Mlékárna zveřejnila svou reklamu 29. listopadu. Vystupuje v ní muž, který prochází lesem s kamerou v ruce a narazí na skupinu žen, které pijí vodu z potoka. Posléze je tajně natáčí u cvičení jógy na louce a když omylem šlápne na suchou větev, objeví se v záběru místo žen krávy.
„Konečně jsme je dokázali natočit v místě nedotčené čistoty,“ říká v reklamě mužský hlas. Video končí slovy: „Čistá voda, organické krmivo, stoprocentně čisté Seoul Milk. Organické mléko z organického ranče v příjemné přírodě Čchongjangu.“
Masivní kritika na sociálních sítích minulý týden přinutila firmu stáhnout reklamu ze svého kanálu na serveru YouTube, píše deník South China Morning Post. Na sociálních sítích však koluje dál.
Reklama s očkovaným Santou vzbudila vášně, přišlo na ni tisíce stížností |
Uživatelé jí vyčítali sexismus a vyzývali k bojkotu výrobků Seoul Milk. Odsoudili také vyobrazení tajného natáčení žen. V Jižní Koreji v posledních letech stoupá počet případů, kdy je tímto způsobem narušováno soukromí lidí, uvádí server BBC. S problémem se potýkají hlavně ženy.
Mlékárna se za nevhodnou reklamu omluvila. „Upřímně se omlouváme všem, koho reklama na mléko urazila. Bereme tuto záležitost velmi vážně a prošetříme ji. Rovněž budeme dávat pozor, abychom podobným incidentům v budoucnu zabránili,“ napsala na svém webu její mateřská společnost.
Jihokorejská mlékárna čelila problémům kvůli kontroverzní propagaci už v roce 2003, kdy se nahé modelky v živém vystoupení mazaly jejím jogurtem. Odpovědní zástupci firmy i samotné modelky dostali tehdy od úřadů pokuty za obscénnost.