Profil produktu: Osobní půjčka Expres – expresní cesta k penězům

  0:03aktualizováno  0:03
Spotřebitelské úvěry jsou stále oblíbenější formou financování nejrůznějších nákupů spotřebního zboží. V případě půjčky Expres zvyšuje její atraktivnost mimo jiné i to, rozhodnutí o přidělení či nepřidělení půjčky můžete získat on-line přes svůj počítač.
Spotřebitelské úvěry jsou stále oblíbenější formou financování nejrůznějších nákupů spotřebního zboží. V případě půjčky Expres zvyšuje její atraktivnost mimo jiné i to, rozhodnutí o přidělení či nepřidělení půjčky můžete získat on-line přes svůj počítač.

Osobní půjčka Expres je neúčelový spotřební úvěr, který je poskytován bez ručitele a bez jakékoli nutnosti zajištění. Hned při první návštěvě banky se dozvíte, zda byla vaše žádost o úvěr předschválena. Pokud jste majitelem účtu u GE Capital Bank déle jak tři měsíce, uzavře s vámi banka smlouvu o úvěru do jedné hodiny a peníze jsou poslány na váš osobní účet. V opačném případě si musíte účet založit (pokud žádáte o půjčku vyšší než 75 tisíc korun) a banka má dva dny na to, aby si ověřila pravdivost vámi uváděných údajů. Prostředky jsou na účtu k dispozici následující pracovní den po uzavření smlouvy.

Základní parametry půjčky

Výše půjčky je limitována částkou od 30 do 150 tisíc korun a jako splatnost můžete zvolit 24, 30, 40, 50 nebo 60 měsíců. Úroková sazba je pevná po celou dobu trvání smluvního vztahu a je nezávislá na výši půjčky. Odvozuje se totiž od doby splatnosti. Půjčka je splácena formou pravidelných měsíčních anuitních splátek, které jsou automaticky strhávány z běžného účtu dlužníka.

Jaké doklady potřebujete?

Pro podání žádosti postačí občanský průkaz a druhý doklad totožnosti, telefonní číslo domů a do zaměstnání a IČO zaměstnavatele. Při podpisu smlouvy pak potřebujete následující doklady:

  • Zaměstnanec:
    • Doklad o výši příjmů a jeden z následujících dokladů: vyúčtování SIPO, vyúčtování za telefon/elektřinu/plyn, vyúčtování nájmu nebo výpis z běžného účtu (propůjčce od 76 do 150 tisíc jsou třeba dva z uvedených dokladů)
  • Podnikatel:
    • Daňové přiznání za uplynulý rok, Živnostenský list a opět jeden nebo dva z výše uvedených dokladů.
Jak získat peníze on-line?

K podání žádosti o úvěr stačí opravdu několik málo kroků. V první řadě se musíte připojit k internetu a nasměrovat svůj prohlížeč na adresu www.exprespujcka.cz. Poté se již stačí řídit pokyny na této stránce:

  • připravte si doklady a přečtěte si smluvní podmínky
  • vyplňte a odešlete formulář
  • do 10 minut obdržíte odpověď na vaši žádost.
Pokud vše dobře dopadne, bude banka následujících 48 hodin ověřovat vámi zadané údaje. Během této doby si můžete kdykoli pomocí hesla a čísla smlouvy ověřit stav vyřízení vaší žádosti. A pokud je žádost schválena, stačí se během následujících 14 dnů dostavit na pobočku GE Capital Bank k předložení dokumentů a podpisu smlouvy.

Kolik stojí peníze Expres

Jak již bylo řečeno výše, úrokové sazby z Expres půjčky se odvíjí od doby splatnosti a nikoliv od výše úvěru nebo způsobu jeho zajištění. Pro ilustraci lze uvést příklad, kdy si klient půjčí 40 000 Kč a v následující tabulce jsou vypočítány anuitní splátky a úroková sazba.

Splatnost:24 měs.40 měs.60 měs.
Měsíční splátka:2 016 Kč1 347 Kč983 Kč
Úroková sazba:19 %18,5 %16,5 %

Co se týče poplatků spojených s čerpáním úvěru, nepatří půjčka Expres k těm nejlevnějším na trhu a řadí se spíše k průměru. O tom vypovídá i srovnání s konkurenčními ČSOB a Komerční bankou.

Banka / PůjčkaPoplatek za poskytnutí úvěruMěsíční poplatek za správu úvěruPenále za první upomínku
GE Capital Bank Osobní půjčka Expres1% z úvěru, min. 500,-20,-200,-
ČSOB Spotřebitelský úvěr1% z úvěru, min 500,-, max. 3 500,-zdarma0,-
Komerční banka Osobní úvěr800,- + 0,3% z úvěru, max. 5 000,-80,-400,-

Čerpali jste někdy spotřebitelský úvěr? Je to podle Vás výhodný produkt nebo je jen pastí na peníze? Využíváte úvěrových produktů?

Autor:

Daňové přiznání 2019

Do 1. dubna musí podat daňové přiznání osoby samostatně výdělečně činné, ale i zaměstnanci (více zde). Využijte interaktivní formulář pro daňové přiznání za rok 2018.

Nejčtenější

Daňové přiznání za rok 2018: využijte chytré interaktivní formuláře

Ilustrační snímek

Vyplnění daňového přiznání není pouze záležitostí živnostníků a podnikatelů, ale často jej podávají i zaměstnanci....

Na dovolené v Rakousku rozbili drahý servis. Naštěstí byli pojištění

Jako je nutné si včas rezervovat zimní dovolenou, je nutné si včas sjednat...

Se dvěma malými syny vyjeli nedávno lyžovat do Rakouska. Před odjezdem se nechali pojistit a udělali dobře. Devadesát...

Vyrábějí jedinečné výrobky z kůže. A stačí jim k tomu baťovské stroje

Brašnářství Tlustý

Ivan Petrův je vystudovaný právník a 15 let řídil softwarovou firmu. Před sedmi lety ovšem svět IT opustil a vrhl se do...

Bolavý zub mu neošetřili. Zanedbal jste prevenci, vzkázal dentista

Ilustrační snímek

Praktik, zubař a gynekolog. Ke všem těmto lékařům můžeme na preventivní prohlídku. Podle údajů pojišťoven svého práva...

Důchodcem načisto: reportáž, jak jsem si začala vyřizovat státní penzi

Ilustrační snímek

Začít si vyřizovat starobní důchod je pro mě tak trochu zvláštní situace. Už samotné slovo starobní mi zní divně. Moje...

Další z rubriky

Bolavý zub mu neošetřili. Zanedbal jste prevenci, vzkázal dentista

Ilustrační snímek

Praktik, zubař a gynekolog. Ke všem těmto lékařům můžeme na preventivní prohlídku. Podle údajů pojišťoven svého práva...

VIDEO: Byt může zapálit i lampička, modem nebo prodlužovačka

Ilustrační snímek

Požár v bytě může napáchat rozsáhlé škody. A to nejen na majetku, ale i životech. Vzniknout může z nejrůznějších...

Osm praktických rad, které vám pomohou zhodnotit úspory

Ilustrační snímek

Máte 100 či 500 tisíc a nevíte, jak s nimi naložit? Péče o majetek je dřina a dělat v tom chyby se nevyplácí....

Bitcoin 7 mýtů

Bitcoin 7 mýtů

Kurzy.cz Bitcoin – mnohými opěvovaná „budoucnost peněz“ a technologický vynález, který nám umožňuje vytvořit omezenou zásobu jed...

Najdete na iDNES.cz