ilustrační snímek

ilustrační snímek | foto: Profimedia.cz

Kvíz: Co víte o bitcoinu? Otestujte svoje znalosti

  • 17
Nejznámější kryptoměnou je bezesporu bitcoin a určitě už jste o něm slyšeli. Co o něm ale doopravdy víte? Jak jej získat a kde je možné s ním platit? A jaké služby nabízí bitcoinmat? Otestujte si své znalosti v dnešním kvízu.

Podle průzkumu agentury STEM/MARK tři čtvrtiny oslovených již někdy o bitcoinu slyšely. Přímá zkušenost s investováním je ovšem spíše okrajovou záležitostí. Tři procenta respondentů do kryptoměn již někdy investovala a přibližně každý desátý o tom přemýšlel.

Kvíz: Co víte o bitcoinu?

Podle mínění dotázaných je investice riziková, protože je spojená s nestabilitou a výrazným kolísáním hodnot kryptoměn. Přesto mezi Čechy převládá názor, že kryptoměny mají svou budoucnost.

„Bitcoin v první polovině roku zažil propad, ale nyní je znovu v kurzu a jeho jízda začíná mírně připomínat konec roku 2017. Vidíme opětovný nárůst zájmu nových klientů o nákup bitcoinů. Také banky již chápou sílu technologie či kryptoměn a nové možnosti, které přináší. Některé banky bitcoin již berou jako revoluční digitální produkt a nově ho zařazují do alternativních aktiv diverzifikačního portfolia,“ říká Martin Stránský, majitel společnosti WBTCB, která nabízí kompletní zákaznický servis pro směnu bitcoinu a dodává: „Obecně ale platí, že spoléhat se na prudké výkyvy je zrádné a je lepší vnímat investici z dlouhodobějšího hlediska.“