Svoji podporu jednotné měně zdůvodňuje zachováním stability, na kterou by podle jeho slov mohl v budoucnu ohrozit fakt, že libru v EU používá pouze sama Británie. Odpůrce euro v úterý popudila slova ministra pro evropské záležitosti Petera Haina. Prohlásil, že libra nemůže dlouhodobě jako paralelní měna k euro přežít.
"Jsme připraveni euro přijmout, ale konečné rozhodnutí bude na lidech (Britech). Jejich postoj k euro se zatím nezměnil," dodal Blair.
Zdá se, že odmítavý postoj si Britové ještě nějakou dobu zachovají. Nepřesvědčí je zřejmě ani úspěšné zavedení fyzického euro, což považuje guvernér Bank of England Eddie George především za technický úspěch přeměny národních měn.
"Mám ale vážné pochyby, zda to ve skutečnosti a fundamentálně změní ekonomické otázky, o které se bude rozhodnutí Británie opírat," prohlásil George pro BBC. Navíc Británie není sama, kdo se společné měně zatím vyhýbá. Totéž se týká také Dánska a Švédska.
Británie možnost začlenění do měnové unie odmítla v roce 1992. Premiér Tony Blair slíbil do poloviny příštího roku vyhodnocení pěti podmínek, které si vláda stanovila pro posouzení případného vstupu do měnové unie. Posuzovat se má i to, zda se změní pozice Londýna jako finančního centra.