Diskuze

Ohlídejte si „stavebko“ i penzijní spoření a vytěžte státní podporu

Když už něco stát dává, je dobré si to vzít. Což z hlediska financí platí pro stavební spoření i penzijní spoření se státním příspěvkem. Co udělat na konci roku, abyste nepřišli o finanční státní podporu?
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.
TT

Já si revizi všech mých trvalých příkazů dělám každý rok. Jak říká pan Weiss, je to podle mě důležité. Můžou nastat nějaké změny, takhle v tom všem máte pak alespoň jasno.

0 0
možnosti

Nárok na státní příspěvek do Penzijního připojištění nebo Doplňkového penzijního spoření má ten, jehož pravidelný příspěvek je připsán na účtu do konce daného měsíce, nebo kdo si 'předplatí'. Dodatečnou platbou nárok na státní příspěvek již nikdy nevznikne! To, že je připisován čtvrtletně, je pouze technická stránka věci. Dodatečnou platbou, která v součtu s pravidelnými platbami převýší 12.000 Kč, vznikne nárok na snížení daňového základu. Kdo by chtěl tedy dosáhnout na maximální odpočet, musí platit 3.000 Kč měsíčně nebo zaplatit za rok 36.000 Kč.

2 0
možnosti
GK

Stavebni sporeni- statem podporovany byznys bank, slovo stavebni je tam jen na oko a spis jako spatny vtip. Podpora od statu pro ty nejbohatsi (banky a bohate rodiny, kde ma stavebko i kojenec a babi s dedou).

0 5
možnosti
EK

Nejsme "nejbohatší", ale stavebko má v naší rodině průběžně a trvale už někdy od r.1994 každý, kdo má ruce a nohy. Není to sice nějaký supersofistikovaný způsob jak investovat, ale pro někoho, kdo se moc nevyzná v různých fondech, akciích a pod. je to ideální způsob, jak "od státu" dostat něco z daní zpátky. Jakmile někomu skončí, obratem většinu vyplacených peněz vloží se zvýšenou cílovou částkou do dalšího. Jen na státním příspěvku jsme tak za tu dobu jako rodina získali od státu minimálně nějakých 200 tisíc + samozřejmě úroky. Na ulici takové prachy člověk často nenajde a byl by blbej, kdyby nebral, když stát dává :-P

1 0
možnosti