Diskuse k článku

Spořením se zbohatnout nedá, raději investujte

Platí zásada, že úročení termínovaných vkladů nikdy nepokryje aktuální hodnotu inflace, a tak peníze ve skutečnosti ztrácejí na hodnotě.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

cool

zelenáč

Hezký den! Jsem nováček a potřeboval bych poradit ohledně investic do akcií. Děkuju;-)

0/0
4.5.2008 13:14

pkk

DEKUJI NE !!!

Před již 15 lety jsem přišel k nějakým penězům.Protože jsem je nepotřeboval, tak jsem investoval "na horší časy" do různých "instrumentů" a po 15 letech (bez jakéhokoliv pohybu) je výsledek k dnešnímu dni následující:

-smíšený fond: -50%; -dluhopisový fond: +20%; -akcie zahr: -30%; -akcie domácí: -20%; -penize na ucte: +15%;

Děkuji za nabídky ale s investovat do fondů již nechci.

A knížky, které tady zmiňují kolegové, jsem četl již před těmi 15 lety. Teď vím, že to byl marketing. tah autorů vytáhnou, vytáhnout z lidí peníze.

Přesto "good luck" ostatním kolgům při investování !!!

0/0
24.4.2008 18:29

Jana

Re: DEKUJI NE !!!

Pane pkk, proč jste akcie neprodal, když byly nahoře? 15 letý investiční horizont je slušně dlouhý na to, aby se dal vystihnout okamžik výhodného prodeje.Nemůžete teď počítat zisky či ztráty, když máme akciovou krizi. Teď ti chytří nakupují! Základní pravidlo, když jsou akcie nahoře prodávám, když jsou dole, nakupuji! Doba dluhopisů byla tak před 5 lety, to vydělávaly 12% ročně, tehdy to chtělo prodat i je. Teď již delší dobu stagnují, takže čekat, čekat, čekat! Akciový růst může přijít kdykoliv.

0/0
25.4.2008 7:24

JirkaZ

Re: Re: DEKUJI NE !!!

Máte samozřejmě ve všem pravdu - až na jednu vyjímku. Pán přišel k penězům, přečetl si vyprávění o investičních horizontech, diverzifikaci a vysoké odbornosti správců fondů. Investoval do fondů, protože nechtěl vystihovat správné okamžiky a spolehnul se profesionály. Kdyby chtěl být aktivní a sledovat trhy, do fondů by nešel a portfolio by si spravoval sám - a jeho sliožení by vypadalo pravděpodobně jinak.

PS.: všimněte si, že investoval na základě stejných "informací", které jsou potenciálním klientům prezentovány dnes. Rozdíl mezi spořením a investováním je opravdu hlavně o riziku.

0/0
26.4.2008 22:28

Jana

Re: Re: Re: DEKUJI NE !!!

Milý Jiří, chápu onoho pána, že sám neinvestoval do akcií.  Pro laika jsou podílové fondy spravované portfoliomanažery vhodnější. Akciový podílový fond dokáže v dlouhodobém horizontu vydělat 8-10%. Důležité je přesunout včas finance do konzervativních nástroju před tou dobou, kdy budu ty peníze potřebovat. Já až za 20 let, takže mě krize na akciových trzích a recese v Americe nechává chladnou.;-)

0/0
28.4.2008 12:14

František

Re: Re: DEKUJI NE !!!

Milá dámo, nevíte o čem píšete! Načasovat k prodeji akcie kdy jsou nahoře je dosti velký problém. Nikdy nevíte kdy ještě půjdou nahoru a kdy už dolů a to zejména z pohledu dlouhodobého vývoje. Akcie totiž kolísají okolo své hodnoty! Dále aby jste dosáhla onoho Vámi uváděného zhodnocení 12%, pak by jste musela prodat vždy když jsou nahoře a nakoupit vždy kdy jsou dole s počtem obchodů o frekvenci denni neřkuli hodinově. To jistě pochopíte není možné pro běžného smrtelníka. Pokud toto svěříte makléři stejně nedosáhnete na uvedených 12%. Proč to si nastudujte za domácí úkol, jste přeci finanční poradkyně nebo ne? Co se týče inflace, nelze brát číslo inflace jako obecně platné pro každého, je totiž dáno spotřebním košem a vývojem cen v něm. Každý má jiný spotřební koš a proto každý má svoji míru inflace, takže i ten zatracovaný termínový vklad může být výhodný a navíc pojištěný a jistý výnos bez starostí. Nevěřte rádoby poradcům!!!

0/0
28.4.2008 8:26

Jana

Re: Re: Re: DEKUJI NE !!!

Milý Františku, vy si za domácí úkol nastudujte rozdíl mezi akciemi a dluhopisy a zůstaňte u svého termínovaného vkladu, ten je pro Vás skutečně nejrozumnější, hlavně proto, že je pojištěn!;-D Principy investování jsou Vám zjevně cizí. O růstu akciových indexů jste zjevně nikdy neslyšel;-). Osobně investuji pravidelně měsíčně bez ohledu na vývoj trhů, snižuji si tím průměrnou nákupní cenu. Můj investiční horizont je tak 20 let. Troufám si tvrdit, že v tomto horizontu dokážu rozpoznat, kdy je dobré se akcií zbavit a přesunout je do konzervativnějších nástrojů, abych si minimalizovala rizika před důchodem, tedy v době, kdy budu tyto peníze spotřebovávat.

0/0
28.4.2008 12:06

qwert

Re: DEKUJI NE !!!

no jo, ale tady bylo par zasadnich spatnych vlivu, ktere tenkrat pro cecha v podstate vylucovaly vyhodne investovani....  dlouhodobe posilovani koruny, obrovska inflace, nestabilni domaci spolecnosti-spusta podvodu, tunelovani atd.   

navic investice do fondu je zbytecna, kdyz uz pasivni strategie, tak investovat sam primo do indexu, treba DJI by slo vydelat behem uvedene doby z 1 milionu 1,7 milionu, coz ale vzhledem k inflaci je o nicem ;-D  asi to bylo lepsi dat do nemovitosti ;-D

0/0
27.4.2008 11:55

Franta

Re: DEKUJI NE !!!

Svatá pravda! Jsem na tom podobně, i když naštěstí jsem do fondů tolik nedal a včas je vybral. Ale: kdybych se místo sledování kurzů a podonných blbostí věnoval tomu, co umím, vydělal bych více než nejlepší fond! Tohle jsou oblbující články PR agentur.

0/0
30.4.2008 21:04

jh

zkuste tohle...

www.aakjh.blogspot.com

V

0/0
24.4.2008 1:49

Hon

CNB - zlocinne okradani stradatelu

  "Platí zásada, že úročení termínovaných vkladů nikdy nepokryje aktuální hodnotu inflace, a tak peníze ve skutečnosti ztrácejí na hodnotě" -  neni to zasada, ale soucasny stav dany zlocineckou politikou CNB a jinym narodnich bank, ktere podporuji uverare a okradaji stradatele. JDE O VEDOME OKRADANI STRADATELU, ZA KTERE BY MELI DOTYCNI BANKERI STANOUT PRED SOUDEM A ZODPOVIDAT SE ZE SVEHO ZLOCINNEHO SPOLCENI!!!

0/0
23.4.2008 15:47

Death_Angel

Re: CNB - zlocinne okradani stradatelu

Když říkáte jak mají vypůjčovatele navrch, tak si taky něco pučte.. a zhodnoťte si to pro sebe :) sem jedině rád za tenhle stav :) člověk může dostat celkem levně hypotéku :) a dům pak v klidu pronajímat :) a ještě z toho mít peníze :) není nad to mít dobrý dluhy :)

0/0
24.4.2008 23:20

Hráč

Jako první-finanční vzdělání

Než se pustíte do investování, tak investujte peníze do své

finanční gramotnosti, tedy zvýšení vašeho finančního vzdělání. Pro laiky doporučuji knihy Roberta

Kiyosakiho Bohatý táta radí jak investovat, Do důchodu mladý a bohatý a

pro ty pokročilé knihu Miloše Filipa Osobní a rodinné bohatství .

0/0
23.4.2008 9:47

sečtělý

Re: Jako první-finanční vzdělání

pane Hráči a nazapoměl jste na knihu FINANČNÍ ŽRALOCI?napsal Gůnter Ogger.

0/0
23.4.2008 10:54

Hráč

Re: Re: Jako první-finanční vzdělání

A také křesťané mají desatero přikázání a přesto některé ,,hříchy" lidé stále s oblibou  dělají?Tak proč se nechat strašit místo vzdělávat? Takže si ji znovu a znovu čtěte a budťe rád, že jste nenaletěl na investování. Lepší číst dětem pohádky o strašidlech než je motivovat k dobru..

0/0
23.4.2008 14:15

krakra

Ach jo

Ach jo

0/0
23.4.2008 9:12

Monstrum Anonymič Anonymov

Fajn

rozbiju prasátko a jdu kupovat diamanty....:-P

0/0
23.4.2008 8:57

hon

Zlocinci z CNB

"Platí zásada, že úročení termínovaných vkladů nikdy nepokryje aktuální hodnotu inflace, a tak peníze ve skutečnosti ztrácejí na hodnotě" -  neni to zasada, ale soucasny stav dany zlocineckou politikou CNB a jinym narodnich bank, ktere podporuji uverare a okradaji stradatele. JDE O VEDOME OKRADANI STRADATELU, ZA KTERE BY MELI DOTYCNI BANKERI STANOUT PRED SOUDEM A ZODPOVIDAT SE ZE SVEHO ZLOCINNEHO SPOLCENI!!!

0/0
23.4.2008 7:53

investor

tato stránka je věnována reklamním účelům

asi by zde mělo být napsáno, že se jedná o reklamu....

0/0
23.4.2008 7:39

janča

Re: tato stránka je věnována reklamním účelům

Mě to nepřijde nijak propagandistické. Hezky popisují stav a možnosti. Pro laika  je to zajímavý článek. A to že uvádějí konkrétní banky je dobře, alespoň máme přehled co kde je.

0/0
23.4.2008 8:29

Raborek

Re: Re: tato stránka je věnována reklamním účelům

To si snad myslíš, že např. fondy životního cyklu nabízí jen zde vyjmenované společnosti? Je to prostě pr článek pro některé společnosti.

0/0
24.4.2008 8:58

Finance.iDNES.cz radí

Víte, že pokud je vám cizí řidič způsobí škodu, může likvidaci pojistné události vyřídit vaše pojišťovna nikoli jeho?

Další rady k nezaplacení

Dopřejte si vše a přesto utrácejte chytře!

V sekci osobni.finance.idnes.cz naleznete výhodné nabídky finančních produktů, energií a telefonování.

Vstupte do obchodu

Poraďte se s odborníkem

Nevíte si rady s finančními otázkami? Naši odborníci vám vždy poradí v každé životní situaci.

Vstoupit do poradny

Najdete na iDNES.cz