Bú-láska. Tinder pro krávy pomáhá najít správného partnera k páření

  18:14aktualizováno  18:14
Partnera pomocí mobilních aplikací již nehledají jen lidé. Aplikace Tudder britského startupu Hectare to totiž umožňuje i dobytku. Má již přes 43 tisíc uživatelů, podle kterých se díky ní značně zkracuje a zjednodušuje prodej chovných krav a býků. Prozatím je dostupná pouze pro telefony Apple.

Mobilní aplikace Tudder | foto: App Store

Jeden čistokrevný krátkorohý chovný býk, věk 24 měsíců. Podobných profilů na Tudderu najdou britští farmáři přes 40 tisíc. Na začátku si mohou nastavit, jaké partnery pro své krávy nebo býky hledají, a směle se mohou vydat k prohlížení. Pokud má pak farmář o vystavený dobytek zájem, přejede prstem doprava; pokud ne, doleva.

Fotogalerie

Tam také naleznou bližší informace o zvířeti – od zdravotního stavu až po popis jeho povahy. „Tudder pomáhá zvířatům z farem po celém Spojeném království v jejich cestě za bú-láskou,“ stojí v popisu aplikace na App Store.

Tam však podobnost s Tinderem končí. V případě vzájemného zájmu je totiž farmář odkázán na stránku Sell My Livestock, kterou Hectare taktéž provozuje a kde se již stejně jako u běžného inzerátu prodejce s kupujícím zkontaktují.

Farmářům usnadňuje práci

Zájemci si v aplikaci také mohou předem určit například to, zda chtějí zvíře čistokrevné, nebo jestli má být z tzv. ekofarmy. Pochvalují si také, že jim Tudder umožňuje nabízet dobytek, aniž by museli opustit farmu.

„Muset jezdit na trh je na obtíž,“ řekl agentuře Bloomberg velšský farmář Marcus Lampard. „Pokud tam odvezu býčka, možná se s ním pak budu muset i vracet. To může zdržet produkci na farmě až o dva týdny,“ dodal 72letý farmář. Aplikaci mu pomáhá ovládat dcera. „V mém věku si sice můžu myslet, že to s technologiemi umím, podle dcery jsem ale úplně bezmocný,“ směje se.

Hectare za sedm let své existence získal od investorů včetně britské vlády přes 3 miliony liber (88,4 milionu korun). Její platformu na prodej dobytka a krmiva podle šéfa startupu, Douga Bairnera, využívá kolem jedné třetiny všech farmářů ve Velké Británii.

„Spárovat chovný dobytek online by mělo být snazší, než spárovat lidi,“ řekl Bairner. „Naše další kroky povedou k aplikaci pro ovce,“ dodal.

Autor:

Daňové přiznání 2019

Do 1. dubna musí podat daňové přiznání osoby samostatně výdělečně činné, ale i zaměstnanci (více zde). Využijte interaktivní formulář pro daňové přiznání za rok 2018.

Nejčtenější

Desítky lidí se otrávily ve špičkové španělské restauraci. Žena zemřela

Ilustrační snímek

V restauraci RiFF ve španělské Valencii, zmíněné v prestižním michelinském průvodci nejlepších podniků, kde se můžete...

Ta železnice je zelená katastrofa. Vraťte miliardy, žádá Trump Kalifornii

Ilustrační snímek

Prezident Donald Trump a guvernér Kalifornie Gavin Newsom se ve středu dostali do sporu na Twitteru kvůli masivnímu...

Zásilkovna vytáhne do boje s Českou poštou, začne doručovat balíky

Ilustrační snímek

Česká přepravní společnost Zásilkovna, která se zabývá výdejem zboží z e-shopů, začne na jaře doručovat také balíky....

Soumrak hotovosti. V Česku je Apple Pay a stát rozdá platební terminály

V Česku už funguje Apple Pay. Jak ho aktivujete?

Vstup platební služby Apple Pay může Česko přiblížit ekonomice bez hotovosti. Službu, která umožňuje propojení platební...

Dopis pošta doručí jen jednou týdně. Vybranou zásilku až za tři dny

Ilustrační snímek

Česká pošta šetří, nestíhá tak doručovat včas, a proto plánuje, že některé druhy zásilek bude roznášet méně často než...

Další z rubriky

Polovina evropských firem neřeší snižování emisí, i když je ohrožují

Ilustrační foto

Přestože většina evropských podniků přiznává, že klimatické změny se jejich byznysu dotknou, 53 procent z nich nemá...

Desítky lidí se otrávily ve špičkové španělské restauraci. Žena zemřela

Ilustrační snímek

V restauraci RiFF ve španělské Valencii, zmíněné v prestižním michelinském průvodci nejlepších podniků, kde se můžete...

Konec obchodní války na obzoru? Jednání USA a Číny významně pokročila

Jednání představitelů USA a Číny v Pekingu

Spojené státy a Čína začaly vytyčovat své závazky u nejsložitějších bodů svého obchodního sporu jako je otázka...

Najdete na iDNES.cz