Alarm pro pokojské. Hotely zavádějí opatření proti sexuálnímu obtěžování

  18:45aktualizováno  18:45
Velké americké hotelové značky bojují proti sexuálnímu obtěžování svých zaměstnanců. V zájmu bezpečnosti je chtějí do roku 2020 vybavit zařízením, jímž si budou moct v případě nouze přivolat pomoc.
Ilustrační snímek

Ilustrační snímek | foto: Profimedia.cz

Pozornost kampaně #MeToo, bojující proti sexuálnímu obtěžování a násilí, se nejprve točila hlavně okolo celebrit, nyní však svůj hlas dostávají i neznámé tváře. Některé ze světových hotelových značek jako Hilton, Hyatt, Marriott, Wyndham či InterContinental Hotels Group oznámily, že své zaměstnance vybaví přenosným poplašným zařízením, jímž si v nouzi přivolají pomoc. Řetězce se zavázaly, že speciálními alarmy, takzvané „panic buttons“, vybaví všechny své hotely do roku 2020, informoval server CNBC.

Některá zařízení budou vydávat hlasitý zvuk, jiná budou fungovat na základě signálu GPS. „Poplašná zařízení jsou záchranným lanem pro ženy, které pracují samostatně. Alarm mohou využít v případě sexuálního obtěžování, násilí, ale i v jiných nebezpečných situacích. Třeba když narazí na hosta, který má v pokoji nebezpečný nebo nelegální materiál,“ uvedla Rachel Gumpertová, mluvčí odborového svazu Unit Here.

Zařízení není novinkou

Již v roce 2013 měly zařízení stovky hotelů v New Yorku, které byly členy Unit Here. Stejně tak tomu bylo i v Seattlu, Chicagu či Washingtonu, DC. Žádná konkrétní data ohledně využívání zařízení neexistují, podle zástupců Unit Here však bylo minulý měsíc použito dvakrát. Město, ve kterém pracovníci hotelu alarm použili, organizace nespecifikovala. V obou případech byl však host z hotelu vyloučen.

Bernard provokuje další reklamou. Vyjadřuje nesouhlas s kampaní #MeToo

Obtěžování pokojských ze strany hotelových hostů je dlouhodobým problémem v tomto odvětví. Od vypuknutí kampaně #MeToo však sílí tlak na vedení hotelů, aby našla komplexní řešení. Už teď mnoho ze zaměstnavatelů pořádá pro zaměstnance školení, která je mají naučit, jak se v případě sexuálního obtěžování zachovat.

Unit Here tvrdí, že více než padesát procent pokojských v Seattlu má zkušenost se sexuálním obtěžováním. Podle odborového svazu Unit the Union zažilo takovou situaci dokonce osm z deseti zaměstnanců v pohostinství.

Autor:

Daňové přiznání 2019

Do 1. dubna musí podat daňové přiznání osoby samostatně výdělečně činné, ale i zaměstnanci (více zde). Využijte interaktivní formulář pro daňové přiznání za rok 2018.

Nejčtenější

Desítky lidí se otrávily ve špičkové španělské restauraci. Žena zemřela

Ilustrační snímek

V restauraci RiFF ve španělské Valencii, zmíněné v prestižním michelinském průvodci nejlepších podniků, kde se můžete...

Ta železnice je zelená katastrofa. Vraťte miliardy, žádá Trump Kalifornii

Ilustrační snímek

Prezident Donald Trump a guvernér Kalifornie Gavin Newsom se ve středu dostali do sporu na Twitteru kvůli masivnímu...

Zásilkovna vytáhne do boje s Českou poštou, začne doručovat balíky

Ilustrační snímek

Česká přepravní společnost Zásilkovna, která se zabývá výdejem zboží z e-shopů, začne na jaře doručovat také balíky....

Dopis pošta doručí jen jednou týdně. Vybranou zásilku až za tři dny

Ilustrační snímek

Česká pošta šetří, nestíhá tak doručovat včas, a proto plánuje, že některé druhy zásilek bude roznášet méně často než...

Soumrak hotovosti. V Česku je Apple Pay a stát rozdá platební terminály

V Česku už funguje Apple Pay. Jak ho aktivujete?

Vstup platební služby Apple Pay může Česko přiblížit ekonomice bez hotovosti. Službu, která umožňuje propojení platební...

Další z rubriky

Do konce roku bude mít Tesla plně autonomní vozy, tvrdí Elon Musk

Americký podnikatel a vynálezce Elon Musk na snímku z února 2018

Vizionář Elon Musk představil ambiciózní plány ohledně výroby samořiditelných vozů. Elektroauta s plně autonomním...

Turci přestávají věřit vlastní měně, ve velkém nakupují eura a dolary

Ilustrační snímek

Během posledního půl roku převedli Turci do zahraničních měn, především dolarů a eur, liry v hodnotě přes 400 miliard...

Můžeme začít kontrolovat české pivo, kontruje polský ministr hovězí aféru

Polský ministr zemědělství Jan Krzysztof Ardanowski

Polský ministr zemědělství Jan Krzysztof Ardanowski v souvislosti s kontrolami polského hovězího v ČR řekl, že každá...

Najdete na iDNES.cz