Diskuse k článku

Braňte se, když cestovní kancelář nedodrží sliby

Dovolenou vybírejte u cestovky uvážlivě a nenechte se napálit. Než smlouvu podepíšete a zájezd zaplatíte, ujistěte se, že jsou v ní uvedeny všechny vaše požadavky.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

opas

Ono to je i o typu zájezdu

Když má někdo masovku, tak se občas změna stane, protože cestovky zkoušejí "overbooking" v naději, že pár klientů zájezd jako obvykle na poslední chvíli odřekne a víc tak vydělají. Když přijedou všichni, nastanou problémy s umístěním.

My letos pojedeme poprvé s malým dítkem, připlatili jsme si za "family superior suite" a v zásadě není možné, že bychom nebyli v předem dohodnutém hotelu. U klientů "s příplatkem" se totiž overbooking nedělá.

0/0
26.5.2010 14:22

E.Krajan

Re: Ono to je i o typu zájezdu

No to není úplně pravda třeba Exim Vás klidně ubytuje jinde a dokonce v hotelu kde nemáte služby, které jste si zaplatil a pokud se neobrátíte na soud, tak z nich nic nedostanete.

0/0
26.5.2010 15:26

bigandrews

Změny hotelu

Hotel vybrán a zjištěna kvanta informací,vytisklé mapy atd.., cestovka prolustrována a vše OK. Přijdete na letiště a oznamí vám, že bohužel budete bydlet 15m jinde za stejných podmínek viz vaše smlouva ....

Natěstí ubytování i na novém místě OK. Jěstě, že jsem si nepředplatil auto a potápění na původním místě...

Obrana imho není a tuto formulaci používá drtivá většina cestovek.

0/0
26.5.2010 12:59

wrah

Re: Změny hotelu

Jak kdy a kde, já před cca deseti lety ve španělsku a když na místě došlo k rpoblému s ubytováním (měli prodaných více míst než tam reálně bylo) tak nás tehdy místní ubytovatel přesunul na skoro prázdný komplex s daleko dražšími apartmány a jediné co chtěli, byla větší kauce, na což jsme se tedy nějak složili.

0/0
26.5.2010 17:21

svetla111

vvv

článek je velmi poutavý, nicméně je z něho patrné, že pisatel článku je nezasvěcený do problematiky cestovního ruchu.....

0/0
26.5.2010 10:56

Balci

z praxe

Co se týká dopisování do smlouvy, pokud má mít pokoj výhled na moře, je tak uvedeno na CS nebo na potvrzení rezervaci, pokud se jedná o přání klietna, na CS se neuvádí, jelikžo za přání nikdo neplatil a záleží na hoteliérovi zda sepřáním bude řídit.

Co se týká podpisu smlouvy, klidně ji domů klientovi dám, ale k pevné rezrvaci je nutná podepsaná smlouva a záloha, dokud nemám tohle je to jakoby neměl objednané nic, zvlášť u last minut nabídek bych chtěla vidět jak by si někdo nesl smlouvu a podepsanou ji vrátil druhý den, to už by měl smůlu, protože už by taky nemusel nikam letět, protože ho někdo předběhne. 8-o

všem co už někam jedou šťastnou cestu a dobrou ruku při výběru CK a hotelu :-)

0/0
26.5.2010 9:34

Hanyz01

Re: z praxe

I u last minute nabídek je to plně na rozhodnutí zákazníka, zda si chce smlouvu prostudovat v klidu doma (dobrá rada - navrhněte smlouvu tak, aby byla co nejjednodušší, přehledná a dobře čitelná, obsahovala to, co má a neobsahovala českými cestovkami tolik oblíbené různé vyjímky z odpovědnosti fontem velikosti 4,5.

To, že se rozhodne třeba pozdě a je to už vyprodáno je jeho riziko, ale jistě není problém mu smlouvy poslat a on vám je obratem nafaxuje podepsané (a druhý den třeba donese osobně) - já to takhle dělám s cestovkou pokaždé a nikdy nebyl problém. U vás bych si tedy asi zájezd nekoupil.

0/0
26.5.2010 9:41

Deedee37

Re: z praxe

Smlouvu si zákazník doma klidně projít může, ale ta smlouva je samozřejmě bez podpisu CK. Během této doby je rezervace na hotel stále jen nezávaznou rez., dokud není podepsána cest. smlouva a zaplacená záloha! rezervace u zájezdů typu last minute je ale v rámci pár hodin, takže pokud chce smlouvu přinést až 2. den, jeho rezervace už může být samozřejmě propadlá a nemusí mít už vůbec nic!

Pokud to řešíte přes mail/fax, pak je to o dost jednodušší, jen během doby rez. musíte smlouvu podepsat a nafaxovat/naskenovat spolu s dokladem o zaplacení zpět do CK

Něco jiného je to samozřejmě u zájezdu, který kupuje už v zimě, tam jsou nezávazné rezervace na hotel platné až 1 týden

Ve smlouvě nemůžou být zahrnuté věci, které nejsou zpoplatněné a CK je tak nemůže zaručit. Př. klient chce výhled na moře, ale hotel ho nenabízí za příplatek, pak mu do smlouvy nemůže CK napsat, že ho bude 100% mít, může mu to dát jen jako nezávazný požadavek (mimo cest. smlouvu) a hotel v rámci možností klientovi vyhoví

0/0
26.5.2010 13:07

100rmy

A někdy i to nepomůže

Od ledna mám u Eximu zaplacenou běžnou dovolenou na červenec. Do dnešního dne nám už 3x (třikrát) změnili hotel! Solidní nesolidní cestovka-do poslední chvíle budu trnout jak to dopadne.

0/0
26.5.2010 8:38

tombry

Re: A někdy i to nepomůže

Tak to je asi o štěstí (nebo o smůle). Já byl v dubnu s Eximem v Egyptě a nemohl jsem si na nic stěžovat. Všechno bylo naprosto perfektní.

0/0
26.5.2010 10:08

ramese

Re: A někdy i to nepomůže

;-Dproc? zrid si D.A.S a pak se klidne muzes pustit do sporu o nahradu skody.. ta vznikla jiz pri prvnim prebukovani hotelu

0/0
26.5.2010 14:54

Finance.iDNES.cz radí

Víte, že můžete mít účet bez poplatků s dvěmi embosovanými kartami zdarma?

Další rady k nezaplacení

Dopřejte si vše a přesto utrácejte chytře!

V sekci osobni.finance.idnes.cz naleznete výhodné nabídky finančních produktů, energií a telefonování.

Vstupte do obchodu

Poraďte se s odborníkem

Nevíte si rady s finančními otázkami? Naši odborníci vám vždy poradí v každé životní situaci.

Vstoupit do poradny

Najdete na iDNES.cz