Výherce hry o porsche by vydělal sedm a půl milionu

  14:40aktualizováno  14:40
Porsche, které je hlavní cenou v investiční soutěži, zná svého majitele. Vítěz patří mezi 28 000 zúčastněných soutěžících a i přes výhru může být smutný – totiž že neinvestoval své skutečné peníze. Sportovních vozů si teď totiž mohl koupit několik.
Nejoblíbenějšími nástroji, s nimiž bylo možné obchodovat, byly ropa, zlato a měnové páry.

Nejoblíbenějšími nástroji, s nimiž bylo možné obchodovat, byly ropa, zlato a měnové páry.

Investiční hra společnosti X-Trade Brokers, na níž se mediálně podílel portál iDNES.cz, zná vítěze. Majitelem vozu Porsche Boxster se stal pan Jiří z Jeseníku. Známý je také poslední výherce bonusové výhry ve formě notebooku, kterým je pan Radek z Bystřice nad Olší. Ten v posledním týdnu dosáhl zhodnocení přes 692 %.

Pořadí Login Jméno              Město Zhodnocení
1. 40061 Jiří Jeseník 3639.73%
2. 58666 Radomil Toužim 2373.12%
3. 56992   Krakow 1786.63%
4. 56117 Alena Jeseník 1661.41%
5. 53245 Jiří Kácov 1528.79%
6. 39802 Matěj Těškovice 1462.22%
7. 42264 Renata Kamenný Most 922.80%
8. 40750 Petr Hosín 895.82%
9. 40881 Dalibor Praha 882.65%
10. 60535 Marián Kaplice 774.76%

V porovnání s celkovým vítězem je však toto zhodnocení takřka zanedbatelné. Pan Jiří totiž za měsíc a půl dosáhl zhodnocení neuvěřitelných 3 639,73 %. To znamená, že z počátečního vkladu 200 000 Kč „udělal“ celých 7 479 450 korun. Snad jedinou věcí, která ho nakonec může mrzet je, že neinvestoval své vlastní reálné prostředky. Za bezmála sedm a půl milionu korun by si totiž pořídil automobilů Porsche hned několik.

Vývoj majetku vítěze během celé soutěže

Pan Jiří dokazoval své schopnosti prakticky po celou dobu trvání soutěže. Jediným jeho klopýtnutím totiž byla týdenní ztráta pouhých 4,5 % v předposledním týdnu. V ostatních týdnech investoval prakticky bez chybičky, i když ani jednou nakonec nezakončil týden jako vítěz.

Zhodnocení majetku vítěze soutěže v jednotlivých týdnech

Že ale vysoké krátkodobé zhodnocení nemusí být cestou k celkovému úspěchu, dokazují i někteří vítězové bonusových cen. Vítěz čtvrtého notebooku, pan Jiří z Hrádku u Rokycan, který za jeden týden dokázal zhodnotit své prostředky o více než 850 % (mimochodem, druhé nejvyšší týdenní zhodnocení), nakonec zakončil soutěž s minusovým zůstatkem a dluhem. V reálu by tak ještě musel doplácet přes 3 792 korun. Kromě vítězného týdne totiž zakončil všechny ostatní týdny se záporným zhodnocením.

Že měl na bonusovou výhru šanci prakticky každý, dokazuje také případ pana Lukáše z Prštic, který sice ve čtvrtém týdnu ztratil celých 95 % ze svého majetku, ale další týden pak vyhrál bonus ve formě notebooku.

Celkově se do soutěže zapojilo přes 28 000 soutěžících, což určitě předčilo očekávání pořádající společnosti. Průměrný věk soutěžících se pohyboval kolem hranice 30 let a podle očekávání se do soutěže přihlásila většina mužů (70 %). Ženy však určitě nebyly zanedbatelnou částí soutěžního pole a některé dokonce patřily k nejaktivnějším obchodníkům.

Investování není jednoduchá záležitost a zejména začátečníci a nezkušení investoři mohli na vlastní kůži vyzkoušet, že i na dosažení nejmenšího zhodnocení je potřeba určitý um, šikovnost a notná dávka štěstí. Přesvědčilo se o tom celých 13 393 soutěžících, kteří skončili své účinkování v soutěži s menším obnosem peněz, než měli na začátku. Na druhé straně zase 503 soutěžících dokázalo svůj účet alespoň zdvojnásobit.

Nejoblíbenějšími nástroji, s nimiž bylo možné obchodovat, byly samozřejmě ropa, zlato a měnové páry EUR/USD, USD/GBP a USD/JPY. Nejvíce obchodníků pocházelo z větších měst, jako jsou Praha, Brno nebo Ostrava, ale jak je vidno z tabulky, vítězové jsou naopak právě z menších měst a vesnic.

Autor:

Daňové přiznání 2019

Do 1. dubna musí podat daňové přiznání osoby samostatně výdělečně činné, ale i zaměstnanci (více zde). Využijte interaktivní formulář pro daňové přiznání za rok 2018.

Nejčtenější

Daňové přiznání za rok 2018: využijte chytré interaktivní formuláře

Ilustrační snímek

Vyplnění daňového přiznání není pouze záležitostí živnostníků a podnikatelů, ale často jej podávají i zaměstnanci....

Vyrábějí jedinečné výrobky z kůže. A stačí jim k tomu baťovské stroje

Brašnářství Tlustý

Ivan Petrův je vystudovaný právník a 15 let řídil softwarovou firmu. Před sedmi lety ovšem svět IT opustil a vrhl se do...

Na dovolené v Rakousku rozbili drahý servis. Naštěstí byli pojištění

Jako je nutné si včas rezervovat zimní dovolenou, je nutné si včas sjednat...

Se dvěma malými syny vyjeli nedávno lyžovat do Rakouska. Před odjezdem se nechali pojistit a udělali dobře. Devadesát...

Osm praktických rad, které vám pomohou zhodnotit úspory

Ilustrační snímek

Máte 100 či 500 tisíc a nevíte, jak s nimi naložit? Péče o majetek je dřina a dělat v tom chyby se nevyplácí....

Makléř inzeroval byt bez vědomí majitele, aby shrábl tučnou provizi

Ilustrační snímek

Koupit byt do osobního vlastnictví není levná záležitost a vyžaduje to mít i určitou obezřetnost. Zvlášť v případě,...

Další z rubriky

Pět hlavních úskalí, která vás můžou čekat při koupi staršího domu

Ilustrační snímek

Cena nemovitostí je vysoká a zájemci o vlastní bydlení se začínají pohlížet i po starších domech. Na co si dát pozor...

Změňte operátora. A máme i další tipy, jak ušetřit na volání

Ilustrační snímek

Volá váš operátor a něco vám nabízí? Vsaďte se, že když kývnete, budete mít služby, které jste dosud nepotřebovali, a...

Na dovolené v Rakousku rozbili drahý servis. Naštěstí byli pojištění

Jako je nutné si včas rezervovat zimní dovolenou, je nutné si včas sjednat...

Se dvěma malými syny vyjeli nedávno lyžovat do Rakouska. Před odjezdem se nechali pojistit a udělali dobře. Devadesát...

BREXIT – Velká Británie na koni ?

BREXIT – Velká Británie na koni ?

Kurzy.cz Podívejme se spolu na Brexit z úhlu, ze kterého je zřejmé, že odchod Velké Británie z EU nemusí pro Spojené království ...

Najdete na iDNES.cz