„Spor trval roky, ale nakonec jsme změny dosáhli i bez soudního rozhodnutí, ale vyžádalo si to hodně papírování a dokazování. Čína je pro nás perspektivním trhem, i když prioritou zůstává český trh a částečně slovenský,“ uvedl v úterní tiskové zprávě ředitel akciové společnosti Vincentka Jan Šumšal.
V Číně je minerální voda z Lázní Luhačovice luxusním zbožím. Prodává se ve specializovaných obchodech pro solventní zákazníky, zejména v Pekingu. A je velmi drahá. V přepočtu na koruny vyjde jedna lahev na více než 300 korun.
Společnost má v úmyslu svůj export do Číny navýšit. O závratné objemy však nepůjde, je totiž limitována povolenou kapacitou čerpání z pramene Vincentka.
Minerálka v Číně pomáhá i zahleněným policistům
Zajímavé je, že kromě trávicích potíží a jako lék na další zdravotní problémy minerálku v Číně před několika lety užívali i dopravní policisté. Vincentku inhalovali z rozprašovače, pomáhá jim totiž vykašlávat hleny a s nimi smogové částice z průdušek.
Program byl pozastaven, teď se však zřejmě vrátí. „Na tlak veřejnosti, aby se řešila situace dopravních policistů trpících na dýchací problémy končící až úmrtími, ho opět obnovili. Čínští policisté se sami ozvali našemu distributorovi, že chtějí obnovit spolupráci a znovu začali testování. Vypadá to nadějně,“ uvedl ředitel firmy.
Vincentka je minerální voda z přírodního léčivého zdroje vyvěrajícího v Lázních Luhačovice na Zlínsku. Kromě Číny se vyváží i na Slovensko, Kypr, Ukrajinu, do Ruska a Estonska. Výrobce ročně prodá přes 4 miliony 0,7 l lahvových balení této minerální vody.
13. září 2016 |