Diskuse k článku

Peníze ve fondu oprav smíte zhodnotit jen na spořicím účtu

Fond oprav zahrnuje pravidelné příspěvky majitelů bytů i nebytových jednotek. Peníze v něm uložené mnohdy leží ladem na běžném účtu. Společenství vlastníků jednotek je však může zhodnotit pouze bezpečným investováním na spořicí nebo termínovaný účet. Obchodovat na burze s nimi nelze.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

martin496

stavební spoření

A co takhle stavební spoření?

0/0
13.3.2010 8:56

karel294

malé družstvo

my jsme sice jen malé družstvo, ale přesto jsme řešili přesně tenhle problém. Náš pokladník si s tim dal dost velkou práci a nakone jsme se rozhodli pro termínovaný vklad u JT banky. Sice mají pobočku jen v Praze, ale to nám tolik nevadí: hlavně že mají rozumný úrok (5% p.a. na pět let)  a dá se na to spolehnout.

0/0
13.3.2010 1:00

Viper1

Hm

Nemyslím, že SVJ mají nutnost zakládat spořicí účty. Klasické běžné účty pro SVJ mají stejné zhodnocení jako ING nebo LBBW spořicí konta.

0/0
11.3.2010 21:12

Aesculap

Zbytečný článek

Mi tak nějak přijde, že celý ten článek neříká vlastně nic víc, než je už v jeho titulku. Že to je jen několikrát dokola omílané to samé...

0/0
11.3.2010 20:34

pskoda

Fajn článek...až na pár drobností

Tak, že nelze společné peníze riskovat na burze, to je celkem logické. O tom se stačilo zmínit pár větama a neplácat o tom v celým článku. Naopak, postrádám informace o tom, jak je to např. s výnosy z těchto účtů - jestli jsou příjmem SVJ, který se musí danit, je třeba ho rozdělit mezi vlastníky, jsou nějaká omezení, atd.

0/0
11.3.2010 13:55

terminal

Re: Fajn článek...až na pár drobností

No, tuhle informaci jsem tam taky hledal :-/ . Je vůbec možno založit spořící účet zdarma a bez poplatků na společenství? Mám na mysly obdobu ING konta, nebo AXA konta (či jak se to jmenuje), které ale nejdou udělat na firmu... ?

0/0
11.3.2010 15:41

lepidlo999

Re: Fajn článek...až na pár drobností

Poplatky nejsou příjmem SVJ ale příjmem všech vlastníků bytových jednotek. Pokud však bankovní poplatky převažují nad přijatými úroky, nemusíte se tímto příjmem vůbec zabývat (finanční výnosy jsou menší, než finanční náklady).  Pokud by však úroky byly větší, vzniká povinnost spoluvlastníkům zdanit svůj podíl dle § 8 - příjem z kapitálového majetku ve svém DAP.

0/0
11.3.2010 19:17

Finance.iDNES.cz radí

Víte, že metodiky bank při schvalování úvěrů se značně liší a jeho schválení ze značně individuální?

Další rady k nezaplacení

Dopřejte si vše a přesto utrácejte chytře!

V sekci osobni.finance.idnes.cz naleznete výhodné nabídky finančních produktů, energií a telefonování.

Vstupte do obchodu

Poraďte se s odborníkem

Nevíte si rady s finančními otázkami? Naši odborníci vám vždy poradí v každé životní situaci.

Vstoupit do poradny

Najdete na iDNES.cz