Pátek 21. ledna 2022, svátek má Běla
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  • Pátek 21. ledna 2022 Běla

Jsme na kolenou, pomoc je nulová, stěžují si hospodští na Slovensku

  18:51
Slovenští restauratéři doufali, že i po zpřísnění koronavirových omezení budou moci mít otevřeno alespoň pro zákazníky, kteří jsou očkovaní nebo prodělali onemocnění covid-19. Po vyhlášení uzávěry ale mohou opět jen vydávat jídlo přes okénko nebo ho rozvážet. To podle nich ale nepředstavuje dostatečnou kompenzaci.

Skromné vánoční stánky těsně ještě před vyhlášením uzávěry (23. listopadu 2021) | foto: Profimedia.cz

„S doposud nulovou pomocí během třetí vlny stojí gastro sektor nyní doslova nad propastí. Proto provozy urychleně potřebují konkrétní pomoc,“ řekla Magdaléna Koreny z iniciativy Pomoc pro gastro, která sdružuje více než 600 podniků z gastronomického sektoru.

Ohlášené obnovení některých programů státní pomoci, které platily během dřívější druhé vlny koronavirové nákazy, považují podnikatelé za nedostatečné a podle Koreny povede situace nejen k propouštění zaměstnanců, ale i zániku podniků v sektoru, který zaměstnává kolem 40 tisíc lidí.

„Gastrosektor je na kolenou na celém světě, na Slovensku ovšem ještě o něco více. Lockdown a opatření respektujeme, očekáváme ovšem odpovídající a zejména rychlou pomoc. Ta dosavadní byla totiž, na rozdíl například od Rakouska, vždy zdrcujícím způsobem pomalá,“ řekl marketingový šéf přední gastronomické skupiny Medusa a zástupce iniciativy Zachraňme gastro! Ján Laš.

PŘEHLEDNĚ: Rakousko a Slovensko v lockdownu, Polsko s opatřeními zaostává

„Meníčka nás nezachrání. Potřebujeme, aby k nám mohli chodit lidi, vyděláváme i na nápojích,“ dodal číšník z jedné bratislavské hospody poté, co si u něj parta dělníků vyzvedla jídlo zabalené v krabičkách.

Restaurace a podobné podniky patří k nejvíce zasaženým sektorům slovenské ekonomiky v souvislosti s dopady koronavirové nákazy. Už před zahájením lockdownu mohly v regionech v nejvyšším stupni epidemického rizika, ve kterém naposledy byly přes dvě třetiny okresů, jídlo a nápoje vydávat pouze přes okénko. Podle Koreny gastronomický sektor zaznamenal největší pokles tržeb za poslední čtyři roky.

Přírůstek případů covid-19 v Evropě

2000