Diskuse k článku

Musíme se omezit v nákupech i v rekreaci, říká mladá žena hledající práci

Ekonomická krize. Tohle slovní spojení nemá Hana Hrůzová ráda. Její rodina už poznala, co to může znamenat v praxi. V případě mladé rodiny z bohnického sídliště v Praze například to, že se musí omezovat.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

Dodo

Mno-nevím?

 Mno-nevím,ale opravdová krize snad vypadá jinak? Říká se,že kdo trochu nestrádal-není schopen ocenit,jak se má vlastně dobře! Opravdová krize je,když nemám kde bydlet a nemám co do pusy!!! Myslím,že v Praze se dva relativně vzdělaní, mladí a zdraví lidé do dlouhodobé  krize vlastně dostat nemůžou!!! Ano-může se stát,že On bude muset přestat podnikat a nastoupit do zaměstnání-Ona o něco dřív ukončit mateřskou a holt zkusit to u jiného zaměstnavatele! Dál by to zajít nemělo. Krize je něco opravdu jiného!!!

0/0
3.2.2009 22:23

iuosovo nevlastní druhé já

hmm

já nikdy nebyl u moře... vlastně jsem nikdy nebyl na obyčejný dovolený... ale za rok za dva budu prakticky bez dluhů (byt mi nikdo zadarmo nedal), tak to snad vyjde :-)

0/0
2.2.2009 14:43

andreajaaa

Re: hmm

gratuluji! Ne všichni jsou tak spokojení. Samozřejmě záleží na tom, co Vám stačí k uspokojení. Máte děti? V každém případě přeji hodně spokojenosti.

0/0
2.2.2009 19:29

iuosovo nevlastní druhé já

hmm

děti nemáme -  nejdřív snad budu bez dluhů a mít kde je ubytovat, ne? :-)

že jsem nebyl u moře neznamená, že se nemůžu válet nahatej v zatopený pískovně za sídlištěm (když se všichni tlačí na placenym koupališti ;-D;-D)

0/0
3.2.2009 9:35

honzajaka

Re: hmm

Já jsem si tedy líp zaplaval na Lipně, než ve slavném moři

0/0
3.2.2009 20:40

andreajaaa

Nejste sama

Dobrý den,

takovou životní situaci znám, právě něco podobného prožíváme, s tím rozdílem, že já jsem byla s mladším dítětem doma do věku jeho  4 let, nebylo místo ve školce.  Práci hledám už několik měsíců, podpora z ÚP je dva a půl tisíce, vypočítaná podle nějakých tabulek. Od úřadu práce jsem navštěvovala rekvalifikační kurz,

získala jsem certifikát, zaměstnavatelé  na něj nejsou moc zvědaví.  Prosedím hodiny u počítače, odpovídám na nabídky, chodím na pohovory. Snad jen ten kdo to zažil, si dokáže představit, jak je to ubíjející. Ze začátku ma člověk plno iluzí. Upřímně hledat práci s dětmi, nebo být o deset let mladší, nebo být mužem, mám na trhu práce více šancí. Vždycky jsem říkala, že kdo chce dělat, práci si rychle najde. Nyní chápu, že tak černobílé to není. Ne není to žádný med, slušných nabídek je skutečně málo. :-/

0/0
2.2.2009 13:40

Finance.iDNES.cz radí

Víte, že termínovaný vklad je obvykle lépe úročený než spořicí účet?

Další rady k nezaplacení

Dopřejte si vše a přesto utrácejte chytře!

V sekci osobni.finance.idnes.cz naleznete výhodné nabídky finančních produktů, energií a telefonování.

Vstupte do obchodu

Poraďte se s odborníkem

Nevíte si rady s finančními otázkami? Naši odborníci vám vždy poradí v každé životní situaci.

Vstoupit do poradny

Najdete na iDNES.cz