Blbá blondýna: Normálně z kabelky vytáhla úplně živý prachy

aktualizováno 
Lichváři a lichvářky mají různou podobu. Ta, kterou poznala Blbá Blondýna v podání Ivy Pazderkové, byla strašně milá paní. A protože nových „vitonek“, tedy luxusních značkových kabelek není nikdy dost, šla s tou milou paní na kafe.

„A najednou, vona normálně z kabelky, teda dost levný kabelky, ale to nechme bejt, vytáhla ty prachy: Chápeš? Živý prachy úplně. A na druhý straně vytáhla nějaký papíry. Tak jsem jí to rychle podepsala, protože to bylo to jediný, co po mě chtěla. To mi přišlo výhodný,“ říká Blbá Blondýna.

Fotogalerie

Ještě ten den si Viuttonku samozřejmě pořídila a donesla domů. „Já s ní spala,“ raduje se blondýna. A protože jí ta milá paní naordinovala splátky, poctivě je splácela.

Jenomže pak jí ta paní zavolala, že jí dluží peníze. „A já ji jako řikám: Holčičko, tak to asi těžko, protože jsem všecko splácela! A vona mi na to ta baba jedna říká: Holčičko, tak to teda ne, protože ty nám dlužíš. S úroky to dělalo pěknejch pár tisíc. Chápeš to?“

Blbá BlondýnaVitonek není nikdy dost

Čtvrtý díl miniseriálu, který iDNES.cz připravila ve spolupráci s Navigátorem bezpečného úvěru, doporučuje:
Půjčujte si jen od bezpečných a prověřených společností. Nepodepisujte to, čemu nerozumíte.

Podobnou zkušenost, jakou ve skeči přibližuje Blbá Blondýna, zažívá podle Navigátoru bezpečného úvěru hodně lidí. Příkladem je paní Alena z Prahy:
„Půjčila jsem si peníze, ale společnost, od které je mám, mi pořád posílá upomínky, že neplatím, i když platím. Oni vždycky napíšou, že na jejich účet částka nebyla připsána, ale já mám doklad, že to platím.“

Blbá Blondýna:

„Bohužel podobné metody jsou velmi časté u nesolidních poskytovatelů spotřebitelských úvěrů. Mezi jejich metody patří například měnění účtů, na které se posílají jednotlivé splátky. Spotřebitel tak první splátku zaplatí správně, ale následně si nevšimne, že další splátky má posílat na jiný účet. Díky tomu platba není připsána včas a takové společnosti potom spotřebitele obratem sankcionují, což nebývá levná věc,“ upozorňuje tiskový mluvčí projektu Navigátor bezpečného úvěru Zdeněk Soudný.

Jak dodává, u lichvářů stačí například úvěr nedoplatit o pár korun a pro úvěrovou společnost se klient stává velkým dlužníkem. „Kvůli pár korunám vás takové společnosti poženou klidně až k exekutorovi. Vždy je potřeba myslet na to, že pokud nedodržím své závazky, přijde sankce. Měla by ale odpovídat tomu, co se stalo,“ poznamenává Soudný.

Zapamatujte si:

  • Před podpisem smlouvy velmi důkladně pročtěte sankční podmínky ujednání. Pamatujte: vždy je potřeba počítat s tím, že se můžete dostat do problémů se splácením. Proto je potřeba vědět, co vás v takovém případě čeká.
  • Pokud se do podobného problému dostanete, řešte jej ihned s poskytovatelem úvěru. Zodpovědný poskytovatel s vámi bude aktivně hledat cestu, jak problém vyřešit.

Otestujte se:

Čtete pečlivě všechny smlouvy, než je podepíšete? Stalo se vám, že jste naletěli nějakému neserióznímu poradci? Podělte se o zkušenosti a sdělte své názory v diskuzi.

Autor:

Daňové přiznání 2019

Do 1. dubna musí podat daňové přiznání osoby samostatně výdělečně činné, ale i zaměstnanci (více zde). Využijte interaktivní formulář pro daňové přiznání za rok 2018.

Nejčtenější

Vyrábějí jedinečné výrobky z kůže. A stačí jim k tomu baťovské stroje

Brašnářství Tlustý

Ivan Petrův je vystudovaný právník a 15 let řídil softwarovou firmu. Před sedmi lety ovšem svět IT opustil a vrhl se do...

Osm praktických rad, které vám pomohou zhodnotit úspory

Ilustrační snímek

Máte 100 či 500 tisíc a nevíte, jak s nimi naložit? Péče o majetek je dřina a dělat v tom chyby se nevyplácí....

Makléř inzeroval byt bez vědomí majitele, aby shrábl tučnou provizi

Ilustrační snímek

Koupit byt do osobního vlastnictví není levná záležitost a vyžaduje to mít i určitou obezřetnost. Zvlášť v případě,...

Kvíz: Víte, co si letos můžete odečíst z daní?

Ilustrační snímek

Pokud jste ještě nepodali daňové přiznání za loňský rok, vyzkoušejte náš kvíz. Zjistíte, jak znáte novinky, díky kterým...

VIDEO: Byt může zapálit i lampička, modem nebo prodlužovačka

Ilustrační snímek

Požár v bytě může napáchat rozsáhlé škody. A to nejen na majetku, ale i životech. Vzniknout může z nejrůznějších...

Další z rubriky

Rozpoutá nová regulace národní banky od října hypoteční šílenství?

Ilustrační snímek

Česká národní banka zaznamenala nárůst objemu poskytnutých hypotečních úvěrů. Za mírným růstem stojí zřejmě i takzvané...

Hypotéky dál zdražují, zájem o ně však trhal v září rekordy

Ilustrační snímek

Úrokové sazby u hypotečních úvěrů dál stoupají, ale zatím mírně. V září se úroková sazba zvedla ze srpnových 2,53 na...

Hypotéky dál zdražují, a to nejrychleji za 10 let. Ale jsou i výjimky

Ilustrační snímek

V prosinci úrokové sazby u hypotečních úvěrů pokračovaly v růstu a dostaly se z listopadových 2,78 na 2,91 procenta....

BREXIT – Velká Británie na koni ?

BREXIT – Velká Británie na koni ?

Kurzy.cz Podívejme se spolu na Brexit z úhlu, ze kterého je zřejmé, že odchod Velké Británie z EU nemusí pro Spojené království ...

Najdete na iDNES.cz