Diskuse k článku

Jak se zbavit drahého úvěru?

Novákovi si před rokem pořídili na úvěr ojetý Nissan Almera, který nyní splácí. Vůz si pořídili pomocí dvou spotřebitelských úvěrů, z nichž jeden měl velmi nevýhodné podmínky a druhý úvěr byl cenově výhodnějšími podmínkami. Také mají v plánu do tří až čtyř let renovovat podkroví domu, kde nyní bydlí, aby tak vyřešili svou bytovou situaci.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

Admin_

Novákům hrabe
, Pokud někdo zároveň splácí měsíčně 609 + 2328 s úrokem 11,7 a 24 p.a. (RPSN bude díky poplatkům jistě vyšší) a zároveň na stavebko dává 500 + 1500 Kč (kde RPSV tedy čistá o poplatky včetně "za vedení" "za uzavření" očištěná sazba činí v lepším případě 11% měl by se nad sebou zamyslet. Zvlášť když (odmyslíme-li úvěry, stavebko...) měsíčně zbývá 7 tisíc. Jinak příklad je dost typický - dá se říci, že těmhle lidem stát pomocí stavebka sponzoruje spotřební úvěr. Když si uvědomíme, že vzhledem k příjmům patří i tak zjevně mezi čisté daňové poplatníky a tedy na stavebko si přispívají z vlastních daní... Co celou akcí vlastně získávají? Nové auto místo staršího a bič nad sebe samotné. Nesmí přijít o místo, nesmí se zranit... No co: honbě za "státním příspěvkem kterej by propad" je potřeba nějaké ty tisíce obětovat.
0/0
15.6.2005 18:50

mpixel

Re: Novákům hrabe
Přesně tak Nováků jsou padlí na hlavu. Kdyby místo stavebního spoření raději umořovali svůj dluh ušetřili by nemalé peníze sobě i státu. Že na tom prodělám, nevadí, hlavně když dostanu státní podporu. Stát tak nepřímo sponzoruje jejich auto.
0/0
16.6.2005 13:33

Franta

Co je to za blábol
plný nesmyslů. Je totiž postaven nad hypotetickými příjmy a výdaji tak aby bylo možno realizovat nabídku stavební spořitelny. Přitom je třeba si uvědomit, že u úvěru od stavební spořitelny nebudou po celou dobu vědět kolik mají zůstatek úvěru a o tom kolik mají naspořeno se dozví s ročním zpožděním. Takže není vše tak růžové jak se maluje. Navíc slibovaná sazba 7,5% je nesmysl, na tu dosáhne ten nejbonitnější klient a to manželé novákovi určitě nejsou. Jen tak mimochodem, údržba o opravy RD také něco stojí a velmi pochybuji, že rodiče platí vše ze svého důchodu.Takže neblbněte lidi modelovými příklady.
0/0
15.6.2005 13:05

Admin_

Re: Co je to za blábol
, Nerozčiluj se a raději si všimni, kolik "produktů" se lidem z fincentra podařilo virtuálním Novákům narvat. Co by člověk neudělal pro provizi, že? :-) Přitom stačí, aby ODS řekla až převezme koryta, že stát stavebko dotovat nebude, stejně tak se zruší všechny "daňové výhody" (kdyby tedy náhodou ODS nebyla jen spolek šikuldovných roztleskávačů klauna Václava) a celý řetězec "výhod" se rozplyne jak pára nad hrncem. Nebo si představte: paní Nováková dostane rok po skončení rekonstrukce padáka (ODS přece slibuje rekukci, tak co se diví), pan Novák dostane možnost odjet pracovat do SRN za 500 EUR čistého měsíčně+byt, paní Nováková tam pracovat nebude smět... To se na to Německo Novákovi raději vykašlou, protože byt nad rodiči můžou těžko pronajmout, kdo by jim hlídal dceru a teď ještě ty splátky, pojistky, spořeníčka která vypovědět nejde, nebo je tak nevýhodné... Ne, raději zůstanou doma na podpoře.
0/0
15.6.2005 19:03

rozum do hrsti

Novákovi - rozum se stratil
Novákovi jsou typickým příkladem chamtivců, co mají vygumovaný mozek a proto budou mít stále potíže. Čím méně rozumu, tím větší dluhy. Inu, banky tyto de*byly potřebují, aby měli svůj zisk.
0/0
15.6.2005 10:00

lid

Re: Novákovi - rozum se stratil
tyto modelové příklady jsou typickým nesmyslem, běžné je že oba manželé mají dohromady sotva 15000Kč :-( a tak jim nikdo nedá žádný úvěr a mají po starostech :-)
0/0
15.6.2005 11:41

Pjotr_Pjotrovic

Re: Re: Novákovi - rozum se stratil
Já mám s přítelkyní dohromady 36 tisic cisteho, co resite. Jsou mezi vami i bohati.
0/0
15.6.2005 13:23

Admin_

Re: Re: Re: Novákovi - rozum se stratil
, Kdybych měl s přítelkyní 36 tisíc čistého, tak se za bohatého nepovažuju. Máme cca 60. Ale také na to musíme pracovat a trávit volno podle Lenina ;-) (učit se, učit se, učit se). Fakt je, že kdejaký příslušník vyšší, tedy komunisty a jejich následovníky odekretované kasty "na sociálce" je na tom majetkově líp. Majektově jo (zatím), příjmově ne a do budoucna na tom bude ještě hůř. Protože kdo si není schopen najít práci v dnešní konjunktuře, tak ji bude těžko hledat někdy v krizi. A to už vůbec nemluvím o tom, že "byl jsem 5 let na sociálce" v životopise je rychlá smrt.
0/0
15.6.2005 19:10

Admin_

Re: Re: Re: Re: Novákovi - rozum se stratil
, PS: Ani s uvedeným příjmem se nepovažuju za bohatého. IMHO bohatý člověk má majetek v řádu aspoň desítek milionů.
0/0
15.6.2005 19:11

asd

Re: Re: Re: Re: Re: Novákovi - rozum se stratil
O slove bohaty clovek sa da polemizovat. Bohatstvo ma viacero podob, v hrubom sa deli na hmotne a nehmotne. Nato sa v dnesnej dobe zabuda...
0/0
16.6.2005 9:16

Finance.iDNES.cz radí

Víte, že půjčku můžete vyřídit kompletně on-line?

Další rady k nezaplacení

Dopřejte si vše a přesto utrácejte chytře!

V sekci osobni.finance.idnes.cz naleznete výhodné nabídky finančních produktů, energií a telefonování.

Vstupte do obchodu

Poraďte se s odborníkem

Nevíte si rady s finančními otázkami? Naši odborníci vám vždy poradí v každé životní situaci.

Vstoupit do poradny

Najdete na iDNES.cz