Nové balíčky Volksbank: je o co stát?

aktualizováno 
Od 1. dubna nabídne Volksbank novým či stávajícím klientům tři finanční programy. Dnes je v předpremiéře představuje při otevření nové pobočky v Brně. Co nová konta nabízejí? Chystá se banka odlákat klienty velkým bankám nebo s nimi srovnat krok v nabídce?

Volksbank CZ sice nepatří k velkým hráčům na bankovním trhu, poslední dobou se však snaží zviditelnit a společně s další malou bankou na trhu – BAWAG Bank CZ - čeří svými marketingovými kampaněmi stojaté vody bankovního rybníka. Nedávno to byly u Volksbank bilboardy s poplatky, které banka během roku nezvýšila a drží je na poměrně nízké hladině už pár let, nebo u BAWAG Bank CZ termínovaný vklad se zvýhodněnou úrokovou sazbou.

Nyní tedy Volksbank představuje tři nové produkty, které jí mají přivést na pobočky více klientů a jako většina bank i „lidová banka“ nabízí levnou, dražší a nadstandardní variantu konta. Rozlišení je samozřejmě nejen v ceně produktu, ale i ve škále služeb, které je možné si v rámci daného programu pořídit.

Cena versus obsah programu

NENECHTE SI UJÍT
Stopky (c) profimedia.cz/corbis
Pozor, na daně zbývá devět dnů!
Spočítat daň, odevzdat daňové přiznání finančnímu úřadu a zaplatit státu. Jak?
Klíčová dírka (c) profimedia.cz/corbis
Počítač v práci? I kvůli erotice
Kde lidé nejčastěji sledují INTERNETOVÉ STRÁNKY? V zaměstnání! Které nejvíce?
Párek, párky, uzenina - (c)profimedia.cz/corbis
Vídeňské párky: Výborné i nechutné
Jak dopadlo 16 párků v našem testu? Kterým byste se měli vyhnout?

Výší měsíčního paušálu jsou balíčky podobné balíčkům ostatních bank a nijak výrazně z řady nevybočují. Za pozornost stojí spíše poplatky, které jsou s užíváním kont spojeny. V oblasti hotovostních transakcí na přepážce má Volksbank jedny z nejnižší na trhu (6 korun za vklad i výběr hotovosti, 12 Kč papírový platební příkaz). Za pozornost stojí i přívětivé ceny v případě výběru hotovosti z vlastního bankomatu (2,50 Kč) stejně jako to, že její klienti mají možnost využívat při výběru kartou bankomaty ČSOB (5 Kč výběr).

Obsah jednotlivých balíčků se v porovnání s konkurencí příliš neliší, avšak některé služby stojí za pozornost. Nejlevnější program s názvem FIT konto se cenově rovná s nejlevnějším balíčku na trhu, kterým je Výhodný program České spořitelny. Jeho obsah ale tak obsáhlý není a největší slabinou FIT konta je jeho ovládání pouze přes pobočku, kterých je 22 v celé ČR, protože v měsíčním paušálu není zahrnuto přímé bankovnictví. Konto nabízí jen pasivní získávání informací o stavu účtu telefonem a internet banking k němu je nutné za 30 Kč měsíčně zřídit dodatečně.

Srovnání nejlevnějších balíčků naleznete ZDE.

Za více peněz, více muziky

+ -
přijatelná cena 1 kanál přímého bankovnictví
nízké poplatky kreditní karta
Dražší, ale za to bohatší na produkty je STYL konto. Jeho cena 89 Kč měsíčně patří k průměru v skupině balíčků pro aktivní klienty, stejně jako obsah služeb v porovnání s ostatními. V případě srovnání s Expreskontem Komerční banky mu chybí pouze telebanking. Vlastně jediný funkční kanál přímého bankovnictví – internetbanking – je největší slabinou nabídky Volksbank. Na výběr klienti mají mezi internetbankingem a homebankingem, který je ale vzhledem ke svému charakteru a navíc své nákladovosti při zřízení využíván obecně spíše podnikateli nebo firmami. Ostatní banky nabízejí standardně dva kanály.

Porovnání balíčků služeb pro aktivního klienta ZDE.

Luxus si musíte zaplatit

V případě poslední a nejdražší nabídky – Programu EXCLUSIVE s cenou 199 Kč za měsíc získá jeho majitel nadstandardní služby v podobě osobního bankéře, charge karty, nebo speciálního kapitálového účtu, pomocí kterého může investovat do cenných papírů. Cenově pak program patří k těm levnějším z tzv. nadstandardních, jež je možné nalézt v nabídce českých bank.

Přehled balíčků "NADSTANDARD" naleznete ZDE.

Skutečnost, že Volksbank není vydavatelem kreditní platební karty vyrovnává tím, že u všech tří balíčků nabízí v ceně kontokorentní úvěr. V její nabídce je pouze charge karta, která má však jiné parametry než kreditka a zdaleka ne každý klient tento typ karty ocení. Čerpaný úvěrový rámec charge karty je totiž nutné vždy jednorázově splatit celý po určité době (cca 1 měsíc) a nikoli dluh splácet po minimálních splátkách.

Zajímavá nabídka, ale...

Balíčky služeb, se kterými Volksbank nyní přichází jsou rozhodně zajímavé a jejich cenovou dostupnost jistě mnozí ocení. Produktové nedostatky, např. absence telefonního bankovnictví nebo kreditní karty však mohou znamenat zavržení této "výhodné nabídky".

Líbí se vám nové produktové balíčky Volksbank? Pořídili byste si některý z nich místo účtu, který právě používáte? Napište nám, těšíme se na vaše názory.

Autor:

24. - 25. 5. proběhnou volby do Evropského parlamentu v České republice.
Celkem kandiduje 39 uskupení. S výběrem vám může pomoci volební kalkulačka.
Inventura hlasování zjistí, ke kterému současnému poslanci máte nejblíže.

Nejčtenější

Ztratila občanku a nepřevzala si dopis. Přišla tím o dům za miliony

Ilustrační snímek

Dávno už neplatí, že nepřebíráním pošty se vyhneme nepříjemnostem. Naopak. Včasnou reakcí na úřední sdělení můžeme...

Mzdy rostou, někde raketově. Kdo dostal letos přidáno nejvíce

Ilustrační snímek

Lektorkám, jeřábníkům, manažerům hotelů a dalším profesím se od Nového roku zvedají platy o tisíce měsíčně. Zato...

Majetek musí nahlásit notáři sami dědicové. A také uvést jeho hodnotu

ilustrační snímek

Smrt blízkého člověka je asi nejtěžší záležitostí, kterou nám život přináší. Neméně těžké chvíle pak nastávají v...

Kvíz: Zvládli byste to, co vaše děti?

Soutěže se zúčastnilo více než sedmdesát tříd.

Jak jsou na tom s finanční gramotností, to si mohli školáci ověřit v celoevropské soutěži European Money Quiz. V našem...

Diplomacii opustil a začal podnikat, aby dostal od života, co chce

Jan Hebnar

Jan Hebnar říká, že lenost má v sobě každý. I on sám. Zvládl ale vystudovat tři vysoké školy, má státnici ze tří jazyků...

Další z rubriky

Kdo je bankovní tradicionalista a kdo digitální dobrodruh

Ilustrační snímek

Význam digitálního bankovnictví roste. Přichází mu na chuť stále víc lidí i v Česku. Internetové bankovnictví u nás...

Založil ryze českou banku a splnil si sen. Chce Čechy učit spořit

Radomír Lapčík

Radomír Lapčík založil v 90. letech Moravský Peněžní Ústav a snil o tom, že se toto spořitelní družstvo stane v...

O stavební spoření dál roste zájem, vylepšují se i akční nabídky

Ilustrační snímek

Stavební spoření patří k vyhledávaným spořicím produktům, počty uzavřených smluv narůstají. Díky státní podpoře je...

Fakta o plánovaném navýšení rodičovského příspěvku

Fakta o plánovaném navýšení rodičovského příspěvku

Kurzy.cz Na podzim rodiče malých dětí do čtyř let dostali veřejný příslib o navýšení rodičovského příspěvku ze současných 220.00...

Najdete na iDNES.cz