Naše platební karta nesmí do peněženky, varuje Apple. Hrozí poškození

  19:30aktualizováno  19:30
Společnost Apple uvedla tento týden na trh v USA vlastní platební kartu. Zároveň zveřejnila návod, jak o ni pečovat, jak ji čistit a kterým materiálům by se měl zákazník při jejím užívání raději vyhnout. Všechna dobře míněná doporučení se vzápětí stala terčem vtipů. Apple Card lze totiž při každodenním používání poškodit tak lehce, že je nemožné uchovat kartu v původní podobě.

Apple Card je jednoduchá, matná, bílá kreditní karta, kterou firma nechala vyrobit z titanu. Designéři Applu ji navrhli tak, aby ve srovnání s jinými kreditními kartami vynikla. 

Návod, jak o ni pečovat, aby zůstala bílá a bez škrábanců, však zní trochu jako špatný žert. Nosit kartu v kožené peněžence například nepřipadá v úvahu – kůže by mohla povrch trvale zabarvit. To samé platí pro džínovinu. Kartu lze strkat do kapes jen tehdy, pokud má její uživatel na sobě oblečení z vhodnějšího materiálu. 

Na kartu číhá i neviditelné nebezpečí. Protože je Apple Card kreditní karta s magnetickým proužkem, neměla by se uchovávat poblíž magnetů. Mohla by se demagnetizovat. 

Zákazníci návod k použití karty ironicky komentují na sociálních sítích. Jason Hirschhor například zveřejnil na Twitteru fotografii sněhově bílé kombinézy s poznámkou, že jde o výbavu, která je pro používání Apple Card naprosto nezbytná.

V návodu se zákazníci také dočetli, že cokoliv z tvrdého materiálu může kartu poškrábat. Když ji zasouvají mezi jiné kreditní karty, musejí dávat pozor, aby se o ně neodřela. Pokud je držitel Apple Card nedbalý a kartu zašpiní, společnost mu doporučuje, aby ji jemně otřel měkkým, mírně navlhčeným hadříkem z mikrovlákna. 

Fotogalerie

„Mohu říci, že po dvou měsících, kdy jsem kartu nosil v kožené peněžence, už nevypadá hezky,“ postěžoval si jeden ze zaměstnanců společnosti Apple na Twitteru.

Zaměstnanci Applu se mohli ke službě Apple card přihlásit dříve než široká veřejnost.  V současné době je k dispozici zákazníkům v USA. Datum spuštění služby Apple Card pro zákazníky z Velké Británie nebylo dosud oznámeno.

Zákazníci už v minulosti kritizovali společnost Apple za to, že jsou její výrobky zprvu neobvykle krásné, avšak při každodenním používání se snadno poškodí. Kritika firmy teď díky novince opět ožívá.

Nejčtenější

Saúdská Arábie přišla útokem o polovinu produkce ropy. Cena poletí vzhůru

Ve dvou ropných zařízeních na východě Saúdské Arábie vypukl požár. (14. září...

Útok na ropná zařízení společnosti Saudi Aramco na východě Saúdské Arábie uvrhl světový ropný trh do stavu, kterého se...

VIDEO: Účtenky i krabičky na jídlo. Nejčastější chyby při třídění odpadu

Papírové kelímky, plata na vejce ani použité obaly od pizzy do modrého...

Ruličky od toaletního papíru, účtenky nebo obaly na vajíčka jsou přece z papíru, tak patří do modrého kontejneru. Věta,...

Pozor na pohádky o suchu, píše v eseji agrární analytik Petr Havel

Takto vypadá v květnu 2018 vyschlá půda v areálu Všesportovního stadionu v...

Za sucho u nás nemůže méně srážek, nedostatek dešťů je jen jednou z pohádek o tom, jak Česko brzy zůstane bez vody....

Komunistické megastavby. Stačil příkaz soudruha, na práva lidí se nehledělo

Z výstavby jaderné elektrárny Dukovany. Stanislav Mihal, Jan Dvořák a Dušan...

Budování dálnic, elektráren či ropovodů v dobách socialismu nekomplikovaly stížnosti sousedů ani dohadování o ceně za...

Chceme dobýt malá města, říká šéf KFC. Řetězec se rozrůstá do regionů

Šéf řetězce KFC pro Česko a Rakousko Libor Hubík

Češi si mohou v tuzemsku koupit kuřecí z fastfoodového řetězce KFC už 25 let. Španělská společnost AmRest, která na...

Další z rubriky

Noc jako ze seriálu. Panství Downton je na Airbnb

Jihoanglický zámek Highclere Castle

Fanoušky britské historie i seriálů tento týden potěšila zpráva, že zámek Highclere, především známý jako panství...

Amazon nakoupil elektroauta. Za 10 let chce mít nulovou uhlíkovou stopu

Logo Amazonu

Šéf gigantu Amazon a nejbohatší člověk planety Jeff Bezos slíbil, že jeho firma bude uhlíkově neutrální a splní cíle...

Němci o kryptoměnu od Facebooku nestojí. Chtějí předejít problémům

Ilustrační snímek

Německá vláda ve středu schválila komplexní blockchainovou strategii. Slíbila v ní, že bude bojovat proti snaze firem...

Méně masa a více péče o půdu. Zemědělství se musí změnit, uvádí analýza

Ilustrační snímek

Celosvětové zemědělství potřebuje změnu, protože škody, které způsobují současné postupy v zemědělství jsou vyšší než...

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

Najdete na iDNES.cz