Diskuse k článku

Za úspěch se platí až do smrti

Úspěšní lidé s vysokými příjmy odvádí během svojí pracovní kariéry do státní pokladny milióny korun. Logicky by za tuto službu státu měli být odměněni formou odpovídajícího starobního důchodu.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

Znám v této republice, jedinéh...
Znám v této republice, jediného úspěsného člověka, který nemá naše občanství. Viktor Kožený. A tomu by se mělo platit pořádným důchodem. s tím souhlasím. Jinak je článek blbost na ntou plný stupidit. V této republice je jen banda resp. mafie úspěšných zlodějů ne podnikatelů. A co ostatní pracující, kteří na 6 hodin ráno do práce, soboty neděle pracují, nemají na léky, na školné. Hranice jsou sice otevřené ale jen pro některé. Je to vše demagogie naši vládnoucí garnitury pripravující se jak oblbnout lidi ve volbách.
0/0
26.9.2001 7:35

v.h.

Ne sociální politika stanovení...
Ne sociální politika stanovení důchodu,ale stanovení jednotného % z hrubé mzdy za posledních deset let.
0/0
13.9.2001 15:19

Jirka

Za muj nazor jsem byl vyhozen ...
Za muj nazor jsem byl vyhozen z diskuze.Zidaci jsou chamtivi a za to plati.Zidi pridrzte se bile rasy a budete mit budoucnost. Jinak zajdete na ubyte.Jo odvolavam com jsem odvolal a privolavam co jsem odvolal.Muzu se vratit do cech?
0/0
10.9.2001 5:43

JHirka

Dokud budete potrebovat ty blb...
Dokud budete potrebovat ty blbce delniky,nezbavite se jich. Tu v Americe nejvetsi penize vydelavaji Atomovi vedci a delnici. Smirte se s tim,ze to co nikdo nechce delat je proste placene vice.A nebo si myslite,ze bylby soustruznik ma mene vzdelani? Postavte se za soustruh a udelejte neco co ma smysl.
0/0
10.9.2001 5:08

Jindra

Protože pořád jako za komunist...
Protože pořád jako za komunistů platí v "anonymech" tedy akciovkách,státních institucích a bankách -kdo nic nedělá nic nezkazí-kdo nic nezkazí je dobrý-kdo je dobrý bývá povýšen-kdo je povýšen nemusí nic dělat-kdo nic nedělá nic nezkazí-kdo nic nezkazí je dobrý-............takže-soukromník si nedává vysoký plat ,aby nemusel platit vysoké daně, raději investuje,nenechá pracovat u sebe lemply.Vysoké platy mangementu v "anonymech"nejsou většinou podloženy prací ale postavením na trhu(většinou monopolním nebo kartelovém) proto nutně nemohou důchody odpovídat pracovnímu úsilí v produktivním věku.Spravedlivější by bylo-stejné odvody-stejné důchody.Kdo by chtěl lepší důchod,sám by si na něj během života šetřil a basta.K tomuto stavu by se společnost měla asymptoticky přibližovat.
0/0
4.9.2001 15:30

evilman

Ve skutečnosti je pohled dalek...
Ve skutečnosti je pohled daleko dramatičtější. Tím že mám vyšší příjem, více utácím, tj přispívam žebrající zrůdě s věčně nataženou rukou - dále již jen stát i na VAT a pokud si užívám nad úroven státem určenou tak i spotřební daň. Protože chci své peníze pobírat tak nejsem nemocný protože si to nemohu dovolit a tudíž na mě stát dále šetří. A pak navíc musím poslouchat vzdechy těch co pobírají sociální dávky že tyto jsou nízké. Seru vám na solidaritu - mě taky zadarmo nikdo nic nedá. Evilman
0/0
27.8.2001 16:56

Jenže, to by se muselo v Čechá...
Jenže, to by se muselo v Čechách rozhodnout, jaké daně bodou upřednostňovány. Zatím je to úžasný koláč, který však obsahuje většinou nadbytečná množství všech ingrediencí. Už to tady někde zaznělo, kolik peněz státu díky jeho rafinované daňové soustavě zaplatíme. Kdyby se aspoň s těmi penězí odborně a s patřičnou péčí nakládalo. Bohužel, stále se přerozděluje podle zavedeného klíče. Státní zakázky pro bývalé bratry v boji, ať už umí cokoliv, za nic nemůžeme, to všechno ti před námi. Je to stále dokola.
0/0
27.8.2001 20:31

Miroslav Horak

Plně s vámi souhlasím a v souč...
Plně s vámi souhlasím a v současné době nevidím jinou možnost /diskuze nápravu nezjedná/ než odejít s této země a platit daně tam kde si mě budou vážít.Pokud to udělá více schopných lidí věřím,že dojde k nápravě současného stavu. Není to idealní řešení,ale jiné neznám.
0/0
28.8.2001 8:26

Papik

Řešení samozřejmě existuje, a ...
Řešení samozřejmě existuje, a to zrušení daně z příjmu fyzických osob úplně a posílení ostatních daní nepřímých (spotřebních, DPH apod.). A bylo by po hádkách.
0/0
28.8.2001 14:32

Miroslav Horak

Vážený pane to je utopie,nebo ...
Vážený pane to je utopie,nebo vážne myslíte,že některá ze stran navrhne toto řesení? Pokud ano,je nezvolitelná.Máme přece demokracii a ta je o tom,že většina diktuje menšině./nevztahovat na romy/ Jinak máte samozřejme pravdu.
0/0
28.8.2001 15:56

Vážený pane problém není v dan...
Vážený pane problém není v dani z příjmu fyzických osob. Ta je směšná. Problém je v tom, že platíte sociální a zdravotní pojištění, které jde nikdo neví kam a dělá nejvyšší zátěž, navíc není vybírána od drobných živnostníků, kteří prostě neplatí, ale žijí si nad poměry - znám případ 10 let ve ztrátě a není to investováním prostě prodává pod cenu, každý rok nové auto a zahraniční dovolená. To není pane závist, to je holá skutečnost. A víte z čeho žije? Jednoduše z Vámi proklamované daně z přidané hodnoty. Ta je jádrem problému a měla by být zrušena a nahrazena průhlednou daní, ne takovým paskvilem který vymysleli naši reformátoři. Dálší otázkou je politická vůle vybírat daně nejen od zaměstnanců.
0/0
26.9.2001 7:40

Tak běž na nemocenskou a taky ...
Tak běž na nemocenskou a taky budeš ty dávky pobírat a nikoho nemusíš srát ty chytráku!!!!!!!!!!!!!!
0/0
28.8.2001 17:14

evilman

Bohužel takových je stále hodn...
Bohužel takových je stále hodně, neustále poslouchám fňukání jak je malá socka a když dotyčnému řeknu proč nejde do práce, odpoví že ho nebaví brzo vstávat. Běžte se podívat do čekáren u lékaře kolik je tam lidí v pátek, není to náhodou zneužívání solidarity. Řeknu Vám, že já lenochy netrpím a pokud v práci někdo jen práci předstírá má zkrátka padáka. Já zaopatřovací ústav nejsem.
0/0
29.8.2001 12:56

daniel

Všichni se doufám shodneme, že...
Všichni se doufám shodneme, že by měl existovat jakýsi system "minimální solidarity". Což znamená, že ti s vyšším výdělkem přispívají těm s nižšími výdělky. Záměrně používám množné číslo, protože těch s nižšími bude pravděpodobně více. A teď řeč čísel: průměrný plat v ČR je okolo 13tis Kč ; "sociální daň" je 9% dalších 24% platí zaměstnavatel což je 4290 Kč . Tak tedy kdo asi tak platí ten rozdíl do 6545 Kč jak uvádí komentář ? Předpokládám, že ti s vyššími výdělky. Takže si nás hýčkejte! Jak tedy podpořit ty "produktivnější"? Jednoduše. Letos na podzim nebudeme valorizovat důchody paušálně( každoročně 400 Kč) ale pouze nám výkonějším. Proč ne ?
0/0
27.8.2001 10:13

Brada

Počkejte, teď jste to příliš z...
Počkejte, teď jste to příliš zjednodušil. Nemůžete přece porovnávat 40 let, kdy člověk pracuje, se 17 lety, kdy je v důchodu.
0/0
27.8.2001 10:30

daniel

Nepředpokládám že by měl stát ...
Nepředpokládám že by měl stát naspořeno. Myslím že přerozděluje prostředky rok od roku. Co chci říci je, že čím více bude mít společnost těch bohatých a bohatších, tím lépe se samozřejmě budou mít i ti méně zainteresovaní (stále totiž předpokládám minimální solidaritu). V žádném případě není řešením nasolit příjmově silnějším takové daně (včetně výše důchodu) abychom je spláchli do průměru. To je silně demotivující a dlouhodobě neúnosné. Současný stav se tváří jako malý zmírající kubánský socialismus v rozvinutém kapitalistickém světě.
0/0
27.8.2001 11:05

Až na to Danieli, že ty vyšší ...
Až na to Danieli, že ty vyšší důchody mají bývalí komouši a jejich největší připrdovači. Slušných je tak 10%(myslím nekomoušů s vyššími důchody)
0/0
28.8.2001 17:20

J. Dandieu

Mam poznamku spise k forme cla...
Mam poznamku spise k forme clanku. Za prve mi chybi nejaky zaver, co tedy autor doporucuje, jestli hrozi nejake mozne nebezpeci apod.. Za druhe: titulek (a uvod clanku vubec) se mi zda az bulvarne pritazeny za vlasy. Napsat v danem kontextu "Za uspech se plati az do smrti" je podobne jako napsat "Prosperujici firma muze platit i miliardy na danich" (coz je svym zpusobem take pravda). Je to prece zbytecne nadsazene. Nemel by seriozni clanek nest nejaky mene ideologicky zabarveny titulek typu "Soucasny penzijni system prilis znevyhodnuje lidi s vyssimi prijmy?" (uz slovo "uspesny" proste nemusi byt nutne synonymem pro "clovek s vyssimi prijmy"). Rovnez uvaha z prvnich dvou pasazi je vcelku banalni ("stat nas ovlivnuje na kazdem kroku, kdyz tankujeme benzin...").
0/0
26.8.2001 21:47

Každý sociálně slabý by se měl...
Každý sociálně slabý by se měl alespoň trošku stydět. Ne se vytahovat svou ubohostí. Jen tak se může posouvat výše. Na druhé straně sociálně silní by se neměli vytahovat. Musí počítat s tím, že budou platit rozumný život i sociálně slabým. A rozumný život není jen jídlo a ubytování. Například i dítěti toho největšího lumpa musí být umožněno vzdělání v souladu s jeho schopnostmi, ne pouze podle peněženky zfetovaného táty...Jinak to nejde. Je to otázka filosoficko - sociální. Západní civilizace v tomto směru již vyčerpala svoje možnosti. Má totiž v sobě zakódován nesmyslný nárůst spotřeby, stojí na spotřebě. Probíhá proces jejího zániku a nahrazení novou kvalitou. Fašistické a komunistické experimenty selhaly, protože si v sobě ponechaly nesmyslný nárůst spotřeby. Zatím se mi zdá, že to nové by mohla být islámská kultura... To neznamená, že si ji přeji.
0/0
26.8.2001 12:14

Tencoživíijiné

Je to zajímavá myšlenka, ale c...
Je to zajímavá myšlenka, ale co si představujete pod pojmem islámská kultura? Trochu to prosím rozveďte. Děkuji.
0/0
26.8.2001 14:26

Kultura představuje souhrn mat...
Kultura představuje souhrn materiálních a duchovních hodnot vytvořených lidmi v procesu historického vývoje. Je v podstatě výrazem a odrazem potřeb vývoje materiálního bytí a je jím determinována v různém stupni a směru zprostředkovanosti. Duchovním rozměrem kultury jsou společenské představy lidí, filosofické názory, poznatky vědy, umění a morální hodnoty. Islámská kultura je prolnuta islámským náboženstvím (podle počtu vyznavačů 3. monoteistické náboženství na světě), které svým vyznavačům ukládá pět základních povinností, mimo jiné náboženskou daň. Islám je v náboženské dani vyšší kvalitou křesťanství - přebytky jdou přímo potřebným. Křesťanství (zjednodušeně západní kultura) soustřeďuje přebytky v institucích, mocní je většinově rozkrádají a k potřebným se dostane pouze nepatrný zlomek. O to tu kráčí, milí a drazí prosťáčci.
0/0
27.8.2001 14:57

Obavam se, pane Zajicku, ze an...
Obavam se, pane Zajicku, ze ani v islamske kulture nejdou prebytky zrovna tem nejpotrebnejsim. Jak jinak by se mohlo stat, ze se vzdycky najdou penize pro cecenske, filipinske, kosovske ci palestinske povstalce, ale treba bangladeske ci africke (muslimske) rolniky nechava stejny system chcipat hlady.
0/0
27.8.2001 16:22

Kapitalista

Pane Zajíčku, jestli má něco s...
Pane Zajíčku, jestli má něco spasit svět, tak to nemůže být na základě náboženství a už vůbec ne, upřednostnění některého z nich. Nevím čím Vás upoutalo právě islámské náboženství. Zmínil jste 5 základních povinností, ale vybral jen jednu. Z našeho pohledu (Evropana) možná nejzajímavější. Ovšem praxe je jiná. Že by se celý svět v budoucnu denně 5x modlil, to nevím. A do Mekky se také všichni nevejdou. Půst v měsíci ramadánu sice není k zahození (ale je bez sexu). O obřízce bych se na tomto serveru nerad rozšiřoval. Žil jsem nějaký čas v Egyptě a že by mě islám nějak nadchnul, to potvrdit nemohu. Vím ale, že někteří vyznavači islámu jsou schopni (možná pro svoji víru) druhého zamordovat, jen proto že vypadá jinak, nebo že má jiné myšlení. Dalo by se to rozvádět do nekonečna, ale stejně bude mít každý z nás jen tu svoji pravdu. Která je ale ta pravá? U té vaší daně se zastavím. Když jsem přijížděl do Egypta, tak mě upoutaly nedokončené stavby. Kdo tam byl, tak to potvrdí. Většina domů (i hotely apod.) má na střeše něco jako nedokončené patro. Koukají tam betonové sloupky s dráty (armatura), někde jen část zdi. Ptal jsem se po účelu této zajímavosti. A světe div se, hlavní účel je obejití daně (náboženské?). Ten, kdo má dokončenou stavbu (u nás po kolaudaci), tak platí daň. Něco jako u nás daň z nemovitostí. Pokud ale stavba dokončena není, tak se nic neplatí. Stavba u nich může být rozestavěna asi stále. Tam, kde jsem nějaký čas bydlel, to měl majitel takto již 20 let. Pokud obsahuje Vaše úvaha o budoucnosti světa i určitou redukci počtu lidí, tak islám je celkem zajímavý model. Ortodoxní muslimové také vyznávají islám. Před těmi mě domácí varoval hned první den po příjezdu. Možná by o islámu mohly zasvěceněji mluvit ženy. Kdyby, ale mohly. Netrpělivě čekám Vaše zdůvodnění, proč islám spasí svět.
0/0
27.8.2001 17:02

Nemyslím si, že islám spasí sv...
Nemyslím si, že islám spasí svět. Pohltí však západní kulturu, pokud se tato nevzpamatuje. Jestli je mi něco protivné, tak to je náboženství jako takové, tedy každé. Svět je však boj jednotlivých náboženství. Proč?
0/0
27.8.2001 17:14

Závěr příspěvku přesně zní: "....
Závěr příspěvku přesně zní: "...islámská kultura... To neznamená, že si ji přeji.". Domnívám se, že podstané a k tématu je před tímto závěrem. Tedy spotřeba jako současný základ západní civilizace. Více než 50 let žiji v zaostalé části z hlediska spotřeby, dokonce si nejsem jist v jaké civilizaci. Po celou dobu se mi zdá, že polovinu finančních prostředků utrácím za naprosté pitominy...
0/0
27.8.2001 18:37

Taková drobnost. Před chviličk...
Taková drobnost. Před chviličkou mi volala manželka. Cestou mám koupit vnoučatům v McDonald s po velkých hranolkách. Koupím, finančně je to pro mne maličkost. Současně však blbost. Mám pěstování zemědělských plodin jako koníčka, brambor 0,25 ha, samé špičkové odrůdy. Vše potřebné k výrobě hranolek (včetně panenského olivového oleje) mám. Oni ale chtějí pouze to, co je jim šlapáno do hlavy západní civilizací. I tento příspěvek je k tématu - "chudí důchodci" utratí třetinu důchodů za podobné pitominy...
0/0
27.8.2001 18:58

Islám pohltí celý svět? Islám ...
Islám pohltí celý svět? Islám postupně zakáže internet, co budete dělat?
0/0
28.8.2001 6:46

Přizpůsobím se, pane. Zase to ...
Přizpůsobím se, pane. Zase to udělám tak, abych byl v horních 5 procentech. Mám totiž talent...
0/0
28.8.2001 6:56

:-)))))))))))...
:-)))))))))))
0/0
28.8.2001 16:56

Pavel Kohout

Jak víte, že růst spotřeby záp...
Jak víte, že růst spotřeby západní civilizace je nesmyslný? Můžete toto tvrzení nějak dokázat?
0/0
26.8.2001 16:34

Pan Zajíček pouze prezentuje s...
Pan Zajíček pouze prezentuje své názory, které skoro nikdy nezdůvodňuje. Málo argumentů, jen výkřiky.
0/0
27.8.2001 9:20

jadrop

Zato Váš názor je k tématu nap...
Zato Váš názor je k tématu naprosto originální a ještě s podpisem:-((
0/0
27.8.2001 14:31

Pokusím se o to, pane Kohout. ...
Pokusím se o to, pane Kohout. Ale až zítra. Nyní jdu s vnoučaty k bazénu. Veřejnému. Nepatřím k magorům, co se celé léto nemohou koupat, protože čistí vlastní bazény...
0/0
27.8.2001 15:12

Vážený pane Kohoute! Slíbil js...
Vážený pane Kohoute! Slíbil jsem Vám odpověď ve věci nesmyslné spotřeby západní civilizace. Nenapadá mne však nic výstižnějšího než to, co jsem napsal výše, 27. 8. 2001 v 18,58.
0/0
29.8.2001 8:19

Honza

Vážení, zřejmě si málokdo uvěd...
Vážení, zřejmě si málokdo uvědomuje, že největší podíl na daních platí státu nikoliv majitelé firem ( kteří si pomou od daní různými víceméně podloudnými způsoby příjmy uměle snížit ) ale špičkoví zaměstnanci firem, především manažeři, IT specialisté a další, kteří NEMOHOU stát nikdy ošidit. Tato odvážím se řící páteř společnosti, Ti, kteří od státu NIC nedostávají a jen platí obrovské daně jsou Ti, kteří mají právo říkat něco o nespravedlnosti. Rozhodně jsem pro stát, kde má každý nárok na zdravotní a sociální zázemí, ale to co se děje u nás, je do nebe volající. A finanční úřady se vozí po majitelích firmiček, míto po velkých rybách. Hanba !
0/0
25.8.2001 21:04

A bude hůř, protože na důchody...
A bude hůř, protože na důchody stejně nebude.
0/0
26.8.2001 1:03

František

Honzo a to je právě ten problé...
Honzo a to je právě ten problém, který nechápete. A nechápou ho ani další, kteří kritizuji podnikatele za to, že neodvádí daně. Ty Vaše páteřové zaměstnance musí někdo platit, třeba ten Vámi kritizovaný podnikatel. Zaměstnanec dostane čistou mzdu a ostatní musí odvézt zaměstnavatel, pokud se nemýlím, tak je to 60 - 70% z čisté mzdy (daň, sociální a zdravotní pojištění). Pokud chce špičkový manažer 100.000,- Kč čistých měsíčně, tak zaměstnavatele to bude stát přibližně 170.000,- Kč. A to není vše. Musí počítat s měsícem dovolené 170.000,- Kč a při té mu nic nepřinese (kromě toho, že načerpá nové síly do další práce). A to je ten problém. Proto si dnes zaměstnavatelé s těmito odborníky sjednávají jiný typ smluv. To nemusí jít jen o špičkové odborníky, ale běžné soustružníky, zedníky, tesaře apod. Další oblastí Vaší (nejen Vaší) kritiky jsou podnikatelé, kteří státu neodvádí nic na daních. Zase velký omyl. Pokuste se někdo založit firmu a pak nás o tom můžete poučovat. Ten, kdo založí novou firmu a do pěti let začne platit daně, tak je třeba před ním smeknout. Teď nemyslím ty podnikatele, kteří přišli do hotového (privatizace) a jen pokračují v rozjetém procesu. Ale ani oni se nevyhnou zvýšeným nákladům na investice. Zakládal jsem firmu v roce 1990 bez ničeho, vše na úvěry a leasing, tak vím o čem píši. Třetí oblastí, která tady bývá také přetřásána, je podnikatel a drahá auta a zase neplatí daně. Bez dobrého (a tudíž drahého) auta se žádný dobrý podnikatel neobejde. Jednak je to prestiž firmy (zahraniční obchodní partneři Vás podle toho posuzují), ale také pojízdná kancelář. Víte kolik času tráví majitel firmy právě na cestách? Prvních pět let jsem to sledoval a průměrně jsem trávil 3,5 hodiny denně v autě. Chyba není v podnikatelích a zaměstnancích, ale v hospodářsko-politickém systému. Daňový a důchodový systém v naší republice je velice špatný a pokud se brzy nezmění, tak nemáme v Evropě šanci.
0/0
26.8.2001 7:37

Brada

Snad jen pro doplnění, na čist...
Snad jen pro doplnění, na čistou mzdu 100 000 Kč musíte mít 160 840 Kč hrubého, z něhož zaplatíte 7 238 Kč na zdravotním (zaměstnavatel navíc zaplatí 14 476 Kč), 12 867 Kč sociální a důchodové pojistné (zaměstnavatel navíc připlácí 41 818 Kč). Z Vašich 160 840 Vám zbyde 140 735 ty zdaníte a dostanete se na 100 000 Kč čistého. Tzn., abyste dostal 100 000 Kč čistého, stojí to Vašeho zaměstnavatele 217 134 Kč.
0/0
26.8.2001 10:06

Brada

Ještě pro přesnost další hodno...
Ještě pro přesnost další hodnoty, 20 000 Kč čistého pro Vás znamené mzdový náklad 36 736 Kč pro zaměstnavatele. 10 000 Kč čistého - 17 303 Kč náklad zaměstnavatel.
0/0
26.8.2001 10:10

Tencoseživísám

Máte pravdu, ale pan František...
Máte pravdu, ale pan František to uváděl spíš jako příklad. Na přesná čísla má asi účetního. V principu s ním souhlasím. To jsou jen mzdové náklady. Každé pracovní místo přináší i další náklady. Pojištění, ochranné pracovní prostředky, pracovní zázemí (šatny, jídelna, kuchyňka ...) a další s tím spojené náklady. Platí například cestovné, nebo přispívá na stravné apod. Kdo dělá třeba do zahraniční dopravy, tak ví co jsou to diety a kolik to stojí. Když pak ještě zjistíte, že Vás ten šofér okrádá o naftu a kšeftu s ní, tak ztratíte veškeré iluze o poctivosti. Nemá to (slušný) podnikatel jednoduché. Úmyslně píši slušný, očekávám reakci zklamaných zaměstnanců, kteří několik měsíců neviděli výplatu apod.
0/0
26.8.2001 10:35

Brada

Přesná čísla nebyla myšlena zl...
Přesná čísla nebyla myšlena zle. Měla pouze umocnit tvrzení Františka. Slušný podnikatel to má opravdu zlé. Já se snažím v celé této diskuzi vysvětlit, že současný důchodový systém je absurdní a demotivující. Výše odvodů státu ze mzdy podporuje práci na živnostenské listy, kdy si samotný pracovník pohlídá zisk tak, aby to s odvody do státní pokladny nepřeháněl. Ohledně podnikání v kamionové dopravě, je to opravdu těžké jho. Konkurence vysoká, bariéry pro dopravu do zemí EU ...
0/0
26.8.2001 10:47

zamestnanec

Tak takovouhle demagogii bych ...
Tak takovouhle demagogii bych dal do čítanek! On totiž ten člověk, kterému zaměstnavatel "odvádí" daně... si totiž na ně asi musí vydělat, řekl bych. Nemyslím si, že zaměstnavatelé by byli takoví filantropové, aby tyhle položky platili se "svého". To by, pane, asi za chvíli přestali být zaměstnavateli. Asi bych teda poněkud opravil Vaše tvrzení: pokud si zaměstnanec chce vydělat dejme tomu 10.000, musí odvést práci (dejme tomu) za 17.000.
0/0
12.9.2001 7:25

J.Dandieu

V principu mate samozrejme upl...
V principu mate samozrejme uplne pravdu a pokud se tak chovate, tak klobouk dolu, jste ten koho CR potrebuje. Na druhou stranu jsem ale presvedcen, ze je v CR stale rada podnikatelu kteri uvadi do nakladu polozky, ktere by v Evrope neprosly (cesty do zahranici naprosto neodpovidajici predmetu podnikani).
0/0
26.8.2001 21:59

nedůchodce

Tak at si ta páteř společnosti...
Tak at si ta páteř společnosti založí vlastní fy a pak bude koulet očima a navíc mášanci si připlácet na důchod a aspon trošku snížit daně na rozdíl od dělnase. Z druhé strany nesmíme zapomínat, že ti kopáči a prodavačky za 6000 makají od 17 let kdežto dnešní manažeři a specialisté do 25. let získávali vzdělání za čí penízky?
0/0
26.8.2001 9:21

?

K tomu to spěje, ale z čeho bu...
K tomu to spěje, ale z čeho budou dostavat Vaši kopáči a prodavačky důchod?
0/0
26.8.2001 10:34

mike

ale ti kopaci se mohli vice sn...
ale ti kopaci se mohli vice snazit, a nemuseli by dopadnout jak dopadli.
0/0
27.8.2001 8:54

M. Krepelka

Vezmete si, prosim, do ruky ka...
Vezmete si, prosim, do ruky kalkulacku nez neco vypustite. Zjistite, ze to co Vas kopac zaplati na danich za tech 9 let prace navic (od 17 vcetne) oproti vysokoskolakum, to sfoukne vyskoskolak se 100 tis. cisteho na danich tak za 4 vyplaty. Pak uz jen dela na Vase delniky se zakladnim vzdelanim.
0/0
27.8.2001 9:42

Taky zapomínáte, že ne všichni...
Taky zapomínáte, že ne všichni kopáči jsou blbci, a jestli jsou, tak většinou ne vlastní vinou. Myslím- rodiče alkoholici nebo prostě rodiče věřili propagandě Já jsem horník kdo je víc. Mnoho těchto slušných rodičů také nemělo žaludek uplácet, aby se jejich děti někam dostaly, hlavně dál od velkých měst. Mnoho dětí nemělo žaludek studovat např. žurnalistiku nebo vojenské či SNB vysoké školy. Právnic. a medicína byla za úplatky vždycky.Mluvím o dnešních čtyřicátnících a starších. Jistě po revoluci mohli sami, sám jsem to absolvoval, ale ne každý po cca 15. letech manuelos je toho schopen, ale to neznamená, že je blbec!
0/0
28.8.2001 17:49

M. Krepelka

Rozhodně jsem se svým příspěvk...
Rozhodně jsem se svým příspěvkem nechtěl otírat o ty, kteří nemohli za komunistů dostudovat, ani o dělníky vůbec. Ač sám nejsem dělník, nedávno jsem opravoval dům a vždy jsem dokázal ocenit, když mi řemeslník odvedl dobrou práci a rozhodně jsem takového člověka neměl za blbce i když něměl stejné vzdělání jako já. Nicméně i přesto nemůže takový dělník tvrdit, že mi ze svých daní zaplatil vysokou školu. To je spíše fakt matematický nežli morální. Předchozí pisatel taktéž zapoměl, že řada studentů pracuje už během studia, jako třeba já, čímž náš daňový systém ochuzuje ještě méně. Já jsem po maturitě jsem začal pracovat jako programátor na 50-60% úvazek. Ve 3. ročníku na VŠ jsem měl větší plat než moji rodiče a ve 4. víc než oba dohromady. Proto také nepřijímám argumentaci, že někdo nemohl studovat ze sociálních důvodů. A to, že někdo nestudoval proto, že jsou jeho rodiče alkoholici nechávám bez komentáře. Takový člověk měl holt smůlu a musí se s tím smířit. Rozhodně však alkohol rodičů není důvodem, aby profitoval z daní úspěšnějších, neboť všude se platí za odvedenou práci, nikoli za to jaký měl kdo život (i když to od života není mnohdy fér, viz. komunisti).
0/0
30.8.2001 12:25

Žádný názory? Bodejť - ani jed...
Žádný názory? Bodejť - ani jeden "znalec" z FINCENTRA neumí anglicky! Vyjádření pana Sýkory, který bude jistě minimálně stejný odborník jako svého času pan Kukla z Private Investor (stejná pomáda na hlavě , možná to bylo ale máslo, mám malou televizi ). Jaký asi má hospodářský výsledek jeho Wood a Co.?Já četl něco o zrušení zastoupení v Polsku, Rusku,Madarsku a ztrátě 200 mil.!! A aby reportáž byla úplně "vyvážená" k tomu jsem postrádal vyjádření pana Zahradníka. Ten již v TV nemluvil nejmíň hodinu a já jsem z toho nesvůj "jestli se něco neděje".
0/0
25.8.2001 15:37

Finance.iDNES.cz radí

Víte, že stát stále přispívá až 2000 Kč/rok na stavební spoření?

Další rady k nezaplacení

Dopřejte si vše a přesto utrácejte chytře!

V sekci osobni.finance.idnes.cz naleznete výhodné nabídky finančních produktů, energií a telefonování.

Vstupte do obchodu

Poraďte se s odborníkem

Nevíte si rady s finančními otázkami? Naši odborníci vám vždy poradí v každé životní situaci.

Vstoupit do poradny

Najdete na iDNES.cz