Byt po babičce už nestačí. Airbnb chce větší kus hotelového byznysu

  9:48aktualizováno  9:48
Společnost Airbnb ve středu oznámila, že podepsala dohodu o koupi rezervačního systému HotelTonight. Obě společnosti budou prozatím fungovat jako samostatné značky. Časem se však budou na platformu Airbnb přidávat vybrané butikové pokoje z nabídky HotelTonight.

Nová funkce Airbnb plus zaručuje nejvyšší kvalitu ubytování | foto: airbnb.cz

Akvizice je dalším krokem Airbnb ve snaze zahrnout do svého vyhledávání více profesionálních a organizovaných nabídek. Těmi se společnost snaží udržet zákazníky, kteří hledají ubytování na poslední chvíli. Klasičtí hostitelé na Airbnb totiž tyto poptávky mnohdy nezvládají odbavovat. Prodejní cena HotelTonight nebyla zveřejněna. Během fundraisingové soutěže v roce 2017 byl ale HotelTonight oceněn na 460 milionů dolarů, uvedl server Quartz.

Malé a střední hotely přestávají s Airbnb soupeřit. Začínají ho využívat

HotelTonight zveřejňuje nabídky z butikových hotelů a příležitostně z hotelových řetězců. Společnost je velmi oblíbená zejména u mladých a cílí na časově limitované nabídky.

Podle tiskové zprávy, kterou zveřejnil server The Verge, bude aplikace HotelTonight nadále fungovat jako obvykle, ale nabídky budou pravděpodobně zpřístupněny také prostřednictvím portálu Airbnb Plus. 

Klasické hotelové rezervace jsou pro Airbnb stále víc atraktivní. Kromě toho, že vykrývají poptávku ubytování na poslední chvíli, kterou soukromí hostitelé nejsou schopni zvládnout, nabízejí i silnou zákaznickou podporu.  Podle Airbnb se téměř 90 procent hostů, kteří si přes portál zarezervovali hotelový pokoj, při další cestě vrací na stejné místo.

V lednu společnost Airbnb uvedla, že počet pokojů, které jsou k dispozici a které hostitelé klasifikují jako hotely, noclehy se snídaní, ubytovnání nebo hotelové rezorty, vzrostl oproti předchozímu roku o 152 procent. 

Zážitky zatím netáhnou, mluví se o regulaci

Deník Wall Street Journal (WSJ) v lednu oznámil, že Airbnb vedl jednání o koupi HotelTonigt, ale jednání se zastavila. Deník dál uvedl, že jeho ředitel Brian Chesky hledal další způsoby, jak rozšířit Airbnb po nákladném uvedení služby „zážitky“, která klientům poskytuje doplňkový servis v oblasti služeb jako jsou třeba kulturní akce. Airbnb začal nabízet v místech ubytování také prohlídky nebo kurzy vaření. Snažil se tím zvýšit průměrné výdaje turistů v místě ubytování. Zatím mu z toho však žádné velké příjmy neplynou, uvedl WSJ. 

Dohoda by mohla uklidnit investory, protože Airbnb přemýšlí o vstupu na burzu. Airbnb však musí počítat s tím, že bude mít konkurenci ze strany hlavních online rezervačních platforem, jako jsou Expedia a Booking.com.

Společnost Airbnb se nedávno chlubila tím, že má v nabídce šest milionů pokojů, což je o 300 tisíc více než Booking.com. Největší poskytovatel ubytování na světě navíc dál svádí boj s městy o podmínkách regulace krátkodobých pronájmů. Výsledek by mohl ohrozit podnikání na některých z největších a nejdůležitějších trhů, jako je New York City, Paříž nebo Barcelona.

Společnost Airbnb byla založena v roce 2008 jako alternativa k hotelům, ale v posledních letech se značně přiblížila klasickým rezervačním platformám s ubytováním. Společnost s butikovými hotely spolupracuje od prosince 2017. Začala nabízet i službu dražšího ubytování prověřeného uživateli, kteří jej mohli hodnotit na stupnici od 0 do 100 bodů.

Autor:

Daňové přiznání 2019

Do 1. dubna musí podat daňové přiznání osoby samostatně výdělečně činné, ale i zaměstnanci (více zde). Využijte interaktivní formulář pro daňové přiznání za rok 2018.

Nejčtenější

Škodovka rozdává tučné bonusy. Každý zaměstnanec dostane k výplatě 65 tisíc

Ilustrační snímek

Přes třicet tisíc kmenových zaměstnanců společnosti Škoda Auto dostane k výplatě za duben bonus 65 tisíc korun....

Nezastavitelný dávkomat. Maláčová chce přidat všem, neřeší, kde na to vezme

Ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová na tiskové konferenci po...

Éra ministryně práce Jany Maláčové (ČSSD) se zřejmě zapíše do dějin jako největší zvyšování dávek v historii Česka....

Z práce o půlhodiny dřív. Budeme pracovat méně, shodují se politici

Bankéři Goldman Sachs už kravatu do práce už striktně nosit nemusí.

Dobrá zpráva pro zaměstnance: politici ostatních velkých stran jsou ochotni bavit se o nápadu ČSSD zkrátit Čechům...

Už žádné inzeráty. Aplikace Letgo v Česku koncem března končí

Ilustrační snímek

Pokud jste v posledních dnech chtěli cokoliv prodat přes aplikaci Letgo, měli jste smůlu. Bezplatná platforma pro...

Zákon je zákon. Ženě v Polsku vypočítali důchod na 12 haléřů měsíčně

Ilustrační snímek

Jen dva groše, čili v přepočtu přibližně 12 haléřů měsíčně, činí nejnižší penze aktuálně vyplácená v Polsku. Nejvyšší...

Další z rubriky

Zákon je zákon. Ženě v Polsku vypočítali důchod na 12 haléřů měsíčně

Ilustrační snímek

Jen dva groše, čili v přepočtu přibližně 12 haléřů měsíčně, činí nejnižší penze aktuálně vyplácená v Polsku. Nejvyšší...

Zambie zakázala nápoj řízlý viagrou, muž si stěžoval na nežádoucí erekci

Viagra

Zambijské úřady zakázaly energetický nápoj „pančovaný“ viagrou. Jeden z konzumentů si loni podle agentury Reuters...

První aerolinky ruší objednávku problémových boeingů, chtěly 49 letadel

Boeing 737 Max 8 v barvách společnosti Garunda Indonesia.

Indonéské aerolinie Garuda odeslaly oficiální dopis, v němž žádají zrušení velké zakázky na dodávku 49 Boeingů 737 Max...

Najdete na iDNES.cz