Akcionáři Cadbury se musejí rozhodnout do 2. února. Očekává se, že na nabídku Kraftu přistoupí.
Cadbury přijal nabídku Američanů po zhruba dvouměsíčních námluvách. Kraft v listopadu předložila jeho akcionářům nabídku na převzetí podniku výměnou za hotovost a akcie v celkové hodnotě 10,5 miliardy liber. Vedení Cadbury až dosud nabídku odmítalo. O Cadbury se ucházel také americký výrobce čokolád Hershey nebo italská společnost Ferrero.
Transakce spojí pod jednu střechu čokolády Milka, Toblerone nebo Figaro od skupiny Kraft s nejprodávanější britskou značkou čokolád Dairy Milk. Kraf Foods má ve svém portfoliu také sušenky LU, TUC nebo Oreo, kávy Jacobs a mimo jiné i české značky jako BeBe nebo Tatranka.

Angličan Ray Egan převlečený za Johna Bulla, který ztělesňuje britskou tvrdošíjnost, protestuje proti prodeji Cadbury před sídlem firmy v Birminghamu. V ruce drží ceduli s nápisem "Ať jde Kraft k čertu".
Cadbury je druhý největší výrobce sladkostí na světě. Po spojení s Kraftem sesadí z první příčky firmu Mars-Wrigley. Mezi hlavní značky čokolád patří vedle Dairy Milk také Flake a Creme Eggs, dále pastilky Halls nebo žvýkačky Trident.
Firma byla původně čokoládovnou, kterou vybudovala rodina Cadburyových v obci Bournville u Birminghamu. Zakladatel John Cadbury si zde otevřel obchod s čajem, kávou a kakaem v roce 1824.
Kraft je největší americkou potravinářskou firmou a vlastní řadu podniků po Evropě. V březnu 2007 se oddělil od koncernu Altria Group, který vyrábí cigarety s vlajkovou značkou Philip Morris. Později ve stejném roce koupil od francouzské společnosti Danone její výroby sušenek a trvanlivého pečiva, včetně českého závodu Opavia-LU, který vyrábí například sušenky BeBe nebo Tatranky. V Česku firma získala například i značku kávy Dadák, na Slovensku čokoládovnu Figaro.
Největším akcionářem Kraftu je miliardář Warren Buffett, který ve firmě drží téměř deset procent.