Diskuze

Splácet více úvěrů je nevýhodné. Ušetřit můžete díky konsolidaci

Půjčky a úvěry na cokoli se staly běžnou součástí života. Některé obchody se dokonce předhánějí ve slevách, když u nich spotřebitel koupí zboží právě na úvěr. Pokud máte více než jednu půjčku, je možná čas přemýšlet o konsolidaci. Jak na to, přiblížíme na konkrétním případu.
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Paní Drásalová z partners má pravdu v tom, že pokud něco takového opravdu v nějaké rodině nastane tak je velmi důležité co nejdříve stabilizovat finanční rozpočet a začít si dělat další rezervu. Jen musím říct, že je docela smutné, že takových případů lidí je dost, kteří asi neumí hospodařit, nebo nevím jak to jinak říct. Nedokážu si představit, že bych za vánoce a hory utratil tolik abych neměl ani na splátky čehokoliv.

0 0
možnosti

Ten fiktivní příběh Novotných má být co? Návod, jak se dostat do insolvence? To je těch lidí v problémech v ČR opravdu málo?

1 0
možnosti

J48a32n 81C34h51o96d82u22r11a

18. 1. 2019 19:08

To uz jsou ty davky tak velke, ze prijem znih dosahuje prumerne mzdy? Jinak si nedovedu predstavit pracujiciho cloveka takhle nakladat s vydelanymi, i s pujcenymi, penezi.

0 0
možnosti

Ano, sloučení úvěrů je fajn. Akorát to musí jít. Jeden příklad z praxe. Osoba vydělává 10000 dolarů měsíčně, ovšem je v podstatě finančně negramotná. Posledních 10 let si nezřízeně půjčovala na neznámo co, peníze jsou fuč, osoba v podstatě nic nevlastní, nesplatila ani vlastní dům, visí na něm stále hypotéka a je napsaný na manželku (brzy ex). Osoba má asi 25 půjček různé velikosti od 2 milionů (skutečně běžný úvěr, možné na výjimku u ČS) po pár set tisíc. Celková velikost 6,5 milionu. Měsíční splátky ovšem dosahují takové výše, že osoba už není schopna financovat splátky a zároveň svoji životní existenci. A co teď. Kdyby dostala refinanc na 6milionový hypo úvěr se sazbou klidně 5 % na 10 let, je problém samozřejmě vyřešen. Jenže to nedostane, nemá čím ručit. Takže co? Jak chcete tohle refinancovat? Podle mě jedině bankrot.

0 0
možnosti

No, kategorické tvrzení paní či slečny Lucie Drásalové že "U každého úvěru se totiž musí platit i za vedení a správu úvěrového účtu, případná pojištění neschopnosti splácet apod." platí jen někdy a jen pro někoho. A zejména pro toho kdo, aniž by si vše řádně ověřil, si "nechá poradit" od lidí, co jsou na prodeji finančních produktů osobně zainteresováni.

Každá situace nedostatku peněz se musí posoudit idividuálně. A v tom příkladu hypotetické rodiny v článku (mimochodoem, copak ti lidé brali v prosinci - to musel být "hodně dobrej matroš", že by se chovali jako hlupci...), nic takového jako analýza potřeb rodiny, příjmů a výdajů z hlediska času a cash-flow rodinných financí není ani naznačena.

Jinak, není pravda, že u každého úvěru se musí platit i za vedení a správu úvěrového účtu. Bez přemýšlení mohu uvést tři banky, kde tomu tak není. Pojištění schopnosti splácet nabízí někteří poskytovatelé jako procentickou částku vztaženou k aktuálnímu dluhu, čili u dvou malých úvěrů je stejný náklad, jako u jejich součtu. Pokud má rodina příjmy z více zdrojů a jsou časově posunuty, může být snažší splácet více malých splátek, než jednu větší. Pokud si v rámci "konsolidace" sjednám nízkou splátku, "ušetřím" daný měsíc, ale celkově zpravidla zaplatím více, čili je to pseudoúspora. Pokud na kreditní kartu nahlížím jen jako na "dluh", je to špatně, neb jde především o platební prostředek s možností krátkodobého úvěru s bezúročným obdobím (zpravidla max. 45 - 60 dnů), o který zahrnutím "kreditky" do konsolidace přijdu. Existují přitom kreditní karty bez poplatku za vedení a s úrokem pod 10 % p.a., jen to chce hledat... Shrnuto - článek je patrně "šedá reklama", a pokud se týká problematiky o které pojednává, jen klouže po povrchu a ještě s extra lubrikantem :-)

3 0
možnosti

Tohle.je Fakenews , ten pribeh se nestal. Je to smysleny. Proste reklama na konsolidaci a dalsi pujcku

3 0
možnosti

A co budou Novotni dělat další vánoce? Zase si nakoupí krámy, paní nové kozacky, neb ty loňské už jsou out,, paní nebude péct kachny, ale rovnou krocany, a na lyzovacku už pojedou do Francie? To se Partners ten příběh moc nepovedl.

5 0
možnosti

Takže typicky při konsolidaci se stanou dvě věci - protáhne se splatnost a často (viz článek) se navýší dluh. No a milé děti - hádejte kdo na tom asi nejvíc vydělá? ;-D

6 0
možnosti

P55e76t91r 77K33u39b91e56c

17. 1. 2019 7:13

Nějak mi v tom konkrétním případě chybí konkrétní čísla. Jinak člověk nejvíce ušetří tím, že nebude idiot jako tito imaginární lidé.

10 0
možnosti