Diskuze

Výcvik slepic, dovolená, saunování: co vše se ocitá v účetnictví firem

Živnostníci, umělci a další osoby samostatně výdělečně činné si mohou v daňovém přiznání uplatnit výdajové paušály. Kdo má však vysoké příjmy a zároveň i vysoké výdaje, je pro něj výhodnější schraňovat účtenky, vést účetnictví či daňovou evidenci a od příjmů odečíst skutečné výdaje. Někteří podnikatelé v tom však chybují a někteří zkoušejí i chytračit, což může přinést nepříjemné sankce.
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

A bude zde návod jak na Faltýnkovo desátek?rád bych tu možnost využitl, děkuji.

0 0
možnosti

Co je to prosim "Faltynkovo desatek"?

0 0
možnosti

Ano, plaťte více daní. Ať je dalších 400 mega na e-shop s dálničními známkami....

0 0
možnosti

Zajímalo by mě, proč se v článku tvrdí, že se má proti daňovým chybám pojistit účetní. Tak jenom pro informaci - účetní nenese odpovědnost za daně. To musí být daňový poradce - pokud firma šetří na daňovém poradci, nese odpovědnost za daňové přiznání vedení firmy, ne účetní.

Účetního nikdo na krácení daní nepojistí. Ale u nás je holt zažitá představa, že účetní dělá všechno - od personalistiky po daně, včetně administrativy.

4 0
možnosti

Pro OSVČ, kteří si tak stěžují na to, že zaměstnanci se mají lépe. Udělejte své živnosti SRO a zaměstnajte se. Budete mít dovolenou, důchod podle platu. Že si na to musíte vydělat? To přece zaměstnanci vždy.

0 0
možnosti

Pokud má firma zaměstnance, je to výhodné. Ale samostatně podnikající OSVČ by na tom prodělal kalhoty.

0 0
možnosti

A jak je to ultrazvukovou čističkou na brýle?

Je to daňově uznatelný náklad? Abych měl čisté brýle pro práci s kompem.

Tohle si totiž koupili úředníci na jednom státním úřadě v jistém krajském městě.

0 0
možnosti

Pokud máte zaměstnance a koupíte ji pro ně, je to v poho. Pokud ne, máte smůlu.

0 0
možnosti

Nedávno jsem četl článek , že je u nás stále více duraz na daně zaměstnancu . Podíl firem na státním rozpočtu klesá . Z toho logicky vyplývá že stát přestávají financovat bohatí lidé (korporátní daně) a spíše je kladen na chudší část lidí . To dost podvazuje spotřebu a ekonomický rust .

Bohatí lidé totiž více svého příjmu investují než spotřebovávají.

0 0
možnosti

a s tím, že by si firma dala do účetnictví reklamu za sta milióny a přitom nic nedělala, s tím jste se nesetkali? s tím je totiž zakázáno se setkávat.

7 0
možnosti

Jako, že ten kdo zadává reklamu nic nedělá?

0 0
možnosti

Když delegaci z magistrátu uznají jako výdaj čtrnáctidenní cestu do JAR za účelem zkoumání městského osvětlení, nebo Zemanovi "úspěšné obchodní"cesty s doprovodem do Číny, poslanecké družební výjezdy k Aztéckým památkám z mezipřistáním v Acapulcu , proč dokazovat výjezd za marnou obchodní cestu?

13 0
možnosti

Docela slusna “certifikovana” snůška nesmyslů!!;-D;-D

5 2
možnosti

J56o74s46e22f 39V16a79l38a

24. 1. 2020 6:39

obavam se, ze jste nepochopila vubec smysl clanku. Ty udaje se Vam sice muze zdat nelogicke, ale je to v zasade vyklad pozadavku financniho uradu .....cili urednich pozadavku

2 0
možnosti

"Například u služební cesty může být důkazem, že na základě schůzky došlo k objednávce zboží či služeb" To bych chtěl taky, abych vyjel na služební cestu a automaticky přivezl "důkaz", tj. zakázku. Jen se obávám, že paní je trošku mimo, neb je naprosto nesmyslné si myslet, že po služební cestě hned následuje zakázka/objednávka. Někdy člověk jezdí k potenciálnímu zákazníkovi jak do houslí, než se z toho něco zrodí a statisticky, většina služebních cest (schůzek) novou zakázku nepřinese.

25 0
možnosti

Ona ale nepopisuje, jak to chodí se smlouvami ale co vyžaduje financak za důkaz. Jak je napsáno, důkazní břemeno je na plátci.

1 0
možnosti