Banky loví klienty Union

  18:50aktualizováno  18:50
O klienty Union Banky, kteří se nemohou dostat ke svým penězům, se rozhořel na finančním trhu ostrý konkurenční boj. Živnobanka, GE Capital Bank, ČSOB a Raiffeisenbank začaly soupeřit o přízeň zklamaných klientů Union Banky nabídkou zdarma vedených účtů a okamžitých úvěrů v řádu desítek tisíc korun.

"V porovnání s provozem minulých týdnů jsme zaznamenali trojnásobně vyšší zájem o otevření účtů od malých a středních firem a dvakrát více účtů pro drobnou klientelu," uvedl mluvčí banky Jan Hainz.

Klienti Union Banky, kteří se kvůli zmražení účtů dostali do finančních problémů, jsou v současné době odkázáni na pomoc příbuzných či využít nabídky úvěrů a zadlužit se.

Fond pojištění vkladů sice dostal pokyn připravovat výplatu pojištěných vkladů, ale k výplatě dojde v nejlepším případě do tří měsíců. Centrální banka dosud vede řízení o odnětí licence a definitivní verdikt padne 3. března. Do té doby se nové vedení Union Banky snaží přijít s plánem, jak banku oživit a hrozbu odnětí licence odvrátit.

Zmražená konta působí klientům vážné problémy. Podnikatelé se například nemohou dostat k penězům a nejsou schopni včas zaplatit daně. Premiér Vladimír Špidla však již uvedl, že v těchto případech stát s výběrem daně počká.

Souhrnná příloha
o Union bance
Do banky také chodily penze 2400 důchodcům a mluvčí Ministerstva práce a sociálních věcí Kateřina Prejdová uvedla, že zatím není jasné, kolika důchodcům peníze v bance zůstaly. Důchodci s účty v Union Bance budou podle mluvčí dostávat peníze poštovní složenkou.

Současný ředitel banky Roman Mentlík, který nahradil odvolaného Radovana Vávru, se podle svých slov snaží připravit prodej různých aktiv a získat hotovost na provoz banky. "Likvidita se dá zvýšit nad řád stovek milionů korun,“ uvedl Mentlík.

Po případném otevření poboček však lze podle odborníků očekávat útok klientů, pokud by neexistoval jasný a věrohodný plán a investor, který by důvěru veřejnosti získal.

"Nedokážu si ale představit žádný subjekt na trhu, který by do banky dolil miliardy korun,“ dodal současný šéf Union Banky.

CO NABÍZÍ KONKURENCE?
Živnobanka - otevření a vedení účtu zdarma, zvýhodněný kontokorentní úvěr až do 50 tisíc korun. Banka měla otevřenou část poboček i o víkendu

GE Capital Bank - vedení účtu po dobu 6 měsíců zdarma, úvěr až do výše 20 tisíc korun. Banka snížila úročení úvěrů pro malé a střední firmy o čtvrt bodu na 3,2 procenta.

ČSOB - otevření účtu a vedení po dobu tří měsíců zdarma ,možnost čerpat úvěr až do výše 100 tisíc korun. Pro firmy nabídky úvěru až do milionu korun bez poplatků.

Raiffeisenbank - vedení účtu po dobu tří měsíců zdarma, zvýhodněný úrok na vkladech, kontokorentní úvěr až do výše 20 tisíc, po třech měsících možno navýšit až na sto tisíc. Pro malé a střední podniky úvěr až do výše 500 tisíc korun.

 

 

Autoři:

Daňové přiznání 2019

Do 1. dubna musí podat daňové přiznání osoby samostatně výdělečně činné, ale i zaměstnanci (více zde). Využijte interaktivní formulář pro daňové přiznání za rok 2018.

Nejčtenější

Šila, kojila a spala jen pár hodin. Teď je nejúspěšnějším prodejcem

„Loni se můj obrat přiblížil jednomu milionu. Jsem ráda, že mám tolik věrných...

Na webovém portálu, kde lidé vystavují své ručně vyrobené zboží, je nejúspěšnějším prodejcem. Přestože má na kontě přes...

Osm praktických rad, které vám pomohou zhodnotit úspory

Ilustrační snímek

Máte 100 či 500 tisíc a nevíte, jak s nimi naložit? Péče o majetek je dřina a dělat v tom chyby se nevyplácí....

Makléř inzeroval byt bez vědomí majitele, aby shrábl tučnou provizi

Ilustrační snímek

Koupit byt do osobního vlastnictví není levná záležitost a vyžaduje to mít i určitou obezřetnost. Zvlášť v případě,...

VIDEO: Byt může zapálit i lampička, modem nebo prodlužovačka

Ilustrační snímek

Požár v bytě může napáchat rozsáhlé škody. A to nejen na majetku, ale i životech. Vzniknout může z nejrůznějších...

Úspěšné lidi nezlomí selhání, křivdy a ústrky ostatních, říká expert

Někdy je to v zaměstnání jako na bojišti a jen odolní vydrží.

Chcete-li v zaměstnání skutečně uspět, nestačí svou práci jen dobře odvádět. Expert Martin Staněk tvrdí, že ještě...

Další z rubriky

Rozpoutá nová regulace národní banky od října hypoteční šílenství?

Ilustrační snímek

Česká národní banka zaznamenala nárůst objemu poskytnutých hypotečních úvěrů. Za mírným růstem stojí zřejmě i takzvané...

Zájem o hypotéky stoupá, rostou však i úrokové sazby

Ilustrační snímek

Úrokové sazby u hypotečních úvěrů znovu stouply. I letošní srpen potvrzuje dlouholetý trend, kdy zájem o hypotéky v...

Jak se říjnové zpřísnění pravidel u hypoték dotkne daní?

Ilustrační snímek

Pořídit si nový byt či dům za hotové je pro naprostou většinu rodin nereálné. Pro řadu lidi je proto hypotéka jasnou...

Vyčerpala již pražská burza svůj letošní růstový potenciál? / BIG EXPERT - akcie...

Vyčerpala již pražská burza svůj letošní růstový potenciál? / BIG EXPERT - akcie...

Kurzy.cz Odpověď na otázku uvedenou v nadpisu by dle mého názoru měla znít, že z většiny již ano. Alespoň při pohledu na vývoj i...

Najdete na iDNES.cz