Kdo vyhrál test produktových balíčků

aktualizováno 
Nastavit kritéria balíčkům testovaných bank bylo poměrně obtížné. Nakonec jsme zvolili zhodnocení kritérií, které jsou pro všechny banky porovnatelné. Je to cena jednotlivých balíčků, jejich obsah, porovnání ceny transakcí při rozdělení klientů do několika kategorií a také porovnání jednoho z kanálů přímého bankovnictví, který nabízejí všechny banky – internetbankingu. Jaké jsou tedy výsledky?

Vítězem se stala ČSOB. ČSOB Osobní konto je za padesát korun měsíčně vybaveno základními produkty - hybridní elektronickou kartou, třemi nejčastěji  využívanými kanály přímého bankovnictví a kontokorentem, ale také doplňkovými službami – informačním servisem o účtu přes e-mail či pěti předplacenými  informacemi o platbě kartou.
Na druhém místě se umístila další z velké bankovní trojky – Česká spořitelna. Tato banka nabízí ve svém základním programu dokonce i několik služeb bez poplatku, což je za daný peníz ojedinělé. Handicapem se jí však nakonec staly ceny za hotovostní operace v kalkulaci pro ty klienty, kteří se nechtějí nebo nemohou vzdát transakcí na přepážce.

Na třetí příčku dosáhla zejména díky svým příznivým cenám Poštovní spořitelna. Její nespornou výhodou je i její dostupnost v pobočkové síti České pošty, kde má uživatel možnost vybírat hotovost platební kartou, stejně jako zadávat příkazy k úhradě. Právě pro klienty odkázané na pobočku je tato banka ve srovnání s ostatními cenově příznivá.

Mezi tyto velké banky se však dokázaly svými zvýhodněnými programy vklínit eBanka a Citibank, které jsme právě pro podmíněnost nulových poplatků uvedli mimo pořadí. Pokud bychom brali podmínku kreditního obratu ve výši minimálně 15 tisíc korun za splněnou, promluvily by do celkového pořadí na čtvrtém místě cenové programy eBanky Základ Zdarma a Plus Zdarma, které nabízejí úsporu 100 až 150 Kč za vedení běžného účtu a přímého bankovnictví.

Mezi ČSOB a Českou spořitelnu by se na druhé místo dostal účet CitiOne, pokud by jeho majitel neplatil měsíční paušál 250 korun. Podmínkou pro odstranění tohoto poplatku je však 100 tisíc Kč souhrnem na všech účtech jednoho vlastníka u Citibank. Účet v tomto případě poskytuje poměrně mnoho výhod a je i cenově přívětivý. Podmínka je však již tvrdší než v případě požadavku na patnáctitisícový příliv na účet a rozhodně není v moci každého ji splnit.

Na čtvrtém místě skončila Živnobanka, jejíž Osobní menu Standard s neomezeným počtem operací za necelých sto korun měsíčně ocení zejména aktivní klienti. HVB Bank zabodovala svým kontem Pohoda – roli sehrály poplatky relativně příznivé pro všechny skupiny klientů.

  

1. ČSOB - Osobní konto Plus
  Citibank - CitiOne bez poplatku
2. Česká spořitelna - Výhodný program
3. Poštovní spořitelna – Program Klasik
  eBanka - Programy Zdarma
4. Živnostenská banka
5. BAWAG Bank CZ
6. HVB Bank
7. Volksbank CZ
8. Komerční banka
9. eBanka
10. - 11. Citibank
10. - 11. Raiffeisenbank
12. GE Money Bank

Další banky v pořadí nabízejí poměrně vyrovnané spektrum služeb (viz tabulka). Záleží pak  na každém klientovi, zda upřednostní ten balíček, který nabízí nejvíce produktů či transakcí zdarma, nebo se bude orientovat na služby s nejnižším měsíčním paušálem, či se případně obrátí na menší banky, protože jsou schopny poskytnout individuálnější péči.

Autor:

Daňové přiznání 2019

Do 1. dubna musí podat daňové přiznání osoby samostatně výdělečně činné, ale i zaměstnanci (více zde). Využijte interaktivní formulář pro daňové přiznání za rok 2018.

Nejčtenější

Daňové přiznání za rok 2018: využijte chytré interaktivní formuláře

Ilustrační snímek

Vyplnění daňového přiznání není pouze záležitostí živnostníků a podnikatelů, ale často jej podávají i zaměstnanci....

Vyrábějí jedinečné výrobky z kůže. A stačí jim k tomu baťovské stroje

Brašnářství Tlustý

Ivan Petrův je vystudovaný právník a 15 let řídil softwarovou firmu. Před sedmi lety ovšem svět IT opustil a vrhl se do...

Na dovolené v Rakousku rozbili drahý servis. Naštěstí byli pojištění

Jako je nutné si včas rezervovat zimní dovolenou, je nutné si včas sjednat...

Se dvěma malými syny vyjeli nedávno lyžovat do Rakouska. Před odjezdem se nechali pojistit a udělali dobře. Devadesát...

Osm praktických rad, které vám pomohou zhodnotit úspory

Ilustrační snímek

Máte 100 či 500 tisíc a nevíte, jak s nimi naložit? Péče o majetek je dřina a dělat v tom chyby se nevyplácí....

Makléř inzeroval byt bez vědomí majitele, aby shrábl tučnou provizi

Ilustrační snímek

Koupit byt do osobního vlastnictví není levná záležitost a vyžaduje to mít i určitou obezřetnost. Zvlášť v případě,...

Další z rubriky

Kdo je bankovní tradicionalista a kdo digitální dobrodruh

Ilustrační snímek

Význam digitálního bankovnictví roste. Přichází mu na chuť stále víc lidí i v Česku. Internetové bankovnictví u nás...

O stavební spoření dál roste zájem, vylepšují se i akční nabídky

Ilustrační snímek

Stavební spoření patří k vyhledávaným spořicím produktům, počty uzavřených smluv narůstají. Díky státní podpoře je...

Platební karty dostávají nové funkce. Podívejte se, co už umí

Ilustrační snímek

Bezhotovostní placení „pípacími“ kartami strmě roste. Počet bezkontaktních transakcí v porovnání s loňskem stoupl o 28...

ČNB je o krok blíže březnovému zvýšení úrokových sazeb

ČNB je o krok blíže březnovému zvýšení úrokových sazeb

Kurzy.cz Podle předběžného odhadu ČSÚ vzrostla česká ekonomika v závěru minulého roku mezičtvrtletně o 1,0 %, což znamená zrychl...

Najdete na iDNES.cz