Nechoďte do banky, když nemusíte

  14:25aktualizováno  14:25
Bankovním sektorem se line vůně přímého bankovnictví. Jestliže chodíte osobně do své banky zadávat platební příkazy, inkasa nebo jen obyčejné avízo, okrádáte se zbytečně o čas i o peníze.
Bankovním sektorem se line vůně přímého bankovnictví. Jestliže chodíte osobně do své banky zadávat platební příkazy, inkasa nebo jen obyčejné avízo, okrádáte se zbytečně o čas i o peníze.

Není pochyb o tom, že rozvoj způsobů komunikace nabral v poslední době raketovou rychlost. Fenoménem posledních let se stal jednoznačně internet a o slovo se důrazně hlásí i jedna z nejmladších technologií - WAP. Jednoznačně nejužívanějším komunikačním prostředkem v přímém bankovnictví je však zatím telefon.

Zavolej svému účtu

Pokud nemáte k dispozici mobilní telefon či přístup na internet, nejste rozhodně ztraceni. K obsluze účtu vám totiž může velmi dobře posloužit obyčejný telefonní přístroj. Všechny významné banky totiž poskytují službu, která se obecně nazývá telebanking. Máte-li uzavřenou smlouvu na telebanking, můžete své konto pomocí telefonu obsluhovat nepřetržitě 24 hodin denně, 7 dní v týdnu. Při podpisu smlouvy vám bankovní úředník sdělí telefonní číslo banky pro telebanking a bezpečnostní kódy, pomocí nichž se budete identifikovat při obsluze účtu. Tuto službu lze využívat i ze zahraniční.

Samotná komunikace potom může probíhat dvěma způsoby. Většinou se setkáte s tzv. automatickým hlasovým systémem, se kterým lze komunikovat pouze za předpokladu, že vlastníte tlačítkový telefon s tónovou volbou. Po zadání identifikačních údajů vás hlasový systém vyzve k výběru požadované služby. Například zvolením jedničky získáte informaci o zůstatku na účtu, dvojkou zadáte platební příkaz atd.

Druhou možností je komunikace s živým operátorem banky. Zde si samozřejmě vystačíte i s telefonem bez tónové volby. Zabezpečení je podobné jako u hlasového systému a některé banky pořizují dokonce záznam hovoru pro případné reklamace.
Autor:

Daňové přiznání 2019

Do 1. dubna musí podat daňové přiznání osoby samostatně výdělečně činné, ale i zaměstnanci (více zde). Využijte interaktivní formulář pro daňové přiznání za rok 2018.

Nejčtenější

Šila, kojila a spala jen pár hodin. Teď je nejúspěšnějším prodejcem

„Loni se můj obrat přiblížil jednomu milionu. Jsem ráda, že mám tolik věrných...

Na webovém portálu, kde lidé vystavují své ručně vyrobené zboží, je nejúspěšnějším prodejcem. Přestože má na kontě přes...

Osm praktických rad, které vám pomohou zhodnotit úspory

Ilustrační snímek

Máte 100 či 500 tisíc a nevíte, jak s nimi naložit? Péče o majetek je dřina a dělat v tom chyby se nevyplácí....

Makléř inzeroval byt bez vědomí majitele, aby shrábl tučnou provizi

Ilustrační snímek

Koupit byt do osobního vlastnictví není levná záležitost a vyžaduje to mít i určitou obezřetnost. Zvlášť v případě,...

VIDEO: Byt může zapálit i lampička, modem nebo prodlužovačka

Ilustrační snímek

Požár v bytě může napáchat rozsáhlé škody. A to nejen na majetku, ale i životech. Vzniknout může z nejrůznějších...

Úspěšné lidi nezlomí selhání, křivdy a ústrky ostatních, říká expert

Někdy je to v zaměstnání jako na bojišti a jen odolní vydrží.

Chcete-li v zaměstnání skutečně uspět, nestačí svou práci jen dobře odvádět. Expert Martin Staněk tvrdí, že ještě...

Další z rubriky

Poradna: Vyloučili mě z družstva, vrátí mi milion zaplacený za byt?

Ilustrační snímek

Pokud bydlíte v družstevním bytě, máte řadu práv, ale i povinností. Co se může stát, pokud je neplníte? Na dotaz...

KVÍZ: Koruna slaví sto let. Kolik máme bankovek a kterých je nejvíc?

Ilustrační snímek

Naše měna letos slaví sté výročí svého vzniku. Co všechno o ní víte? Ověřte si své znalosti v kvízu, který jsme pro vás...

Změňte operátora. A máme i další tipy, jak ušetřit na volání

Ilustrační snímek

Volá váš operátor a něco vám nabízí? Vsaďte se, že když kývnete, budete mít služby, které jste dosud nepotřebovali, a...

Je zlato opravdu sázka na jistotu?

Je zlato opravdu sázka na jistotu?

Kurzy.cz Zlato, bezpečné vládní dluhopisy a některé měny, například americký dolar. Ty všechny jsou často vnímány jako bezpečná ...

Najdete na iDNES.cz