Výherce hry o porsche by vydělal sedm a půl milionu

  14:40aktualizováno  14:40
Porsche, které je hlavní cenou v investiční soutěži, zná svého majitele. Vítěz patří mezi 28 000 zúčastněných soutěžících a i přes výhru může být smutný – totiž že neinvestoval své skutečné peníze. Sportovních vozů si teď totiž mohl koupit několik.
Nejoblíbenějšími nástroji, s nimiž bylo možné obchodovat, byly ropa, zlato a měnové páry.

Nejoblíbenějšími nástroji, s nimiž bylo možné obchodovat, byly ropa, zlato a měnové páry.

Investiční hra společnosti X-Trade Brokers, na níž se mediálně podílel portál iDNES.cz, zná vítěze. Majitelem vozu Porsche Boxster se stal pan Jiří z Jeseníku. Známý je také poslední výherce bonusové výhry ve formě notebooku, kterým je pan Radek z Bystřice nad Olší. Ten v posledním týdnu dosáhl zhodnocení přes 692 %.

Pořadí Login Jméno              Město Zhodnocení
1. 40061 Jiří Jeseník 3639.73%
2. 58666 Radomil Toužim 2373.12%
3. 56992   Krakow 1786.63%
4. 56117 Alena Jeseník 1661.41%
5. 53245 Jiří Kácov 1528.79%
6. 39802 Matěj Těškovice 1462.22%
7. 42264 Renata Kamenný Most 922.80%
8. 40750 Petr Hosín 895.82%
9. 40881 Dalibor Praha 882.65%
10. 60535 Marián Kaplice 774.76%

V porovnání s celkovým vítězem je však toto zhodnocení takřka zanedbatelné. Pan Jiří totiž za měsíc a půl dosáhl zhodnocení neuvěřitelných 3 639,73 %. To znamená, že z počátečního vkladu 200 000 Kč „udělal“ celých 7 479 450 korun. Snad jedinou věcí, která ho nakonec může mrzet je, že neinvestoval své vlastní reálné prostředky. Za bezmála sedm a půl milionu korun by si totiž pořídil automobilů Porsche hned několik.

Vývoj majetku vítěze během celé soutěže

Pan Jiří dokazoval své schopnosti prakticky po celou dobu trvání soutěže. Jediným jeho klopýtnutím totiž byla týdenní ztráta pouhých 4,5 % v předposledním týdnu. V ostatních týdnech investoval prakticky bez chybičky, i když ani jednou nakonec nezakončil týden jako vítěz.

Zhodnocení majetku vítěze soutěže v jednotlivých týdnech

Že ale vysoké krátkodobé zhodnocení nemusí být cestou k celkovému úspěchu, dokazují i někteří vítězové bonusových cen. Vítěz čtvrtého notebooku, pan Jiří z Hrádku u Rokycan, který za jeden týden dokázal zhodnotit své prostředky o více než 850 % (mimochodem, druhé nejvyšší týdenní zhodnocení), nakonec zakončil soutěž s minusovým zůstatkem a dluhem. V reálu by tak ještě musel doplácet přes 3 792 korun. Kromě vítězného týdne totiž zakončil všechny ostatní týdny se záporným zhodnocením.

Že měl na bonusovou výhru šanci prakticky každý, dokazuje také případ pana Lukáše z Prštic, který sice ve čtvrtém týdnu ztratil celých 95 % ze svého majetku, ale další týden pak vyhrál bonus ve formě notebooku.

Celkově se do soutěže zapojilo přes 28 000 soutěžících, což určitě předčilo očekávání pořádající společnosti. Průměrný věk soutěžících se pohyboval kolem hranice 30 let a podle očekávání se do soutěže přihlásila většina mužů (70 %). Ženy však určitě nebyly zanedbatelnou částí soutěžního pole a některé dokonce patřily k nejaktivnějším obchodníkům.

Investování není jednoduchá záležitost a zejména začátečníci a nezkušení investoři mohli na vlastní kůži vyzkoušet, že i na dosažení nejmenšího zhodnocení je potřeba určitý um, šikovnost a notná dávka štěstí. Přesvědčilo se o tom celých 13 393 soutěžících, kteří skončili své účinkování v soutěži s menším obnosem peněz, než měli na začátku. Na druhé straně zase 503 soutěžících dokázalo svůj účet alespoň zdvojnásobit.

Nejoblíbenějšími nástroji, s nimiž bylo možné obchodovat, byly samozřejmě ropa, zlato a měnové páry EUR/USD, USD/GBP a USD/JPY. Nejvíce obchodníků pocházelo z větších měst, jako jsou Praha, Brno nebo Ostrava, ale jak je vidno z tabulky, vítězové jsou naopak právě z menších měst a vesnic.

Autor:

24. - 25. 5. proběhnou volby do Evropského parlamentu v České republice.
Celkem kandiduje 39 uskupení. S výběrem vám může pomoci volební kalkulačka.
Inventura hlasování zjistí, ke kterému současnému poslanci máte nejblíže.

Nejčtenější

Je to triko 21. století a chceme, aby ho měl každý, říká podnikatel

Pavel Hrstka (zleva), Martin Burkoň a René Němeček z chrudimské firmy CityZen

Tři inženýři a tátové od rodin. Společně podnikat začali teprve vloni. Letos vyhráli celorepublikové kolo soutěže...

KOMENTÁŘ: Podílové fondy letí nahoru a „roztřesené ruce“ pláčou

ilustrační snímek

Roztřesené ruce jsou investoři, kteří se při výkyvech trhů vzdají své strategie a vrací peníze zpět do krabice od bot....

Úrokové sazby hypoték dál klesají, a to díky akčním nabídkám bank

Ilustrační snímek

Hypotéky dál zlevňují, a to už pátý měsíc. Průměrná úroková sazba poklesla z únorových 2,99 procent na červnových 2,76...

Odkládat hledání práce se nevyplácí. Absolventi, kteří nečekají, mají výhodu

Ilustrační snímek

Řada absolventů středních a vysokých škol si užívá prázdniny a odkládá hledání nového uplatnění. Personalisté však...

Jak si říct o vyšší plat či dovolenou navíc? Vyjednávejte jako generál

ilustrační snímek

I když se jim říká měkké dovednosti, neznamená to, že ten, kdo je ovládá, je „měkký“. Právě naopak. Pokud si je...

Další z rubriky

Šest tipů, jak koupit letenky výhodně a nevyhodit peníze oknem

ilustrační snímek

Letenka za korunu se někdy pěkně prodraží. Tisíce navíc můžete zaplatit za zavazadlo, odbavení i občerstvení na palubě....

Dědická smlouva stojí výš než závěť. Dědicům tak dává větší jistotu

ilustrační snímek

Podařilo se vám nashromáždit nějaký majetek a chtěli byste mít určitou jistotu, jak s ním bude naloženo po vaší smrti....

Sedm rad, jak si půjčit, aniž by vás to zruinovalo

ilustrační snímek

Insolvence. Ti, kdo jsou ve finančním průšvihu, o ni usilují. Od června to mají jednodušší. Nemusí předem dokládat, že...

Cestovky hlásí rekordní prodej zájezdů. Pomáhá výrazně vyšší poptávka, větší výb...

Cestovky hlásí rekordní prodej zájezdů. Pomáhá výrazně vyšší poptávka, větší výb...

Kurzy.cz I přes velké problémy kvůli odstaveným Boeingům 737 MAX hlásí české cestovní kanceláře rekordní prodej zájezdů. Zájem o...

Advantage Consulting, s.r.o.
SEŘIZOVAČ VÝROBNÍHO ÚSEKU

Advantage Consulting, s.r.o.
Jihomoravský kraj
nabízený plat: 25 000 - 30 000 Kč

Najdete na iDNES.cz