Neděle 19. září 2021, svátek má Zita
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  • Neděle 19. září 2021 Zita

Na některých poplatcích můžete ušetřit v bance i dnes

Poplatky klientům bank vadí, často ale nejsou ochotni cokoli změnit. Cesta k úsporám navíc nemusí vést jen přes výpovědi a rušení služeb. Opak může dokonce vyjít levněji. Tak totiž fungují některé slevové programy bank.
Ilustrační snímek

Ilustrační snímek | foto: Profimedia.cz

Za jednotný paušál banky nabízejí úhledné balíčky a v nich různé množství služeb "zdarma", slevy na poplatcích či úrocích nebo odměny za placení platební kartou.

Pokud vás zmíněné výhody neuspokojí a čekáte ještě něco navíc, vězte, že všude váš hlad po dalších slevách uspokojit nedokáží.

Z jedenácti oslovených bank neposkytují slevy na poplatcích za vedení účtů či platební karty čtyři - LBBW, Volksbank a WSPK a pak ještě mBank, která poskytuje základní služby svým klientům zdarma. "U mKonta neplatí klient vlastně nic, stejně tak i kreditní karta je u mBank zdarma. Z tohoto důvodu ani nemůžeme vést nějaké balíčky nebo slevové akce," uvedla tisková mluvčí banky Pavla Renčínová.

V ostatních bankách už je situace jiná.

"V případě, že klient aktivně využívá běžné bankovní služby, významným způsobem se mu zjednodušuje vyřízení spotřebitelského úvěru a automaticky získává i výhodnější podmínky u úvěru hypotečního," popsala situaci v Komerční bance její tisková mluvčí Monika Klucová.

Citibank umožní snížit si poplatky za vedení běžného účtu pouze tomu, jehož průměrný zůstatek na všech běžných účtech, spořicím účtu, termínovaných vkladech a investičním účtu za příslušný měsíc přesáhne 500 000 korun. V takovém případě totiž klient ušetří na vedení účtu měsíčně rovných 299 korun, neboť v příslušném období vede banka jeho účet zdarma.

Dalších slev lze dosáhnout už jen v případě, že máte a využíváte kreditní kartu Citibank. V únoru banka spustila svůj slevový program Citi Club, který zaručí nákupy nižší o 5 až 25 procent. Jen je třeba nakupovat u toho správného obchodníka. V programu je totiž v tuto chvíli zapojeno pouze sedmnáct partnerů z různých oblastí.

Česká spořitelna nabízí od srpna 2007 jako svůj hlavní produkt pro drobné klienty Osobní účet. Jestliže už dnes jste jeho majitelem, velmi pravděpodobně budete mít nižší poplatky díky tzv. Programu výhod. Vlastní aktivita (tj. užívání účtu), případně tzv. bilanční suma (součet hodnot aktuálních zůstatků všech vkladových a úvěrových produktů Finanční skupiny banky) vám totiž bez vašeho přičinění zajistí slevu na měsíčním poplatku od 10 do 100 %. Na slevu 10 % přitom stačí minimálně jedna došlá platba a dvě jakékoliv další transakce do měsíce.

Majitel platební karty České spořitelny s označením Partner dosáhne ale i na další úlevy při nákupech. Jen musí stejně, jako v případě Citibank, nakupovat u obchodníků zařazených do programu. Sleva na ceně nákupu mu je poskytována okamžitě (až 15 %). Podobně funguje i volitelný program Sphere u Chytré karty (tj. kreditní). Ten však poskytuje slevy mezi 5 a 30 procenty z nákupu.

Dárek za platby platební kartou ČS si může za body směnit i ten držitel karty, který se začlenil do tzv. Bonus programu. Díky tomu je každý jeho nákup zaplacený kartou ČS přepočítán na body a přičten k bodovému zůstatku. Podle počtu již získaných bodů si pak podle katalogu vybírá odměny.

Dostatečný průměrný zůstatek na běžném účtu v GE Money Bank vám také dokáže zajistit příjemnou slevu. Tou je vedení účtu zdarma. Musíte však na něm mít uloženo více než 40, resp. 250 tisíc korun.

Poměrně zajímavou cestou se ovšem GE Money Bank vydala v případě používání platebních karet. Na konci každého měsíce na účet držitele karty připíše 0,5 % z objemu všech jeho plateb provedených kartou v daném období. Započítávány jsou přitom platby na internetu nebo u obchodníka.

Podobně fungují i slevy na kreditní kartě bene+. Její majitel získává při každém nákupu minimálně 1 % hodnoty transakce zpět. V síti partnerů programu nicméně odměny (tj. vrácené peníze) sahají až do 10 %.

Poštovní spořitelna v současné době žádnou kampaň na běžných účtech nemá, přesto i tento finanční ústav jistou úlevu od poplatků či vyšších cen při platbách jejími platebními kartami umožňuje.

Od září loňského roku mají všichni klienti možnost tankovat pohonné hmoty u čerpacích stanic EuroOil se slevou 40 haléřů na každý litr. Samozřejmě jen za předpokladu, že platíte platební kartou Poštovní spořitelny.

Pro ostatní držitele platebních karet je tu ještě tzv. Věrnostní program. Při placení nákupu získáváte za každých utracených 50 korun 1 bod. Jen utratit musíte naráz přinejmenším 250 korun, aby vám banka body připsala. Ty pak můžete směnit za dárky z katalogu.

Raiffeisenbank nabízí dva věrnostní programy. "Pokud klient kartou měsíčně utratí alespoň 3 000 korun, získá její vedení v daném měsíci zdarma. Druhou možností je Exclusive program. Klient za platbu kartou sbírá body, které pak může vyměnit za zboží či slevové kupony," popsal možnosti, jak ušetřit na poplatcích tiskový mluvčí banky Tomáš Kofroň.

Dále uvedl, že majitel eKonta při splnění věrnostních podmínek, např. příjem převyšující 20 000 korun měsíčně, získává celou řadu služeb zdarma.

  • Nejčtenější

Zaměstnanci i OSVČ s více dětmi dostanou od státu daňovou vratku

Díky daňové novele se během letošního roku zvyšuje daňové zvýhodnění na druhé a další děti. Vyšší daňové zvýhodnění se...

Před patnácti lety měl odvahu. Nejen díky tomu je dnes na špičce v oboru

Svoje první vlastní víno vyrobil v 17 letech, ale jen pro domácí potřebu. Dnes je Petr Marcinčák největším biovinařem v...

Kvůli pandemii nemohly podnikat, a tak přišly s novým nápadem

Během pandemie koronaviru musely omezit svá fungující podnikání. Daly hlavy dohromady a založily firmu Nosafro,...

Průměrná sazba hypoték roste, nelítostně zamíří k hranici 3 %

Hypotéky dál zdražují. Průměrná úroková sazba vzrostla v srpnu o dalších devět bazických bodů na 2,32 % p.a. Objemy...

{NADPIS reklamního článku dlouhý přes dva řádky}

{POPISEK reklamního článku, také dlouhý přes dva a možná dokonce až tři řádky, končící na tři tečky...}

Služba státu má přesná pravidla. Co čeká ty, kteří zvolí služební poměr

Představa úředníků shrbených nad prací jako ve filmu Katakomby s Vlastou Burianem, kde už jen přítomnost nadřízeného...

Nesmysly o inflaci v Česku. Znovu bude nízká, uvidíte, tvrdí ekonom Michl

Premium ČSÚ zveřejnil, že inflace je nejvyšší od roku 2008, 4,1 %. Hned v pátek jsem k tomu vydal v MF DNES článek „Nebojte se...

Chci přidat 20 tisíc. Generaci Z kuráž nechybí, s trpělivostí už je to horší

Premium Sedmatřicetiletý Libor vede pobočku banky v krajském městě. Za poslední měsíce přijal několik mladých lidí, dvacátníků...

Hladovění je to nejlepší, co pro sebe lidé mohou udělat, říká neurolog

Jde o největší problém současné medicíny, a to bez ohledu na covid-19 - Alzheimerova nemoc, nejčastější typ demence....

  • Další z rubriky

Neplatíte i za účet zdarma? Zkontrolujte si výpis poplatků a máte jasno

Už třetí rok mají banky povinnost zasílat svým klientům výpis bankovních poplatků, měl by vám dorazit nejpozději do...

Unikátní sonda: co už umí banka v mobilu a v čem se banky předhánějí

Mobilnímu bankovnictví v Česku je už deset let. Pro mnohé se stalo součástí života. Do banky a ke svým účtům můžeme...

Jak nejlépe na stavební spoření: Osm podpor není UFO

Vzal jsem si úvěr na nový kotel a ještě musím do konce roku stihnout uzavřít další stavebko, řekl mi mezi řečí kamarád....

Rodí se další ryze česká banka. Máme silné trumfy, říká šéf Partners

Skupina Partners má v plánu otevřít vlastní banku. Ta má nabízet snadnou obsluhu i finanční produkty napříč celým...

Gabriela Soukalová je poprvé maminkou, narodila se jí holčička

Bývalá biatlonistka Gabriela Soukalová (31) se stala maminkou. S partnerem Milošem Kadeřábkem přivítala moderátorka na...

Když dva jsou málo. 5 pravd o sexu ve třech, které vám zatím nikdo neřekl

Premium Sex ve třech. Někdy o něm snil kdekdo z nás. Pojďme ovšem pohlédnout pravdě do očí. Pokud do své ložnice přizvete další...

Začalo to jako chřipka, pak vzal Tereze meningokok nohy a zničil ledviny

Před čtyřmi lety si Tereza myslela, že nastydla na kole. Jenže druhý den už ležela na JIP a kvůli meningokokové infekci...

Žena nemá žádné kamarádky, aby nesváděla svou postavou jejich partnery

Sedmadvacetiletá Moriah Millsová z Georgie se živí jako modelka a na své křivky je velmi hrdá. Nepodstoupila údajně...

Probudila mě bolest nehtů. Od té doby nemohu chodit, říká Alfred Strejček

Už téměř čtyři roky je Alfred Strejček (79) zcela odkázaný na péči druhých. Herci, recitátorovi, moderátorovi a...