Diskuze

Home office je odchylka od normálu, napravíme ji, říká šéf Goldman Sachs

Všichni zaměstnanci investičně bankovní společnosti Goldman Sachs mohou počítat s okamžitým návratem do práce ihned, jakmile to bude možné. Její šéf David Solomon totiž nepovažuje práci z domova za správnou, vnímá ji pouze jako dočasné vybočení od normálního provozu.
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

D79a36v26i65d 81P63e18t67r

10. 3. 2021 5:40

Nikdy se to nevrátí ke stavu před pandémií. Ovšem po skončení pandémie se home office mírně sníží a přejde to k novému normálu.

1 0
možnosti

Jestliže má firma založenu svoji pracovní kulturu a tedy výsledky, na vnitřní osobní komunikaci, musí pak začít HO rušit. Spotify a podobné přeci nelze srovnávat s určitými finančními finančními institucemi. Každý ať má takovou strategii, jaká vyhovuje jeho oboru a firemní filozofii. Mudrování, zda teď už všichni HO nebo ne, je dost pubertální, tedy aktivistické.

1 1
možnosti

V pořádku, spoustě zaměstnanců HO také nevyhovuje, a nebudou s tím mít problém.

Pro mě už je ale HO nutností, a do takové firmy bych už tudíž pracovat nešla, nebo jen v nejvyšší nouzi.

1 0
možnosti

Pokud vím, tak v IT už dnes snad neexistuje firma, která by si dovolila totálně zakazovat HO, jak bývalo ještě před rokem běžné.

2 0
možnosti

Obávám se, že je v tomto ve značné menšině.

0 0
možnosti

Já si myslím, že firmy, které po návratu do normálu budou tlačit na práci z kanclu, tak přijdou o své nejlepší lidi. Lidé si to pochvalují a já taky. Je to mnohem efektivní, jelikož mě neotravují kolegové a já se můžu soustředit na práci. Také znám mnoho lidí, kteří přistavují a jinak investují do svých nemovitostí kvůli práci na HO. Ti zaměstnanci, kteří nemají disciplínu a třeba se flákají, tak se to dříve anebo později provalí. My pracující v soukromé sféře musíme mít výsledky. Ve státní správě se to zamaskovat u nás ne. U nás každý odpovídá za určitou oblast. Nemám duplicitní činnosti, že bychom se mohli schovat za práci jiného apod. Ve státní správě si mohou dovolit zaměstnávat více lidí. U nás to nejde. U nás se náklady hlídají. Je potřeba ale nezlenivět a po práci jít ven. V normálním kanclu člověk musí jít domů, musí dělat nákupy apod. ale z domova nemusí jít prakticky nikam. Vše se dá objednat z pohodlí domova a to je chyba. Člověk má tendenci zlenivět fyzicky a tloustnout a ta fyzická lenost se převalí k duševní a to už je pro práci špatné. Máme porady přes TEAMS každý den a je vidět, jak mnozí se pěkně zakulatili. Místo jedné brady mají dvě z tuku, tlusté krky. Lidi tloustnou a to je největší problém HO.

6 0
možnosti

Celkem bych s vámi souhlasila, ale nevím, kde berete ty představy o práci ve státní správě. Tam přece také každý má své úkoly a je vidět, zda je splnil či nikoliv. V některých případech jsou i zákonné lhůty na vyřízení apod., takže se nic opravdu neschová a příčetný nadřízený je schopen to posoudit.

1 0
možnosti

Soused patolog je téhož názoru.

2 0
možnosti

Souhlas. Sám pracuji z domova přes 20 let, ale trvalo mi poměrně dlouho, než jsem našel způsob, jak bojovat s leností a tendencemi a la "zejtra je taky den". Z mých dlouhodobých kolegů to dokázal ještě jeden, všichni ostatní se dříve nebo později vrátili do kanceláří ve firmě, nebo skončili - někteří i v oboru a bohužel někteří i u flašky. A to vůbec nepočítám ty, co mají třeba malé děti, nebo "velmi chytrou tchyni", to už vůbec nejde dohromady s HO.

9 0
možnosti

A jaký způsob jste našel, abyste se přinutil?

0 0
možnosti

Pandemie si sice vynutila změny, ale zároveň i ukázala, že některé věci mohou fungovat jinak, než fungovaly dosud, takže hádám, že část lidí a firem se vracet k normálu nebude a nastaví si ten normál trochu jinak.

15 0
možnosti

Goldman Sachs by nejdřív měli vysvětlit, kam zmizely dvě tuny zlata, které si k nim uschovalo Německo, a kam zmizely státní zlaté rezervy USA.

1 2
možnosti