Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

Klaus

soudruh
Jestli je to tak, že nikdo za nic neodpovídá, pak je to celé k prdu! Jen se zvýší možnost úniku citlivých dat! A pár pražáků bude mít dobrej šolich ...  bez  jakékoliv  odpovědnosti.
0/0
5.4.2004 16:04

= Česká spořitelna

banka o život
Nechal jsem si jen pro zajímavost (momentálně nechci úvěr) -  udělat  od  CBCB – Czech Banking Credit Bureau, a. s. , Na Příkopě 21, 117 19 Praha 1  -  www.cbcb.cz  -  tak  se  oficiálně  bankovní   registr  jmenuje,  informační  výpis (standartně 1 x ročně  je zdarma, nedělá se na počkání, ale do 1 měsíce).  Jaký to byl  šok, když výpis neobsahoval současný, ale ani v nedávné době splacený úvěr od České spořitelny (mám pocit, že informace jsou až 3 roky nazpět, ale tam jsem se ještě bohatě vešel). Požadoval jsem, ať ho dá  CBCB společně se Spořitelnou do souladu s pravdivou skutečností. Bylo mi odpovězeno, že si to musím zařídit já. Jaký to tedy má smysl? Pokud bych měl nějaké záporné reference, tak samozřejmě o zápis této negativy žádat nebudu. Pokud ovšem nebudu vědět, že mám možnost  si nechat vystavit výpis referencí ještě před návštěvou banky, tak půjdu do banky, tam vypláznu nemalý poplatek za vyhodnocení úvěru a oni mi pak řeknou, že o mne nemají žádné kladné reference.  V bance se totiž do registru dostanou až zahájení  schvalovacího procesu úvěru.  Takto  mne  (nejen mne, mám indicie, že  se jedná o jev přímo  masový!) Česká  spořitelna  nesmírně  poškozuje!!!  A než se tam po stížnosti dostane aktualizovaný údaj, uplynule drahná doba, a klient již úvěr nemusí potřebovat.
0/0
31.3.2004 9:02

= Česká spořitelna - DOKONČE

banka o život
Dokončení:
A než se tam po stížnosti dostane aktualizovaný údaj, uplynule drahná doba, a klient již úvěr nemusí potřebovat.
Ptal jsem se, na základě jakých zákonů pracuje CBCS  a banky. Bylo mi sděleno, že pouze na základě 101/2000 (ochrana osobních údajů). Jinak nic. Nikdo  tedy  nenese  odpovědnost za pravdivost údajů předávaných registru. Což je na hlavu postavené a vlastně to nic neřeší. Může mi někdo poradit, kde by se dalo stěžovat, aby spořitelně někdo vypálil nějakou pořádnou pokutu  nebo jí odebral licenci  (ČNB, Finanční arbitr, Ministerstvo financí - bankovní dozor ... ? ? ?).
0/0
31.3.2004 9:05

= Česká spořitelna - ještě j

Re: banka o život
Ještě bych chtěl upřesnit: pokud nemáte kladné reference či nemáte žádné, úvěr samozřejmě nedostanete. Leda, že si u Spořitelny koupíte nějaký z jejich "suprproduktů", kde zrovna hoří plán prodeje a následné prémie. Nákupem stavebního spoření, kreditní karty, pojištění atd. vám ve spořitelně dají jakési vnitrospořitelní kladné body a tím se u nich zapíšete jako dobrý klient. Kšeft je kšeft ...
A abych byl objektivní: v informačním  výpise si mi objevila poue informace o sjednaném kontokorentu ke sporožiru. Jelikož jsem  ale nikdy nečerpal, nejsem posuzován z hlediska platební morálky.
A nikdo po mne žádný souhlas nechtěl, takže  informace se v tomto případě předala jaksi automaticky.
REKLAMA: Česká spořitelna umožňuje (ale veřejně nenabízí, mnohdy to nevědí nebo nechtějí vědět ani její pracovníci) zrušení účtu v březnu a dubna zdarma. Tak neváhéjte, a rušte! Chce to sice pevné nervy a trpělivost, ale já to martýnirum  podstoupil. Čekám již jen na zaslání "odpočtu", na základě kterého mi spořitelna vyplatí zbytek ze zrušeného účtu. Ani ve 3. tisíciletí není schopna provést výplatu ihned při rušení.
0/0
31.3.2004 9:22

Tomáš Marný

Tady mi něco nehraje
Potřebuje k zařazení jeho souhlas? Předpokládám že se zařazením negativní informace by nikdo souhlas nedal, takže půjde zase o souhlas typu : při zřízení kontra a když nebudeš souhlasit tak ti konto nezřídíme že? Člověk si musí zvykat že vůči bance nemá stejně silnou jednací pozici. Jinak je ten registre dobrá věc kdyby opravdu fungoval.
0/0
30.3.2004 10:47

macho77

Re: Covece a co bys chtel
Kdyz Ti nekdo pujci penize, tak chce mit aspon nejake zaruky ze se mu take vrati - ne?
Ty bys snad pujcil nekomui na ulici prachy na cestne slovo?
0/0
30.3.2004 11:02

Finance.iDNES.cz radí

Víte, že investiční doporučení na růst kurzu dolaru tu byla už před rokem?

Další rady k nezaplacení

Dopřejte si vše a přesto utrácejte chytře!

V sekci osobni.finance.idnes.cz naleznete výhodné nabídky finančních produktů, energií a telefonování.

Vstupte do obchodu

Poraďte se s odborníkem

Nevíte si rady s finančními otázkami? Naši odborníci vám vždy poradí v každé životní situaci.

Vstoupit do poradny

Najdete na iDNES.cz