Přímořský resort byl otevřený koncem února. Z Dubaje k němu vede 40 minut dlouhá cesta autem lemovaná těžebními zařízeními, pasoucími se gazelami a základnami námořnictva.
Hotelový komplex spadá pod značku Anantara, která vznikla v Thajsku. Proslavila se svými klidnými resorty na Phuketu a Bali. Santorini pak představuje její pokračující expanzi ve Spojených arabských emirátech; mezi její nemovitosti patří známý hotel Anantara the Palm Dubai Resort a hotel Eastern Mangroves na okraji Abú Dhabí.
Vládnou vlající šaty. Turistky nejen na Santorini platí tisíce za fotografie |
Generální ředitel hotelu Rachid Bakas agentuře Bloomberg řekl, že celý tým designerů resortu odletěl na řecké Santorini, aby nasál inspiraci pro interiéry nového hotelu. Většina pokojů tak má bíle natřené prostorné terasy nabízející pohled na klidné pobřeží. Výhled na moře pak má v resortu každý pokoj. „Nikdo si nemůže přijít stěžovat,“ žertuje Bakas.
V hotelu se nachází také kruhový koktejlový bar a doutníkový salónek s tematikou starověkého Řecka. Nechybí v něm proto nástěnné fresky a svítidla ve tvaru válečnických přileb. Tým hotelu Anantara hostům nabízí také možnost si během západu slunce vychutnat šálek řeckého horského čaje připraveného z léčivé byliny Sideritis scardica, známé také jako železník.
Resort ale od skutečného Santorini nápadně odlišuje absence typických kostelů s modrými kopulemi. To, že se hotel nachází na Blízkém východě návštěvníkovi připomenou i tradiční lázně hammam, které se nijak nesnaží napodobovat lázně řecké. Arabská kultura se promítá i do místních restaurací. Ze dvou je totiž jedna zaměřená na arabskou kuchyni a nabízí tak lokální alternativu ke druhé, která nabízí tradiční řecké menu.
Dětem vstup zapovězen
Hotel má pouze 22 pokojů určených výhradně pro dospělé. Cena za noc začíná na zhruba 735 dolarech (v přepočtu 17 tisíc korun). Podle ředitele hotelu Bakase, ale resort necílí pouze na hosty, kteří zde chtějí strávit noc nebo víc. Polovina hotelového byznysu by totiž dle jeho očekávání měla pocházet z exkluzivních pronájmů na svatby či firemní a další akce. „Na říjen máme objednanou svatbu pro jednu místní rodinu,“ říká Bakas. „Chtěli jet na Santorini kvůli fotografiím. Vlivem nákladů včetně letenek pro všechny hosty pro ně ale bylo rozumnější uspořádat svatbu tady,“ dodává.
Anantara nabízí také pouze jednodenní vstupenky v ceně od 272 dolarů (šest tisíc korun), které lze využít na jídlo nebo nápoje u hotelového bazénu. „Hosté ocení, že je to v regionu něco trochu jiného,“ shrnuje Bakas.