Diskuse k článku

Co byste měli vědět o dávkách státní sociální podpory

Jaká je definice nezaopatřeného dítěte? Kdo vyřizuje žádosti o sociální dávky? Kdo a jakým způsobem má o příspěvek od státu žádat? Které dávky jsou nezávislé na příjmu rodiny?

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

lívie

ŽM
Doporučovala bych s. Vodičkovi a jemu podobným ksindlům z ODS, aby si zkusili za životní minimum žít. A aby zažili, co je to za ponižování kvůli třem stovkám dětských přídavků vyběhávat žádost o přídavek a dávat k dispozici úřadům svoje výdělky. Celoplošná výplata dávek byla pro stát určitě levnější než tohle nesmyslné "testování" příjmů...
0/0
16.9.2003 15:11

.

Záhada
Tuhle  jsem četl v Hospodářských novinách  (10.9. 2003,  str. 4) v  souvislosti  se  spuštěním  , že je možné   (nezaměňovat  s  možností  bude) podávat žádosti o sociální dávky i přes internet - Ministerstvo práce a sociálních věcí ČR, a to bez certifikovaného elektronického podpisu. Po  vyplnění  prvního  formuláře  počítač  má  vygenerovat  žadateli  identifikační  číslo,  které  podpis  nahrazuje  =  uvádí  náměstkyně  ministra  informatiky  D. Bérová.  Zkoušel jsem to tedy, ale nejde to. Vždy mne to před posledním odesláním upozornilo na chybu typu, že  o přídavek na dítě je možné žádat na období (teď možná plácnu, ale nějak tak to bylo:) 15.6. - 15.9.2003. Přitom dětské přídavky jsou na celý rok (1.10. - 30.9.), nikoliv tedy na čtvrtletí,  a  zcela  určitě  od  1.10.2003.  Takže  k  vygenerování  jakéhosi  čísla  po  odeslání  žádosti  vůbec  nedošlo.
Dále  mi  není  jasné,  jak  bych  dokazoval  příjmy  své  a  manželčiny. V papírové  formě  to vyplní zaměstnavatel, ale jak elektronickou  cestou?  Připadá  mi,  že  bych mohl  teoreticky  takleda  odeslat jen žádost  elektronicky, a pak jít stejně na kontaktní místo s dalšími potřebnými  doklady.
Máte někdo jiné zkušenosti?
0/0
16.9.2003 13:56

Finance.iDNES.cz radí

Víte, že pokud je vám cizí řidič způsobí škodu, může likvidaci pojistné události vyřídit vaše pojišťovna nikoli jeho?

Další rady k nezaplacení

Dopřejte si vše a přesto utrácejte chytře!

V sekci osobni.finance.idnes.cz naleznete výhodné nabídky finančních produktů, energií a telefonování.

Vstupte do obchodu

Poraďte se s odborníkem

Nevíte si rady s finančními otázkami? Naši odborníci vám vždy poradí v každé životní situaci.

Vstoupit do poradny

Najdete na iDNES.cz