivace jako víno.   
 
 
 
0/0
13.7.2004 19:46

Edgar

Fluktuace nad 150%? Ano je to možné!
Asi mi nikdo neuvěří, ale pracoval jsem ve firmě, kde byla fluktuace nad 150%. Atmosféra v práci byla strašná, díky majiteli zde fungoval bossing a velká míra podezřívavosti... taky jsem před nedávnem přihodil pár procent k výsledné cifře fluktuace a jsem rád... Výsledek? UŽ NIKDY VÍCE NĚCO TAKOVÉHO
0/0
13.7.2004 19:34

tačůd

sviini firma
tak napiš jméno těch zmrrdů, ať se jich ostatní vyvarujou .. aspoň se jim pomstíš
0/0
13.7.2004 20:16

děd vševěd

Re:
Edgare, byla to nejhorší personální agentura Adecco, viď?
0/0
18.8.2004 11:29

Alex

Oskar
Když tady píše každý nějaké zkušenosti...velká zkušenost je Oskar. Je to firma, která má největší průměrné mzdy v ČR!! Ale když Vás chce vyhodit, tak pokyn je bez odstupného...výhružky tipu špatného osvědčení pro dalšího zaměstnance je běžná záležitost atd.
0/0
13.7.2004 16:43

romas

Re:
To je myslim snahou (temer) kazdeho zamestnavatele, ne? Z pohledu zamestnavatele nevidim duvod, proc odchazejiciho zamestnance vybavovat sateckem s buchtama na cestu, kdyz nemusim :) A s tema prumerama opatrne, vzdycky zalezi na kriteriich, znam firmy kde je prumer nekde kolem 70-80k a maj treba sedesat zamestnancu...
0/0
13.7.2004 17:39

Honza

Re:
Můžeš říct z jakého jsou oboru? 
0/0
13.7.2004 23:48

romas

Re:
Finance, prirozene. Co jsem tim ale chtel rict je, ze je tezko porovnavat "prumernou" mzdu v ocelarne, mobilnim operatorovi a pobocce zahranicni banky s par "specialistama". Proste nemam rad prumery a statistiky obecne. Nic to nerika a akorat se tim mlzi :)
0/0
14.7.2004 10:42

Krok

Re:
Adecco to dělá stejně tak. Když už se někdo rozhodne odejít (nebo se oni rozhodnou, že ho vykopnou), tak je to drsné. A taky vlastně nelegální. Jsem zaměstnanec téhle agentury a znám několik případů, které jsou docela drsné. Například jednou se chtěli zbavit šéfa pobočky (jen proto, že vyčníval z řady, chtěl zlepšovat systém práce a pořád přicházel s novými návrhy na řešení - což ředitelka Adecca špatně nese), tak počkali, až odletí na dovolenou. Když se vracel, tak na něj čekali na letišti, jeli s ním domů, tam musel odevzdat klíče od pobočky, notebook, mobil, auto atd. A dostal podepsat výpověď tak, aby odešel hned. Pokud by nepodepsal, dělali by mu problémy. Jaké? Například takové, jako v jiném případě jiného managera pobočky.
0/0
14.7.2004 9:57

Krok

Re:
Další z mnoha případů, kdy Adecco někoho "vylilo" je podobný. Jeden Branch Manager se rozhodl odejít z firmy. Napřed podal výpověď dohodou, nebyla akceptována, tak podal standardní výpověď (s 2 měsíční výpovědní lhůtou). Ani tu mu nepodepsali (i když ze zákona musí). Tak ji poslal doporučeně poštou. Nicméně pár minut po tom, co se snažil tu výpověď osobně podat, mu byl odebrán notebook, mobil, auto, klíče od pobočky a vůbec všechny prostředky nutné k práci. Okamžitě byl přeložen na pobočku na druhé straně republiky, kde měl podle pokynů dojíždět vlakem denně tam a zpět. A neustále mu vyhrožovali, že v té dvou měsíční výpovědní lhůtě mu to pořádně osladí. Tomu klukovi nezbylo nic jiného, než vyhledat právníka a ten mu bohužel řekl, že s tak velkou firmou se nemá význam soudit (i když by to rozhodně vyhrál), protože by se to táhlo léta. Doporučil mu nastoupit na nemocenskou, což on pochopitelně hned udělal a 2 měsíce byl doma a nemohl vytáhnout paty z bytu, protože mu Adecco posílalo kontroly. Navíc 2 měsíce na nemocenské není tak jednoduché zařídit. Adecco se prostě rozhodlo, že každý, kdo odchází, musí odejít ve zlém. Takovýhle případů znám z Adecca ještě asi 7. To o něčem svědčí, ne?
0/0
14.7.2004 10:04

Alex

Mohu Vás požádat o bližší info k pers. ag. Adeco?
hodně je tu příspěvků, ale jak obcházejí zákony apod. tu nikdo nezmínil. děkuji
0/0
13.7.2004 16:13

Ivan

Re:
Drahý Alexi, gavariš pa rusky? :-) hihihi Přečti si pozorně příspěvky a nadeš to obcházení zákonů (absolventi, try & hire... atd.). Pro Adecco jsem dělal necelé 3 měsíce a rychle jsem zmizel ve zkušebce. Nejlepší rozhodnutí mého života! To nejhorší bylo začít pro ně pracovat.
0/0
13.7.2004 16:35

Alex

Re:
Ivane, ty máš co povídat...rusky bychom se mohli učit od sebe...:)))) Tak dobře, zkusím to projekt..myslel jsem, že to někdo shrne...ok
0/0
13.7.2004 16:38

Adéla

ČSOB Leasing
Nikde nemůže být větší fluktuace než v ČSOBL. Nevím jak je to teď, ale donedávna odcházelo měsíčně 5 až 10 lidí ( z cca 300). Nejlepší je, že se bývalí zaměstnanci scházejí, protože nic neutuží kolektiv tak, jako neschopné a arogantní vedení   . A ještě lepší je, že současní zaměstnanci mají zakázáno stýkat se s bývalými, jsou považováni za nepřátele firmy
0/0
13.7.2004 15:51

Filip

Re: ČSOB Leasing
Ja jsem odesel z CSOBL pred vice nez 2 roky a to zhruba v dobe, kdy to tam zacinalo znacne "houstnout". Co mam informace, je to tam skutecne cim dal horsi a kdyz se spojim s nekym z byvalych kolegu, je znat ze se hodne zmenili (jsou takovi zakriknuti, zastraseni)
0/0
13.7.2004 16:08

zaplať pánbůh, že už mizím

Re:
celá čsob stojí za vyliž.....
0/0
13.7.2004 16:45

ich

Re:
podobne je to v Accenture Services fluktuace jako.....
0/0
13.7.2004 16:48

romas

Re:
Tahle firma by me celkem zajimala, teda spis duvody ty fluktulace. Neco spatneho ve vedeni ci podminkach? dik...
0/0
13.7.2004 17:42

ich

Re:
soucasne pracujes ako keby pre dvoch zamestnavatelov, ziadne vyhody, fluktuacia=blby kolektiv, a ziadna prax - je to cista administrativa, ci ucetni, ci analytik - omyl  -administrativa ako svina, nic ti to neda do buducnosti, ale to je len jeden projekt, ze vraj najlepsi, .......je to dobre len kvoli jazykom, tie tam pouzivas, ale to je vsetko na co tam potrebujes hlavu
0/0
13.7.2004 22:36

Honza

Re:
To je to jejech outsourcingové centrum rpo účetnictví apod?
 
Jetsli ano, tak jsem moc rád, že jsm tam nevlezl.  Byl jsem totiž u nich na pohovoru asi před 3 lety, když to budovali...
0/0
13.7.2004 23:52

vtech

Re:
Nojo, Andrzeeeni :-) banda nejhorsich neschopaku, zdrzovacu meetingu a prznicu cizi prace. Chapu ze si lezou navzajem na nervy.
0/0
13.7.2004 23:46

Lukin

Re:
V Adeccu také platí zákaz komunikace s ex-zaměstnanci. Těm je dokonce vedením zakázán vstup na pobočky téhle agentury.
0/0
14.7.2004 9:46

suzan

Re:
já pro Adecco dělala a normálně tam mohu chodit a nikdo mi nic nezakazuje. asi záleží, jak se kdo s kým rozešel. byla to super zkušenost, ale jsem ráda, že to mám za sebou. jako začátek kariéry ovšem dobré. už mě moc věcí nepřekvapilo...
0/0
9.8.2004 15:51

Jarda

Re:
Teď mám možnost případně nastoupit do ČSOBL odbor hospodářské správy. Nevíš něco bližšího, jak to tam vypadá? Má to cenu nebo je lepší koukat jinam ?
0/0
14.7.2004 16:01

Tonča

Jinde to není lepší
Pracovala jsem u jiné, menší personální agentury, a bylo to tam to samé v bleděmodrém. Ono shánět kvalitní zaměstnance za minimální mzdu je opravdu sisifovská práce. Pokud se vedení tohoto kolotoče osobně neúčastní, tak ztácí představu o co jde. Obcházení zákonů je také běžné všude. Konkurence je vysoká, zákony omezují, tak se to všude šolichá.
 
0/0
13.7.2004 15:43

Ditushka

Adecco
No u nás ve fimě pracovalo spoustu lidí na brigádě přes firmu Adecco. Výplatní den bylo 15. v měsíci a nejednou se stalo, že peníze přišly až 22. Nevím, co by na to kdo říkal, když by byl v jejich kůži?
Pokud u nich skončili, vystavení zápočťáku trvalo neskutečně dlouho a neustále předhazovali, že už byl zaslán atd.
 
 
0/0
13.7.2004 15:41

Lucie

Adecco
Sakris, vykaslete se jz na to Adecco. Je to stejne mimo misu a jde jenom o sireni pomluvy!
0/0
13.7.2004 15:29

Lucius

Re:
O co ti jde? Vždyť je to zajímavé, vidět, jak to v personálkách funguje, ne? A adecco se všude chvástá, jak je největší, nejlepší a bůhví jaké a ono skutek utek. A jak vidno, tak hodně lidí má různé zkušenosti.
0/0
13.7.2004 16:36

aaa

Re:
AAA se taky  chvali, ale podle toho, co jsem slysel, bych tam auto nechtel. A to neberu do uvahy, co jsem cetl.
 
0/0
13.7.2004 21:54

Mozek

divné
S Adeccem nemám přímo já zkušenost, ale slyšel jsem od několika známých zhruba totéž, co je tu psáno. Prý je to děs. Takže, když jsem si hledal práci, obracel jsem se na jiné agentury a byl jsem celkem v pohodě. Teď dělám pro jednu docela velkou firmu, která s Adeccem dělala a už s nima také nespolupracujou, protože byla velká nespokojenost. Prý byli nespolehliví, všecko jim dlouho trvalo a dodávali nekvalitní lidi. Jo a byli nejdražší široko daleko.
0/0
13.7.2004 11:15

Kikroška

jednomyslná kritika není náhodná
Jednomyslná kritika v tomto případě není náhodná. Zrovna skrze adeco dělám pro T-mobile a není to zrovna všechno takové, jak jsem si to představovala. Rychle se poohlížím po možnosti, jak to změnit a od adeca se rychle vyvázat. Bohužel mám strach, že bych si pak už neškrtla v T-mobilu, protože smlouvy jsou postaveny dost jednoznačně nevýhodně pro mě.
0/0
13.7.2004 9:20

sunka

Re:
Pracuji pro T-Mobile externe a mam za to ze tam pracuji rozumni lide. Kdyz jim po lopate sdelis sve zamery a duvody, nebudou se na tebe divat pres prsty. Vse je vzdy vec domluvy.
0/0
13.7.2004 15:54

Finance.iDNES.cz radí

Víte, že pokud je vám cizí řidič způsobí škodu, může likvidaci pojistné události vyřídit vaše pojišťovna nikoli jeho?

Další rady k nezaplacení

Dopřejte si vše a přesto utrácejte chytře!

V sekci osobni.finance.idnes.cz naleznete výhodné nabídky finančních produktů, energií a telefonování.

Vstupte do obchodu

Poraďte se s odborníkem

Nevíte si rady s finančními otázkami? Naši odborníci vám vždy poradí v každé životní situaci.

Vstoupit do poradny

Najdete na iDNES.cz