Deset procent téměř bez rizika

aktualizováno 
Nizozemská finanční skupina s oranžovým lvíčkem ve znaku, která operuje na našem trhu již od začátku devadesátých let, v současné době útočí na vaše peníze novou akcí. Ti, kdo si otevřou do konce května letošního roku Oranžové konto, získají tisícikorunovou prémii.
Samotné Oranžové konto je spořící účet bez výpovědní lhůty, který, ač se povahou blíží spíše běžnému účtu, nabízí zhodnocení, dosahující výše krátkodobých termínovaných vkladů. Vaše finance jsou zde totiž zhodnoceny úrokovou sazbou 3,5%. 

Pokud si spočítáte, kolik vám vydělá minimální uložená částka 50 000 ještě se zmíněnou tisícikorunou za tři první měsíce, zjistíte, že máte šanci dosáhnout částky 51 222 korun, tedy čisté zúročení 9,8% p.a.. Dostanete se tedy výš, než kolik vám mohou nabídnout termínované vklady, podílové fondy či hypoteční zástavní listy. Škoda, že nelze využít tohoto zúročení déle než jen po tři první měsíce. Pokud se rozhodnete nechat zmíněných 50 000 korun na účtu celý rok, vyděláte 2 271 korun, čímž dosáhnete zhodnocení 4,54%.

ING se skutečně snaží a vybavila svůj produkt opravdu silnými zbraněmi. Oranžové konto totiž nabízí vedle výhodné úrokové sazby ještě nulové poplatky za zřízení a vedení účtu a zdarma jsou také veškeré transakce, které budou na účtu provedeny. Motivací pro budoucí klienty banky je také odbourání omezení hranic minimálního vkladu, stejně jako minimálního zůstatku. Nicméně, je nutné si uvědomit, že se jedná čistě o doplňkové spořící konto. Proti využívání tohoto účtu jako účtu běžného pak hovoří několik důležitých specifik. Předně nejsou se zmíněným kontem spojeny žádné platební produkty, jakými jsou například platební karty. Současně také nemůžete převádět na Oranžové konto z jiných účtů, než které jsou zaregistrovány na vaše jméno. Posledním bodem, který hovoří proti je pak minimální vybíraná částka, která činí 10 000 korun. Pokud by byl váš zůstatek menší, museli byste vybrat vedle zamýšlené částky částku celou. Jak vidět, Oranžové konto nelze v žádném případě používat jako jediný účet.

Chcete-li se dozvědět více o termínovaných vkladech, další informace naleznete ZDE.

ING se tímto produktem jistě dotkla konzervativních obyvatel, kteří nechávají své peníze ležet na běžných účtech, místo toho, aby je zhodnotili jakýmkoli druhem investice. Tím, že nejsou u Oranžového konta zpoplatněny transakce a klienty neomezuje ani výpovědní lhůta, nechává ING klientům otevřená vrátka pro operativnější využití peněz, uložených na výhradně spořícím Oranžovém kontu. Ovšem pozor na převody malých částek na toto konto a zpět. Musíte si uvědomit, že za převod peněz si vaše současná banka jistě zaplatit nechá. Nejprve zvažte, zda by se vám nevyplatilo využít některý ze spořících produktů vaší banky, na něž vás převody vyjdou mnohem levněji (převody v rámci jedné banky bývají zvýhodněny).

Ačkoli je tato nabídka vcelku výhodná, má jisté pihy na kráse. V případě, že si zmíněné konto opravdu zřídíte za požadovaných podmínek,  nedostanete proklamovaných tisíc korun, ale pouze 850 Kč. Zmíněná tisícikoruna vám totiž bude zdaněna. Tento fakt se z leckteré reklamy nedozvíte. Nadšení z výhodnosti této nabídky vám také může zkazit další okolnost, která není na první pohled viditelná. Jde o to, že zmíněných tisíc korun nedostanete, pokud nebudete mít na Oranžovém kontu nejméně 50 000 korun po dobu tří měsíců. Kolik lidí však volně disponuje touto nebo vyšší částkou bez toho, aby ji už dávno neinvestovala?

Související článek na téma Oranžového konta naleznete ZDE.

Tato kampaň není jediná, kterou nás ve spojení s Oranžovým kontem oslovila. Zhruba před půl rokem propagovala společnost ING stejný produkt, ovšem ne s úrokovou sazbou 3,5%, nýbrž s úrokem 4,2%. Jaká bude situace za dalších šest měsíců?  Nesníží se úroková sazba znovu?

A ještě drobná rada na závěr. Pokud chcete vydělat na Oranžovém kontu co nejvíce, oběhněte své babičky, dědečky a další příbuzné a přimějte je, aby si zřídili spořící účet u ING. Nabídka se totiž vztahuje jen na jeden účet daného klienta.

Jak na vás působí Oranžové konto? Vidíte v něm reálnou šanci, jak zhodnotit své volné peníze při výši částek, které jste schopni uvolňovat? Těšíme se na váš názor.

 

Autor:

24. - 25. 5. proběhnou volby do Evropského parlamentu v České republice.
Celkem kandiduje 39 uskupení. S výběrem vám může pomoci volební kalkulačka.
Inventura hlasování zjistí, ke kterému současnému poslanci máte nejblíže.

Nejčtenější

První koloběžku mu vyrobil tatínek, dnes mají obrat 120 milionů

Marek Kostka otec, Marek Kostka syn

Rodinná firma KOSTKA – kolobka vyrostla společně se stále rostoucí oblibou koloběžkování. Své produkty, které si od...

Úrokové sazby u hypoték dál padají. Sílí propad hypotečního trhu

ilustrační snímek

Hypotéky zlevňují už sedmý měsíc. Průměrná úroková sazba poklesla z lednových 3,00 procent na srpnových 2,61 procenta....

KOMENTÁŘ: Recese je jistá, krize bude třešinka na dortu

Martin Mašát

Titulek podle ekonoma Martina Mašáta prodává. Proto se poslední dobou vyrojilo mnoho ekonomů a analytiků, kteří vědí,...

O penzijní spoření se v Česku zvedá zájem. Účastnické fondy vynášejí

ilustrační snímek

Češi začínají brát spoření na důchod opět víc do svých rukou. Zvedá se zájem o doplňkové penzijní spoření v...

Vůdcovství se dá osvojit. Ta schopnost je otevřena všem, říká psycholog

Docent Jan Urban je autorem publikace Ekonomie bez mýtů a iluzí s podtitulem Co...

Být vůdcem znamená vyvolávat v druhých důvěru a jistotu. Lídrům lidé vycházejí vstříc, a to bez jakéhokoli donucení....

Další z rubriky

V Česku začne fungovat recyklační bankomat. Nahlédli jsme do útrob

Recyklační bankomat Equa bank

Od léta spustí Equa bank do ostrého provozu unikátní recyklační bankomat. Proč recyklační? Tento přívlastek má proto,...

Stavební spořitelny vylepšují úroky u vkladů, úvěrů a snižují poplatky

Ilustrační snímek

Stavební spoření opět získává na popularitě. Jeho atraktivita je podle loňského průzkumu nejvyšší za posledních osm...

Karetní realita: PIN na šupině, kartu dala synovi, účet vysál kolega

Ilustrační snímek

Platit kartou Čechy baví. V digitálních platbách jsme dokonce na špici v Evropě. Používáme je doma i v cizině a platíme...

Kolik vám banky strhnou z účtu za platbu kartou a výběr peněz v cizině

Ilustrační snímek

Na zahraniční dovolenou vyjíždí většina Čechů s minimální hotovostí a spoléhá na platební kartu. Víte ale, kolik si...

Advantage Consulting, s.r.o.
SPECIALISTA ELEKTRO - PLC

Advantage Consulting, s.r.o.
Jihomoravský kraj
nabízený plat: 40 000 - 50 000 Kč

Najdete na iDNES.cz