Harry Potter a Batman chtějí porazit Netflix, Warner Bros začnou streamovat

  21:07aktualizováno  21:07
Filmy a seriály se hromadně přesouvají na internet. Na rychle se rozvíjející trh streamovaného videa tak míří další silný hráč, americká společnost WarnerMedia, jejíž součástí je například televize HBO nebo studio Warner Bros. Konkurenci v podobě Netflixu či Amazonu chce firma čelit svými nejpopulárnějšími tituly.
(ilustrační snímek)

(ilustrační snímek) | foto: Reuters

V červnu letošního roku převzal nadnárodní konglomerát AT&T mediální společnost Time Warner, která se následně přejmenovala na WarnerMedia. Součástí transakce za 85 miliard dolarů byly veškeré součásti mediálního gigantu Warner, tedy i kanál HBO, studio Warner Bros. nebo provozovatel televizního vysílání Turner Broadcasting System.

Od uskutečnění této masivní akvizice, proti níž protestovali například americké ministerstvo spravedlnosti nebo prezident Donald Trump, firma AT&T svou pozici na mediálním trhu nadále posiluje. Logickým krokem je proto vstup na trh se streamovaným videem, který momentálně zažívá raketový vzestup.

Výkonný ředitel firmy WarnerMedia John Stankey minulý týden oznámil plán vytvoření vlastní streamovací služby, která sjednotí všechny tituly z portfolia společnosti, jež jsou momentálně distribuovány rozličnými způsoby, „pod jednu střechu“.

„Naše služba začne s HBO a programy, po nichž diváci touží. Navíc přidáme obsah od Warner Bros. a společnosti Turner,“ citovala Stankeyho slova z interního memoranda televize CNN. Firma Turner zastřešuje vysílání přibližně desítky televizních kanálů, mezi něž patří například zpravodajská CNN nebo dětská stanice Cartoon Network.

Benefitem mediální konsolidace je i Hra o trůny

Z portfolia Warner Bros. bude mít nová služba k dispozici filmové značky jako Harry Potter nebo Batman, stanice HBO přispěje svými populárními seriály, jako je Hra o trůny nebo Westworld. „Je to další benefit sloučení firem AT&T a WarnerMedia, jsme odhodláni vytvořit působivý a konkurenceschopný produkt, uvedl Stankey v prohlášení.

WarnerMedia zatím neprozradila název ani cenu nové streamovací služby, společnost pouze uvedla, že k jejímu spuštění by mělo dojít koncem příštího roku. V rámci její mateřské firmy AT&T už menší služby podobného typu fungují, jde například o platformy DirecTV, WatchTV, HBO Go nebo HBO Now. 

Nová služba by je měla všechny sjednotit a šíří své nabídky konkurovat gigantům na poli streamovaného videa, jako je Netflix nebo Amazon Prime Video. Strategie společnosti AT&T tak nápadně připomíná postup dalšího mediálního obra, společnosti Disney, která rovněž plánuje spuštění vlastní streamovací služby na příští rok. 

Cílem těchto postupů je posílení pozic tradičních společností na rychle se měnícím mediálním trhu, který charakterizuje hlavně masivní přesun diváků z kin a od televizních obrazovek na internet.

Autor:

Nejčtenější

Propuštění zaměstnanci Deutsche Bank se míjeli s krejčími obleků pro své šéfy

Krejčí Alex Riley, vlevo, a Ian Fielding-Calcutt nesou kufry mimo budovu...

Největší německá investiční banka Deutsche Bank zahájila ohlášenou restrukturalizaci, v rámci které propustí celkem 18...

Slovenský Volkswagen požádal zaměstnance, aby vrátili část odměn

Ilustrační snímek

Bývalí zaměstnanci slovenské divize německého Volkswagenu musí automobilce vrátit část odměn vyplacených za loňský rok....

Vládě prošel daňový balíček, který zdraží cigarety, alkohol i topení

Místopředsedkyně vlády a ministryně financí Alena Schillerová ve Sněmovně při...

Daňový balíček, který zdraží například tvrdý alkohol, cigarety, ale i topení plynem, a víc zdaní i hazard, prošel ve...

Zima přichází z Německa. Nepomáhá ani Trumpova obchodní válka

Německá kancléřka Angela Merkelová

Je to trochu schizofrenní situace. Zatímco poslední „tvrdá“ statistická data z klíčových evropských ekonomik nejsou...

Rozkazy od Pamely přímo do ucha. Tak se pracuje ve skladu Albertu

V distribučním centru Albert v Březhradě u Hradce Králové využívají technologii...

Po distribučním centru Albert v Březhradě u Hradce Králové se pohybují lidé se sluchátky s mikrofonem. Po skladu se...

Další z rubriky

Lahve, ze kterých už někdo pil. Nápojáři experimentují s recyklovaným plastem

Ilustrační snímek

Velké značky jako Coca-Cola či Evian začínají experimentovat s lahvemi vyrobenými z polyethylentereftalátu (PET), který...

OBRAZEM: Památky i skvostné stavby. Projděte si nejkrásnější nádraží

Nádraží Antwerpen-Centraal v belgických Antverpách

Nádraží nemusejí být pouze místem k odbavení cestujících. Některé světové železniční stanice jsou také významnými...

Číně vládne ekodiktatura. Recyklujme jako prasata, glosují místní na sítích

Lidé odpad třídí do čtyř typů popelnic, k tomu, aby zvolili tu správnou, jim...

Od července se v 46 čínských městech zkušebně zavedl nový recyklační systém. Na pohled vypadají čtyři popelnice...

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Najdete na iDNES.cz