Diskuse k článku

Test finančních poradců

Trpíte nevolností, jakmile se před vámi objeví výrazy jako výnosnost, portfolio či cílová částka? A chtěli byste přitom, aby vaše peníze pěkně vydělávaly. Lidí ochotných poradit je mnoho. Ale jen někteří to umějí opravdu dobře.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

amatus

Zkušenosti
O fundovanosti pánů, kteří se předhánějí ve výřečnosti a běžný čitatel je z toho už trochu blbý , není pochyb.
Nelze srovnávat Finservis www.finservis.cz  (OSVČ) a OVB Alfinanz http://www.ovb.cz (s.r.o.)
Není to možné především kvůli historii. OVB Allfinanz je založena v Německu v roce 1970 a má ve 13 zemích Evropy 4 miliony klientů (v ČR 500 tisíc) - údaje OVB.cz
O společnosti Finservis jsem obdobné údaje nenalezl.
Souhlasím s názorem, že OVB Allfinanz je v současné době největší společností, která provozuje finanční poradenství a je hodně na očích.
Prosím Vás, klienti OVB Allfinanz, jaké máte konrétní zkušenosti s touto společností?
Nebo iDnes forum patří pouze několika odborníkům?? Zajímá mě především, co o této společnosti říká (ne-)spokojený zákazník, než co mi řekne (předhodí "konkurence".
Najdou se odvážlivci, kteří řeknou co se jim přesně na OVB Allfinanz líbí a nebo nelíbí??
0/0
20.10.2003 2:29

Ferda

Re:
Finservis s OVB klidně srovnávat můžete. Pan Šafránek, známý dealer z OVB, totiž používá tuto doménu pro emailovou komunikaci a prezentaci služeb svých - jménem OVB. Dealři z OVB totiž ovb.cz email nemají, tak mají různé freemaily a ti, co prodali nejvíce kapitálovek a tedy hodně vydělali, si někdy zřizují vlastní webové stránky
0/0
15.11.2003 16:24

Petr

Re: Re:

Všichni spolupracovníci OVB a.s. mají vlastní email.

0/0
17.3.2008 1:15

Anonym

Re: Re:

Tak ten kdo napsal, že OVB nemá svůj vlastní e-mail, by se měl nad sebou zamyslet než něco vypustí z pusy!!! ;-O

0/0
19.12.2008 10:00

Michal

Ano, trpím nevolností
A to v okamžiku, když vidím podobný "test". To mám po celém těle kopřivku. Proč se zaměřujete výhradně na finanční poradce? Co Vám tito lidé udělali? Jsou pro Vás konkurence, není-liž pravda! Podobný test jste dělali před rokem, byl ještě horší, než ten letošní. Ještě jste neprovedli test daňových poradců, instalatérů ani  výrobců rohlíků. A co takhle test novinářů, to by se číst vůbec nedalo!!!
0/0
7.10.2003 10:35

Čech

Nechte se oškubat od profesionálů,máte jistotu!
0/0
1.10.2003 10:38

Petr Šafránek

Diskuse je potřebná
Naprosto souhlasím s panem Gardavským, že na toto téma je nutné psát a diskutovat. Opravdu to není jednoduché téma a přiznám se, že nejsem (a nikdy jsem nebyl) zastáncem testů. Jejich problém je v tom, že na základě zkušenosti z konkrétním člověkem hodnotí celou firmu. A to je velmi zavádějící, neboť finanční poradenství (stejně jako všechny ostatní obory lidské činnosti) je především o lidech. Firma může snad garantovat určitý systém výběru, vzdělávání, ale nikoliv konkrétní chování poradce vůči klientovi. Na každou firmu se může přilepit zlatokop, bohužel. V každé diskusi na toto téma se okamžitě objevují anonymní útoky zejména na OVB. Ano, je největší, tak je nejvíc vidět.  Přitom si dovolím prohlásit, že těm, kteří chtějí poskytovat seriozní služby klientům, poskytuje právě OVB velmi solidní a stabilní zázemí. Záleží pak na každém, jak toto zázemí využije. Já jsem například ještě nikdy nikomu nedoporučil kombinaci HÚ + KŽP a na svých stránkách hypoconsult.com před touto kombinací veřejně varuji.... Testy poradců tedy považuji opravdu za problematickou záležitost. A souhlasím i s někým níže, že na stránkách MF DNES by asi neměla být testována společnost Fincentrum, má-li test vypadat alespoň trochu objektivně. Problematické je také jít například do Kapitolu, který prodává pojišťovací produkty, řešit bydlení. To mohli autoři zajít rovnou do pojišťovny.  Tedy můj závěr - články, diskuse, atd. - ano, čím více, tím lépe! Testy však nikoliv. Petr Šafránek
0/0
1.10.2003 7:25

Josef

Re: varování
Vážený pane,
když už chcete před něčím varovat, měl byste být lépe informován. Ve Vašem článku na uvedených stránkách je jedna nepravda zásadního významu a naprosto nedostatečně informujete o daňových výhodách.
0/0
1.10.2003 8:40

Jitka

Re: varování
Milý Josefe,
pokud na těchto stránkách je nepravda, jak Vy tvrdíte, myslím, že byste mohl mluvit (psát) konkrétněji, aby si čtenáři mohli sami udělat úsudek. Autora těchto stránek neznám, finanční poradenství nedělám, ale Vaše nepravda by mne opravdu zajímala. Tak ven s ní...
0/0
1.10.2003 18:02

Petr Šafránek

Re:
Vážený pane Josefe, nikdo není neomylný a já se rád poučím, pokud budete konkrétní (třeba i na e-mail). Pokud jde o daňové "výhody", pak opravdu nejsem věštec a nejsem schopen klientům tvrdit, že dalších 20 let si budou moci dávat úroky jako odpočitatelnou položku a že maximální daňová sazba bude dalších 20 let 32%. Z takovýchto předpokladů totiž často vycházejí ti, kteří dokládají výhodnost kombinace a v mnoha případech myslí spíše na výhodnost provize z velké KŽP.
0/0
1.10.2003 19:21

hf

Re: Diskuse je potřebná

Pane Šafránek, jak je vidět tak HÚ nerozumíte, tak jak zde uvádíte.Vy radši klientovi uděláte anuitní HÚ v dnešních sazbách, kde celkové náklady se pohybují řádově 2násobek a více než abyste mu udělal něco co ho vyjde levněji, případně na tom vydělá.Jak by ne, uvádíte zde kombo s KŽP to je samozřejmé, existují ale i jiné varianty třeba IŽP a HÚ..., kde samozřejmě klient je vě větším riziku, ale to se dá samozřejmě snížit doplnujícími produkty.Co se týče daní, plně s Vámi souhlasím.Pokud má klient kombi , tak navíc může kdykoliv přebehnout k jiné bance bez újmy.refinancování ho neohrozí.Nejsem příliš zastáncem hypoték, ale když už tak si nechám poradit a vzhledem k tomu že vím o tom víc než vy, a to se v tom plně nepohybuji,tak asi nepůjdu do hypoconsultu.

0/0
5.2.2008 10:53

Antikřeček

Na otázky bydlení je nejlepším poradcem socan soudruh Křeček.
Ten vám doporučí stát se lukrativním regulovaným nájemním parazitem. Platíte směšné regulované nájemné a perfektně si bydlíte na cizí účet. Povinnosti žádné, zato máte nárok na perfektní servis ve všech ohledech. To vše na účet majitele. NO NENÍ TO GENIÁLNÍ ??
0/0
30.9.2003 10:23

56xjf

cestování časem
Fantastické, vždycky jsem si přál vědět, co bude zítra. Nemohli byste ještě zveřejnit, jaká čísla padnou ve sportce?
0/0
30.9.2003 10:10

Stojanjakotyc

poradci
Ach jo, zase článek hodný bulváru. Jistě, jsou pracovníci skvělí, dobří, průměrní a podprůměrní, mezi nimi i podvodníci. Ale copak to není všude ? Proč se tepe jen do fin.poradců? Jsem jedním z nich, nepřetržitě se vzdělávám, zabývám se pouze jedním oborem, ve kterém,doufám, patřím k těm nejlepším. Pak ale přijde takhle zevšeobecňující článek a protože náš národ věří všemu,co je v novinách, je má snaha v ...... Když už píšete, pište objektivně.
0/0
30.9.2003 9:43

Sunka

Re:
Neber si to tak osobne. Take vetsina lidi ma politiky za lumpu (a asi opravnene) a presto je mezi nima plno perfektnich lidi.
Jinak ma osobni zkusenost s poradci je katastrofalni. Pouzivaji odborne terminy aniz znaji jejich vyznam a vzdy jsou mistri sveta. Z tech 7-mi co jdem jich potkal 2 vedeli co mluvi. Trochu smutne skore.
0/0
30.9.2003 12:32

Stojanjakotyc

Re:
Ale jo, já vim. Problém je v tom, že všechny stav.spořitelny,pojišťovny,fondy,apod. upřednostňují kvantitu nad kvalitou. Když má vedoucí pět obch.zástupců a každý přinese jednu smlouvu, nikam to nedotáhne, když jich má sto, je úspěšný.Klient je až na druhém místě.
0/0
30.9.2003 13:03

klient

Kde je OVB?
0/0
30.9.2003 8:45

Vendula

další trapnost
Drtivá většina poradců má pouze velice chabou potuchu o čem vůbec mluví. Odkud taky? Socialistický kádrovák (např.), ten samý, který ještě přednedávnem radil, jestli se má člověk podílet na budovaní průmyslu nebo se projevit v zemědělství (případně jeho žáci), teď chce s vážnou tváří radit, kterat investovat na Wall Street. Ševče drž se svého kopyta! Buď užitečný budoucím generacím a buduj socialismus.
0/0
30.9.2003 8:42

Finance.iDNES.cz radí

Víte, že investiční doporučení na růst kurzu dolaru tu byla už před rokem?

Další rady k nezaplacení

Dopřejte si vše a přesto utrácejte chytře!

V sekci osobni.finance.idnes.cz naleznete výhodné nabídky finančních produktů, energií a telefonování.

Vstupte do obchodu

Poraďte se s odborníkem

Nevíte si rady s finančními otázkami? Naši odborníci vám vždy poradí v každé životní situaci.

Vstoupit do poradny

Najdete na iDNES.cz