CCS a Triangl - sňatek z rozumu?

  18:47aktualizováno  18:47
Velmi zajímavé spojení přichystaly společnosti CCS a Český Triangl. V jejich případě totiž nedochází k propojení aktivit konkurentů, nýbrž společností s poměrně odlišným zaměřením. Jaké jsou důvody a cíle tohoto spojení?
Velmi zajímavé spojení přichystaly společnosti CCS a Český Triangl. V jejich případě totiž nedochází k propojení aktivit konkurentů, nýbrž společností s poměrně odlišným zaměřením. Jaké jsou důvody a cíle tohoto spojení?

Kdo je kdo?
Společnost CCS vznikla v roce 1991 státním podnikem Benzina a německou společností BZA (49procentní podíl). Byla založena se záměrem odstranit v té době používané poukázky na odběr benzínu. Karty měly zvýšit samotnou bezpečnost uživatelů těchto poukázek a zároveň zamezit používání k nákupu jiného zboží. Zavedení platebních karet namísto původních talonů se setkalo s velkým úspěchem. Systém karet CCS funguje na principu stanovení zálohy, kterou zákazník každý měsíc pošle na účet. CCS si tuto zálohu zinkasuje ve formě rezervy a klient si následně čerpe složenou zálohou při koupi pohonných hmot. Tento systém odstranil předchozí nevýhodu spočívající v následné fakturaci již odebraných pohonných hmot prostřednictvím talónů. CCS totiž měla při použití talónů problém s vymáháním některých pohledávek, neboť ne všichni klienti měli řádnou platební disciplínu.

Principy tohoto systému v podstatě zůstaly zachovány až do současnosti, přičemž samozřejmě došlo k výraznému rozšíření spektra služeb a škály karet. V současné době nabízí CCS karty pro občany i podnikatele. Svým klientům umožňuje prostřednictvím karet i placení v nejrůznějších stravovacích zařízeních. Většina karet CCS je dnes již čipového charakteru, což odpovídá nejmodernějším požadavkům na bezpečnost transakcí a zároveň rozšiřuje jejich možnost použití. Každá karta zároveň poskytuje majiteli ochranu v podobě úrazového pojištění pro případ úrazu s trvalými následky a případ smrti.

Ostravská společnost Český Triangl je důležitým hráčem na trhu spotřebitelských úvěrů. Na rozdíl od svých největších konkurentů jako je Home Credit, Cetelem či GE Capital Multiservis však nabízí svoje zboží výhradně dle firemního katalogu a co je ještě důležitější bez jakéhokoli úrokového navýšení. To v řeči laiků znamená, že si klient může přesně spočítat a určit, jak dlouho bude splácet a kolik bude činit hodnota akontace. Součet akontace a všech splátek se v případě této společnosti bude rovnat ceně uváděné v katalogu. To samozřejmě u zmiňovaných konkurentů neplatí s výjimkou ojedinělých marketingových akcí. Kromě toho zajišťuje společnost pro své klienty dovoz objednaného zboží domů zdarma.

Co přináší každá ze stran do svazku
Společnost CCS získala rozhodující kapitálový podíl na základě přátelského vstupu do Trianglu. Ten disponuje na poli spotřebitelských úvěrů přibližně 100 tisíci zákazníky, velmi kvalitní logistikou a zároveň úzkými vztahy se širokým spektrem dodavatelů v oblasti spotřebního zboží.
Společnost CCS na druhé straně přináší do vzájemného svazku 37 tisíc zákazníků, kteří disponují dohromady téměř desetinásobným počtem vydaných platebních karet. Je dominantním hráčem na trhu nebankovních platebních karet v České republice a disponuje nejmodernější technologií v oblasti informačních systémů a platebních karet.

Co si slibujete od kapitálového vstupu CCS do Trianglu? Jaké nové služby by měla synergie těchto firem přinést? Těšíme se na vaše názory.

Autor:

24. - 25. 5. proběhnou volby do Evropského parlamentu v České republice.
Celkem kandiduje 39 uskupení. S výběrem vám může pomoci volební kalkulačka.
Inventura hlasování zjistí, ke kterému současnému poslanci máte nejblíže.

Nejčtenější

První koloběžku mu vyrobil tatínek, dnes mají obrat 120 milionů

Marek Kostka otec, Marek Kostka syn

Rodinná firma KOSTKA – kolobka vyrostla společně se stále rostoucí oblibou koloběžkování. Své produkty, které si od...

O penzijní spoření se v Česku zvedá zájem. Účastnické fondy vynášejí

ilustrační snímek

Češi začínají brát spoření na důchod opět víc do svých rukou. Zvedá se zájem o doplňkové penzijní spoření v...

Peníze z fondu jde vybírat kdykoli. Zrušit rovnou i smlouvu je chyba

ilustrační snímek

Investiční odborníci se shodují, že nejčastější chybou tuzemských investorů je, když prodávají své nakoupené podílové...

Mladé Čechy láká práce v zahraničí, rychleji se tam dočkají povýšení

ilustrační snímek

Téměř polovina mladých lidí se stěhuje do zahraničí za kariérním růstem. To odhaluje nejnovější průzkum HSBC Expat...

Dohoď mi lepší job, kamaráde. Lidé si práci často hledají díky známým

ilustrační snímek

Hledáte dobrou práci? A už jste rozhodili sítě? Podle průzkumu poradenské společnosti Randstad mezi českými zaměstnanci...

Další z rubriky

Odbornice: Jít do hypotéky bez jediné našetřené koruny není rozumné

Lucie Drásalová, hypoteční a úvěrová analytička Partners

Centrální banka a ministerstvo financí chystají novelu zákona, která má mladým lidem do 36 let zajistit snazší přístup...

Tři možnosti, jak s pomocí rodičů dosáhnout na hypotéku

ilustrační snímek

Pořídit si vlastní bydlení je dnes pro řadu mladých lidí spíš jen sen. Ceny nemovitostí jsou vysoké a bez dostatečných...

Desítky tisíc lidí budou refinancovat hypotéku. Jaké mají možnosti

Ilustrační snímek

Letos vyprší mnoha klientům bank fixace u hypoték. Týká se to zejména těch, kteří si v roce 2014 sjednali hypotéku s...

Platy státních zaměstnanců skokově vzrostou! Výrazněji si polepší nejhůře placen...

Platy státních zaměstnanců skokově vzrostou! Výrazněji si polepší nejhůře placen...

Kurzy.cz Platy státních zaměstnanců skokově vzrostou! Výrazněji si polepší nejhůře placení lidé Školníci, kuchařky nebo knihovní...

Advantage Consulting, s.r.o.
SERVISNÍ TECHNIK S AJ – CNC STROJE

Advantage Consulting, s.r.o.
Středočeský kraj
nabízený plat: 30 000 - 45 000 Kč

Najdete na iDNES.cz