Pondělí 27. června 2022, svátek má Ladislav
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  • Pondělí 27. června 2022 Ladislav

Zřejmě je vyhráno, epidemie nepřišly

Teprve při povodních si mnozí lidé vůbec uvědomili, že máme nějakou hygienickou službu, která je tu od toho, aby bojovala proti infekčním nemocem. O tom, jak se jí to v minulých týdnech dařilo, o vodě k pití i na koupání, ale i o změnách, které hygienickou službu čekají, jsme si povídali s hlavním hygienikem České republiky Michaelem Vítem.

Povodně nepřinesly žádné epidemie, žádnou žloutenku, žádnou leptospirózu, ani jiné onemocnění, kterého se zdravotníci obávali. Dá se říct, že už je vyhráno?
Rozhodně nebudu říkat, že je vyhráno. Inkubační doba ještě neskončila. Pokud by se mělo ještě něco objevit, tak by se to projevilo v tomto a příštím týdnu. To, že v současné době nemáme žádná střevní průjmová onemocnění nebo hepatitidu, svědčí o dvou věcech. Jednak o tom, že už před povodněmi byla u nás dobrá epidemiologická situace, jednak se projevilo, že lidé nepodcenili naše rady, jak se v krizové situaci chovat.

Reportážní záběry nesvědčily příliš o tom, že by se lidé vždy vašimi radami řídili.
Kdyby tomu tak nebylo, tak bychom tu dnes měli epidemie, přinejmenším úplavici. To je bez diskuse. Samozřejmě, že se vyskytli lidé, kteří nedbali hygienických zásad. Když jsme s paní ministryní navštívili oblast Terezína a Litoměřic, viděli jsme muže, kteří se v té záplavové vodě čvachtali v sandálech a v plavkách.

Poučili se hygienici z minulých záplav a přistupovali k těm současným jinak?
Určitě. Hygienická služba byla opravdu připravena a myslím, že se chovala daleko organizovaněji. Už v roce 1997 jsme sepsali, co se nám povedlo, co se nám nepovedlo a co musí hygienická služba v takové situaci dělat. A v době, kdy se objevily první červnové záplavy, jsme zveřejnili na našich webových stránkách pravidla základní hygieny.

Tréninku se nám dostalo i díky antraxovému šílenství. Když jsme vyjížděli ke každému podezřelému balíčku, vyšetřovali různé skupiny obyvatel a dělali zákroky v terénu, byl to určitým způsobem trénink na mimořádnou situaci. Ta opatření se zas tolik neliší, ať jde o biologický terorismus nebo povodně.

Povodně vrátily řeky o deset let zpátky

Na konci června se na několika místech najednou vrhalo do Labe tisíce nadšenců, aby ukázali, že řeka je opět čistá. Vrátilo se do ní patnáct druhů ryb a prognózy slibovaly, že za deset let bude v řece opět plavat i jeseter. To vše se teď rázem změnilo. Zakázal jste koupání v řekách, které protékají zaplaveným územím. Kdy se opět vykoupáme?
Letos už určitě ne, nějakou dobu potrvá jen to, než se opět zprovozní těch sedmdesát čistíren odpadních vod, které nefungují, a zdravotní rizika pominou. Letošní sezona už určitě nebude rekreační, spíš jde o to přichystat se na tu příští. Připravujeme novou vyhlášku, která bude definovat koupací místa v jednotlivých krajích a jasně vymezovat povinnosti státu i provozovatele. Jak se má chovat k těmto místům, jaká tam má být kvalita vody...

Budete sledovat i kvalitu vody v místech, která nejsou veřejnými koupališti?
Vždyť to děláme. Monitorujeme i místa, která nejsou oficiálně vyhlášena jako koupaliště, výsledky jsou běžně dostupné na okresních hygienických stanicích.

Jenže se k nim člověk nedostane. Když jsme na začátku léta připravovali pro naše čtenáře souhrnnou informaci o kvalitě vody na koupalištích, byl to téměř nadlidský úkol.
Naprosto s vámi souhlasím. Proto jsme zahájili velkou akci, která by měla skončit tím, že hygienická služba bude mít propracované informační systémy a jednotným způsobem shromažďovat data. Pak už nic nebude bránit tomu, abychom dávali jasné informace.

Takže se můžeme těšit, že v příštím roce bude na obecním úřadě viset údaj o kvalitě vody v místním rybníku nebo řece?
Samozřejmě. Ale první, kdo by o to měl mít zájem, je obecní úřad. My se však někdy setkáváme se šlendriánem, že všichni vědí, že v obci je koupaliště, ale nikdo za něj nechce vzít garanci, nikdo nechce být odpovědný za vyšetřování vody. A to by právě měla změnit nová vyhláška, která bude platit od začátku příštího roku.

Podstatnější problém než voda na koupání je voda pitná

Největší starosti s vodou mají asi majitelé studní. Při minulých povodních trvalo několik měsíců, než se daly znovu používat. Bude to stejné i tentokrát?
Všechny studně, které byly pod vodou, musíme charakterizovat jako zdroje závadné vody. Voda v nich není pitná. V těch lokalitách, kde už jsou vodní toky stabilizovány, je většina veřejných pitných zdrojů vyšetřena. Připravujeme webovou stránku, kde budeme aktuálně sdělovat kvalitu pitné vody v jednotlivých postižených obcích.

Dojde i na soukromé studně?
Ano, ale přednostně vyšetřujeme individuální studně v místech, kde není centrální zásobování. U lidí, kteří jsou napojeni na vesnický vodovod a k tomu mají ještě vlastní studnu, budeme vyšetřovat také, ale až v druhé etapě.

Informace k rozborům vody - kontakty na hygienické a veterinární stanice

Slíbil jste, že rozbory vody budou zdarma. Platí to stále?
Řekl jsem, že v té první fázi, která monitoruje situaci, budeme rozbory dělat zdarma. V další fázi, která bude následovat po vyčištění zdrojů, bude za ně odpovědná obec nebo provozovatel.

Co majitelé vlastních studní? Ti si musí rozbory zaplatit sami?
Přiznám se, že uvidíme. Osobně myslím, že tam by měla lidem přispět obec. Na druhou fázi nebudeme mít finanční prostředky.

Chystají se změny v kontrolách potravin?

Jakou mají zákazníci jistotu, že všechny zkažené potraviny byly zlikvidovány?
Na to vám nedovedu odpovědět, to je otázka na ředitele potravinářské inspekce.

Hygienici tedy nekontrolují, jak se naložilo s potravinami ze zatopených obchodů?
Ne, o to se stará potravinářská inspekce. Možná se to zdá legrační, ale já musím i v této situaci dodržovat kompetence stanovené zákonem o potravinách. Hygienická služba je odpovědná za společné stravování, a na to samozřejmě dohlížíme, za výrobu a obchod nese odpovědnost Česká zemědělská a potravinářská inspekce (ČZPI).

Hygienik může do prodejny, jen když zjistí, že je zdrojem infekčního onemocnění. Pochopitelně, uvidí­li v těchto dnech někde nějakou neplechu, spojí se s potravinářskou inspekcí. Sám zakročit nemůže právě kvůli těm kompetencím. O tom je celá diskuse, která se určitě otevře.

Chcete říct, že povodně přinesou nějaké změny v rozdělení kompetencí inspekčních orgánů?
Ani ne tak povodně, již před nimi jsme se s kolegou Šebestou (ústřední ředitel ČZPI - pozn. redakce) dohodli, že každý z nás připraví určitou vizi. Už předtím jsme cítili, že systém je třeba vylepšit.

Jak si to zlepšení představujete vy osobně?
Myslím si, že hygienická služba by měla mít ty kompetence, které měla před stodesítkou (zákon o potravinách, který platí od roku 1997 - pozn. redakce). To znamená, že jakmile se potraviny dostanou na trh, měly by patřit hygienikům. Ten systém nebyl špatný, zato dnešní praxe je složitá.

V čem je složitá?
Vezměte si obchod, který prodává potraviny a kromě toho ještě nabízí k posezení kávu a zákusky. To už je veřejné stravování, a spadá tedy nám. Když se k obchodu blíží auto s hygienikem, obchodník rychle uklidí stolky a přivítá nás se slovy: „Vy tu nejste kompetentní, protože my tu žádný prodej bufetového typu nemáme.“

Když přijede na kontrolu Česká zemědělská a potravinářská inspekce, v tu chvíli jsou před prodejnou židličky a inspektoři zase slyší: „To není vaše kompetence, to patří hygienikům.“ S takovým švejkováním se setkáváme v terénu pravidelně. Proto bych byl pro, aby se kompetence jasně definovaly a aby se nekřížily.

Proč se všem hospodám neměří stejně

U restaurací takový problém není, ty patří jen vám. Přesto mi není jasné, jak je vybíráte ke kontrole. Skoro jako by se stalo pravidlem, že hospodě vyhlášené svou „nehygienou“ se hygienici vyhýbají velkým obloukem, zato u vedlejší skvělé restaurace, kde jsou zákazníci spokojeni, se dveře s kontrolory netrhnou.
Máte naprostou pravdu. Můžu vám přidat svůj vlastní příklad. Ředitel hotelu, který dobře znám, byl zděšen, když mu hygienik nařídil přestavět kuchyni, která byla téměř vzorová. A přitom mi řekl: Podívejte se do hospody tady přes ulici, tam se bojí člověk sednout. Když jsem zjišťoval, proč tam hygienik nejde na kontrolu, dostalo se mi odpovědi: „Ale tam bude konflikt.“

Proč to tak je?
Týká se to celé hygienické služby jako takové. Nedostatek je v tom, že nemáme jasně stanoven systém hygienického dozoru. Speciálně u společného stravování chybí. Teď to však bude jinak. Hlavní hygienik bude vyhlašovat systém kontroly. Naši odborníci teď připravují, co, kdy a jak se bude prošetřovat.

Někdy mám pocit, že kontroloři drží spíš ochrannou ruku nad podnikateli než nad spotřebiteli. Zavřít pár hospod, které doslova ignorují hygienické předpisy, by přece  mělo výchovný efekt i pro ostatní. Příště by mohlo dojít na mě.
Máte pravdu, ale hygienik musí mít pro to opravdu argumenty. Protože jinak bychom se dostali k soudní praxi...

Argumenty jsou přece ve vyhláškách a v zákoně o potravinách...
Já vám neoponuji.

Proč tedy nedáváte vyšší pokuty tomu, kdo si to zaslouží?
Doposud to bylo na odpovědnosti každého hygienika. Proto děláme rekonstrukci hygienické služby, aby byla řízena z jednoho místa. Není možné, aby se za stejné provinění v různých okresech trestalo jinak. Někde relativně přísně, někde velmi kamarádsky. A to se musí změnit.

Jak?
Jak jsem řekl, změnou celého systému hygienické služby, která byla doposud řízena dvoukolejně. Já jako hlavní hygienik jsem dosud řídil čtrnáct krajských hygieniků, ale okresní hygieniky, kteří vykonávají vlastní dozor v terénu, finančně řídily okresní úřady.

Hygienická služba byla zřízena především k inspekční činnosti a inspekční činnost není žádný voluntarismus, aby ji jeden dělal tak, druhý onak. My jsme placeni z peněz daňových poplatníků, a ten musí mít zabezpečený stejný hygienický dozor v Praze, Brně i Českých Budějovicích.

Kdy se dočkáme změny?
Já doufám, že bude pokračovat reforma státní správy, takže změna nastartuje od 1. ledna 2003. Samozřejmě chvíli potrvá, než se změní i myšlení lidí. Budu pyšný, když se nám do roka podaří lidi postupně převychovat.

V čem spočívá nejvýraznější změna?
V tom, že oddělíme výkon státního zdravotního dozoru od služeb, které hygienická služba poskytuje za úplatu. Aby se nestávalo to co dosud. Že hygienik uloží podnikateli, aby předloženou dokumentaci doplnil o určitý posudek, bez kterého žádost nemůže schválit. A zároveň mu řekne: My jsme jediná organizace, která je vám to schopna udělat.

To zní skoro jako střet zájmů.
Je to historická danost, která tady byla. Teď to však bude jinak. Státní zdravotní dozor budou zajišťovat krajské hygienické stanice. Každá bude mít svá územní pracoviště, bývalé okresní hygienické stanice. Nebudou si vydělávat, nebudou mít laboratorní oddělení, budou to organizační složky státu, plně rozpočtované ministerstvem zdravotnictví.

A vedle toho budou takzvané zdravotní ústavy, příspěvkové organizace řízené ministerstvem zdravotnictví. Příspěvek dostanou na laboratorní kapacitu, kterou budou poskytovat jednak výkonu státního dozoru a další část své kapacity budou nabízet na trhu.

Autoři: ,
  • Nejčtenější

Největší turistické lodě na světě vůbec nevyplují, jedna zamíří do šrotu

Největší turistická loď Global Dream z dílny německé společnosti MV Werften vůbec nevypluje a míří do šrotu, druhá je...

Někde bědují nad benzinem, jinde už hladoví. Zdražování pociťují lidé všude

To, že je všechno dražší a že pravděpodobně bude ještě o něco hůř, se rozhodně netýká jen Česka. Britský deník The...

{NADPIS reklamního článku dlouhý přes dva řádky}

{POPISEK reklamního článku, také dlouhý přes dva a možná dokonce až tři řádky, končící na tři tečky...}

Tradiční hluboká orba vadí Bruselu. Čeští farmáři mohou přijít o peníze

Premium Jarní ječmen, který se používá v pivovarnictví a sladařství, ztratí kvalitu. Česká pole už nebudou jako dřív a farmáře...

Úsporný tarif má lidem ušetřit až 9000 korun, řešení pro firmy se hledá

Prostřednictvím takzvaného úsporného tarifu na energie by mohly domácnosti, které topí plynem nebo elektřinou, dostat...

{NADPIS reklamního článku dlouhý přes dva řádky}

{POPISEK reklamního článku, také dlouhý přes dva a možná dokonce až tři řádky, končící na tři tečky...}

Rusko se ocitlo v platební neschopnosti. Je to fraška, peníze máme, zuří Moskva

Rusko se poprvé za více než 100 let ocitlo v platební neschopnosti. Moskvě v neděli večer vypršela lhůta na zaplacení...

Nadané děti mají společné rysy. Rodiče to někdy nepoznají, říká expert Mensy

Premium Pouhá dvě promile populace – tedy jenom jeden člověk z pěti set – má IQ vyšší než 150. Zhruba každý padesátý má přes...

Cesta do Chorvatska 2022: Jak projet rozkopané Slovinsko a tankovat v Maďarsku

Premium Dobrá zpráva pro dovolenkáře mířící autem na Jadran. Cesta byla letos hladká, na nejrychlejší trase přes Vídeň, Graz...

Ekonomie hlouposti: počet hlupáků „v oběhu“ je vyšší, než si myslíte

Premium Hloupí lidé patří ekonomicky k nejnebezpečnějším. Za hloupé je třeba považovat ty, kteří škodí druhým i sobě samým. V...

  • Další z rubriky

Test nákupů v cizině: Polsko je nejlevnější, Německo sází na akční slevy

Premium Redaktoři MF DNES se vydali nakupovat do sousedních zemí, aby porovnali ceny potravin a drogerie v Česku a v cizině....

Blackout by byl pro Evropu výchovný, říká zmocněnec pro energetickou bezpečnost

Evropský energetický trh zažívá turbulentní období. EU se připravuje na velké ozelenění zdrojů energie, skokově rostou...

Test rozvozu pizz: Za 15 i 90 minut, lahodné i za trest, ale nikdy horké

Premium Byť se za objevitele pizzy považují Italové, jejich rozvoz až na práh domu vynalezli za Atlantikem. Kurýr v autě plném...

Kapr je dražší, na přípitku se ušetří. Štědrovečerní večeři inflace nezasáhla

Premium Vysoká inflace, která by se po Novém roce mohla pohybovat kolem osmi procent, se na štědrovečerní večeři neodrazila v...

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Aerolinky ruší tisíce prázdninových letů. Pilot vysvětluje proč

Tisíce zrušených letů, mnohahodinové fronty, vyčerpaný personál ostřelovaný výpověďmi. Současné letectví je v těžké...

Nadané děti mají společné rysy. Rodiče to někdy nepoznají, říká expert Mensy

Premium Pouhá dvě promile populace – tedy jenom jeden člověk z pěti set – má IQ vyšší než 150. Zhruba každý padesátý má přes...

Kladivo na ruské dělostřelectvo. HIMARS se zapojil do bojů

Americký dělostřelecký systém HIMARS, po kterém Ukrajina volá už několik týdnů, byl konečně dopraven k bojujícím...

Někde bědují nad benzinem, jinde už hladoví. Zdražování pociťují lidé všude

To, že je všechno dražší a že pravděpodobně bude ještě o něco hůř, se rozhodně netýká jen Česka. Britský deník The...

Tradiční hluboká orba vadí Bruselu. Čeští farmáři mohou přijít o peníze

Premium Jarní ječmen, který se používá v pivovarnictví a sladařství, ztratí kvalitu. Česká pole už nebudou jako dřív a farmáře...