Strojvůdci Deutsche Bahn zahájili nejdelší stávku od konce války

  6:42aktualizováno  10:32
Strojvůdci osobních vlaků největšího německého železničního dopravce Deutsche Bahn vstoupili v 02:00 SELČ do stávky. Protestní akce potrvá až do pondělního rána, ochromí provoz na německé železnici a postihne i spojení Německa s Českem.

Stávka postihne dopravu na celém německém území. Výrazně omezený bude provoz dálkových i regionálních vlaků. Ve velkých městech se pravděpodobně zcela zastaví městská železnice. Vlaky na trati z Prahy do Berlína budou končit v Drážďanech (o dopadu stávky na vlaky z ČR čtěte zde).

Už ve středu odpoledne zahájili stávku strojvůdci nákladních vlaků Deutsche Bahn (DB). Je to už šestá stávka na německé železnici od konce srpna a nejdelší v historii DB. Odborový svaz strojvůdců (GDL) si chce touto cestou vydobýt zvýšení mezd a zkrácení pracovní doby, zároveň usiluje i o posílení svého postavení v rámci koncernu.

Představitelé DB se do poslední chvíle snažili přesvědčit odboráře, aby stávku odvolali a přistoupili na vyjednávání. Obávají se mimo jiné, že stávka ohrozí víkendové oslavy 25. výročí pádu Berlínské zdi. Když se to šéfům státní firmy nepovedlo, oznámili, že proti odborářům podnikne právní kroky.

Odboráře se snažila donutit k odvolání stávky i německá kancléřka. „Mohu pouze apelovat na jejich smysl pro odpovědnost při hledání řešení, které co nejméně škodí nám jako zemi při zachování práva na stávku,“ řekla Angela Merkelová. Strojvedoucí kancléřku vyzvali, aby pomohla jako mediátorka při jednání.

Nicméně lídr GDL Claus Weselsky další vyjednávání odmítl. Za organizaci šesté stávky během dvou měsíců je německými médii pranýřován. Deník Bild zveřejnil jeho telefonní číslo a vyzval své čtenáře, aby Weselskymu volali a řekli mu svůj názor.

Výrobci aut přesouvají dopravu na silnice

GDL zpočátku usiloval o zkrácení pracovní doby strojvůdců z 39 na 37 hodin týdně a žádal zvýšení platů od 1. ledna o pět procent. Nyní se průměrný plat strojvůdců pohybuje v závislosti na odpracovaných letech mezi 36 tisíci a 46 tisíci eury (998 tisíc až 1, 27 milionu Kč) ročně. Po ústupcích obou stran v platové oblasti se ale jednání zasekla na sporu o postavení GDL v rámci koncernu.

Fotogalerie

Svaz žádá, aby ho koncern uznal jako jediného zástupce strojvůdců, průvodčích i zaměstnanců jídelních vozů. Za strojvůdce GDL vyjednává dlouhodobě, zbývající profesní skupiny v rámci DB dosud zastupoval odborový svaz EVG, který má mezi nimi více členů než GDL a celkově zastupuje větší počet zaměstnanců železničního dopravce.

Stávka na železnici může německou ekonomiku připravit až o sto milionů eur (přibližně 2,8 miliard korun). Výrobci automobilů se snaží přesunout část své přepravy na silnice, což se jim avšak kvůli omezení počtu nákladních aut nemusí podařit. Volkswagen, BMW and Audi uvedly, že se snaží zajistit, aby výroba nemusela být přerušena.

Deutsche Bahn denně přepraví pět a půl milionů pasažérů a 620 tisíc tun nákladu. To představuje jednu třetinu železniční dopravy v Německu.

Autoři: ,

Nejčtenější

V žebříčku aerolinek České aerolinie propadly

Letadlo ČSA Boeing 737 - 500 míří z Prahy do Ostravy, kde dostane nový lak.

Na žebříčku společnosti AirHelp se České aerolinie umístily na 59. místě ze 72 hodnocených aerolinek. Jako nejlepší se...

Boeingy nikdo nechce. Do firmy nepřišla objednávka ani na jeden typ letadla

Boeing 737 MAX 8

Špatné časy Boeingu pokračují. Poté co si v březnu nikdo neobjednal problémový letoun 737 Max, výrobce letecké techniky...

Z Prahy do Brna autem na baterky. Jedno nabití elektrickému golfu nestačilo

Volkswagen e-Golf

Budoucnost automobilismu? Zatím ne. MF DNES zkoušela, jak se žije s elektrickým golfem. Ve městě funguje obstojně, ale...

Vlak jako metro. Na pražské letiště se pojede o 10 minut rychleji

Vizualizace části úseku vlaku na ruzyňské letiště - Masarykovo nádraží v Praze.

Vlakem nebo metrem na pražské letiště? Zatímco Pražáci by raději pro chybějící spojení do centra města preferovali...

Cibule z konce světa. České řetězce ji vozí 18 000 km z Nového Zélandu

Cibule z konce světa. Řetězce nakupují zeleninu až na Novém Zélandu.

Cibule z Řecka, Egypta, ale i z Nového Zélandu, nejvzdálenější země na planetě od České republiky. Tuzemské řetězce...

Další z rubriky

Všechna elektřina patří lidu. Corbyn chce znárodnit britskou rozvodnou síť

Chladící věže jaderné elektrárny Sasolburk

Předseda britské Labouristické strany Jeremy Corbyn ve čtvrtek představil plán na znárodnění tamní rozvodné sítě. Podle...

Nikdo si u nás zadarmo břicho neplnil, vyvrací KFC fámu o kontrolorovi

Dám si pizzu nebo kuře? Novinka KFC jménem Chizza toto dilema nerozhodných...

Jihoafrická filiálka fastfoodového řetězce KFC na Twitteru popřela zprávu, že byl v Jihoafrické republice zatčen muž,...

Nový fond bude platit investorům za to, že do něj nalijí peníze

Ilustrační snímek

Když vám někdo nabídne něco zdarma, je dobré se zeptat proč. Když vám někdo nabídne, že vám zaplatí za to, že využijete...

Najdete na iDNES.cz