Kolik stojí služby "na počkání"?

aktualizováno 
Nebaví vás dlouho zbytečně čekat? Potřebujete něco rychle zařídit? Spěcháte na něco? Žádný problém. Připravte se ale na to, že vás to bude něco stát.

Autoškoly

 

Vlastnit řidičský průkaz už za 14 dnů? Žádný problém! Základní výcvik pro získání řidičáku skupiny B sice trvá dva až tři měsíce, délka je však individuální. Ale za rychlost se platí - vlastnit řidičský průkaz během pár dnů se může prodražit až o 50 procent. Počítat přitom musíte s částkou nejméně 8000 korun, kratší výcvik může být také třeba o 5000 korun dražší.

 

Hlídání dětí

 

Většina agentur neumožňuje hlídat děti z hodiny na hodinu - s klientem chtějí mít předchozí  zkušenosti, a to zejména tehdy, pokud mají chůvu do domácnosti poslat v noci. Za hlídání během víkendu, svátků a noci se připlácí, někde až 100 procent. Zpravidla si agentury účtují deset nebo dvacet korun navíc. Hlídání dětí se může prodražit i v případě, kdy je vaše dítě nemocné anebo žádáte po chůvě další služby - třeba drobný úklid nebo doučování. Sazbu může zvýšit třeba i dopravné nebo další jednorázové poplatky.

 

Lékárny

 

Agentura denní sazba noční sazba
Domácnost 150 Kč 80 Kč *
Gabriela Šťastná 200 Kč 300 Kč
Teta 50 Kč 60 Kč
Nákup léků v noci či ve svátek je většinou zdarma, zejména máte-li recept z pohotovosti. Pokud si některé lékárny účtují poplatek navíc za výběr léků v noci, zpravidla nepřekročí 20 korun. Podstatně více než během dne však můžete zaplatit za doplňkový sortiment - třeba pražská lékárna Palackého si za něj účtuje 20 procent navíc.

 

*) navíc jednorázový příplatek 200 Kč

 

Vyvolání fotek

 

Chcete se dozvědět více o podílových fondech? Více informací se dozvíte ve speciální sekci.

Přijedete z dovolené a chcete se ještě ten samý den pokochat fotkami? Některé fotosběrny umožňují jejich vyvolání již za hodinu. Počítejte však s tím, že každá fotka vyvolaná expres se vám prodraží nejméně o korunu. U Kodaku zaplatíte za klasický rozměr 9x13 cm do druhého dne 6,50 Kč, do hodiny o korunu více. Fotolab si za den účtuje 6,90 Kč, expresní vyvolání přijde na 7,90 Kč. Naproti tomu třeba Fotostar vyvolání do hodiny neumožňuje.

 

Zhotovení vizitek, svázání diplomové práce

 

Výrobci vizitek a vazačské firmy umějí uspokojit zákazníky nejen do druhého dne, ale často i v ten samý den. U vizitek záleží cena vždy na jejich počtu a barevnosti. Platí, že čím více vizitek člověk potřebuje, tím jedna vyjde levněji. Například firma Sedin účtuje za jednu černobílou vizitku objednanou po internetu a zhotovenou do tří dnů 2,61 Kč, do druhého dne 3,24 Kč. Svázání jedné diplomové práce se dočkají zájemci i do tří hodin. Ve firmě Kodex za expresní svázání zaplatí student 389 korun, zatímco pokud jim stačí diplomka do druhého dne, přijde je služba na 139 korun.

 

Vlastnit řidičský průkaz už za 14 dnů? Žádný problém! Základní výcvik pro získání řidičáku skupiny B sice trvá dva až tři měsíce, délka je však individuální. Ale za rychlost se platí - vlastnit řidičský průkaz během pár dnů se může prodražit až o 50 procent. Počítat přitom musíte s částkou nejméně 8000 korun, kratší výcvik může být také třeba o 5000 korun dražší.

 

 

Autor:

Daňové přiznání 2019

Do 1. dubna musí podat daňové přiznání osoby samostatně výdělečně činné, ale i zaměstnanci (více zde). Využijte interaktivní formulář pro daňové přiznání za rok 2018.

Nejčtenější

Desítky let v jedné firmě. Kdy je čas se zvednout

Ilustrační snímek

Stejná vrátnice, stejný stůl. Mění se jen kolegové, vedení, podmínky. Proč zůstávají někteří lidé v jedné práci desítky...

Šest zásadních změn, které má přinést novela zákoníku práce

Ilustrační snímek

Chystá se novela zákoníku práce. Co může letos čekat zaměstnance, přibližuje expertka na pracovní právo.

Daňové přiznání za rok 2018: využijte chytré interaktivní formuláře

Ilustrační snímek

Vyplnění daňového přiznání není pouze záležitostí živnostníků a podnikatelů, ale často jej podávají i zaměstnanci....

Pokles cen nemovitostí se zatím nekoná. Podívejte se, kolik stojí byty

ilustrační snímek

Ceny nemovitostí v posledních letech strmě rostly, ale na mnoha místech již narazily na strop a začaly stagnovat. Na...

Vyrábí unikátní dřevěné brýle. A kupodivu nejsou z Číny

„Každou vizuální nebo řemeslnou stránku brýlí jsem tak vždy řešil s opravdovými...

Náhoda v podobě rozbitých dřevěných brýlí změnila třiatřicetiletému Ondřeji Bekovi jeho profesní život vzhůru nohama....

Další z rubriky

Nad neplatiči nájmu může majitel snadno zvítězit, říká notář Neubauer

Radim Neubauer, prezident Notářské komory ČR

V Česku se množí případy, kdy majitel v dobré víře pronajme byt, ale z nájemníka se vyklube neplatič, který se navíc...

KVÍZ: Víte, jaké novinky v oblastí financí přinese rok 2019?

Ilustrační snímek

Letošní rok přináší řadu novinek, které se dotknou našich peněženek. Víte, jaké změny nás čekají? Otestujte své...

Jak fungují fondy životního cyklu a pro koho jsou investiční možností

Ilustrační nímek

Jedna ze zásad dlouhodobého investování do podílových fondů je neriskovat ve chvíli, kdy se mají vybrat zainvestované...

Jaké kryptoměny vybrat pro rok 2019? Objeví se nový Bitcoin?

Jaké kryptoměny vybrat pro rok 2019? Objeví se nový Bitcoin?

Kurzy.cz Zásadní otázkou při výběru kryptoměn pro rok 2019, kterou si musí každý investor položit, je, zda bude v roce 2019 stál...

Advantage Consulting, s.r.o.
MARKETINGOVÝ MANAŽER PRO MÉDIA s AJ nebo NJ Praha

Advantage Consulting, s.r.o.
Praha, Středočeský kraj
nabízený plat: 50 000 - 65 000 Kč

Najdete na iDNES.cz