Upečte si chléb podle chuti v domácí pekárně

  11:21aktualizováno  11:21
Chcete si udělat na Vánoce radost? Pořiďte si domácí pekárnu a budete mít čerstvý, voňavý a teplý chleba nejen po ránu, ale kdykoliv si usmyslíte. Do pečicí nádoby stačí jen nalít vodu, přidat pevné přísady - mouku, cukr, sůl, koření, droždí - a spustit příslušný program. O vše ostatní se pekárna postará sama.

Ze směsí na domácí chléb lze připravit různé druhy chleba. | foto: Dreamstime

Namáhavé hnětání, zdlouhavé kynutí a hlídání propečenosti tak odpadá. Postará se o ně topné těleso a hnětací nůž, který suroviny promíchá a zpracuje. Co právě pekárna dělá, poznáte podle symbolu na displeji a pípání, které upozorňuje i na případné přidávání příměsí - třeba semínek na dozdobení chleba.

Směs vyjde dráž

Půlkilogramové balení směsi, ze které připravíte třičtvrtěkilový bochník, stojí dle složení nejčastěji od 25 do 40 korun. Pokud si obdobnou směs připravíte sami, vyjde vás chleba zhruba na polovinu. Tedy o trochu levněji nebo stejně draze, jako kdybyste ho koupili v pekařství.

Spotřebovaná energie se přitom na celkové ceně projeví minimálně. Náklady na zpracování a upečení jednoho chleba se pohybují od 1 do 2 korun podle zvoleného programu.

Směsi na domácí chléb nabízí mnoho firem a seženete je jak v běžných obchodech, tak v prodejnách se zdravou výživou. Nabízejí se pro chléb klasický kmínový, slunečnicový, česnekový, s pohankou nebo v bio kvalitě jak z bílé, tak i celozrnné mouky.

Můžete si však také koupit směs na ciabattu, vánočku, mazanec nebo bezlepkový chleba, který místo obilovin obsahuje mouky z rýže, kukuřice nebo třeba brambor. To je jen několik variant, ze kterých můžete vybírat.

Největší výhodou hotových směsí je, že už nemusíte odměřovat přesné množství mouky a dalších surovin.

Všechny pekárny bez ohledu na cenu umějí prakticky to samé. "Počtem programů se přístroje téměř neliší. Z tohoto hlediska je jedno, zda máte pekárnu za dva nebo čtyři tisíce korun," říká Jiří Baloun z internetového obchodu mojepekarna.cz. Rozdíl je někdy v tom, co v ní můžete dělat. Pokud budete chtít nejen péct chleba, ale třeba připravit džem, těsto na pizzu nebo pečivo z kypřicího prášku, ujistěte se, že pekárna takový program nabízí.

Také příkon mají všechny pekárny podobný - celý program pro pečení chleba spotřebuje obvykle 300 až 500 wattů, to znamená, že elektřina vás bude stát zhruba od jedné do dvou korun, podle typu pečicího programu.

Kovové vydrží déle

Vyšší cena se však projeví v kvalitě použitých materiálů, a tedy i delší životnosti pekárny. "Přístroje z plastu bych doporučil spíše k příležitostnému používání. Plasty vystavené teplu se totiž časem obvykle začnou kroutit a pekárna odejde," říká Jiří Baloun.

Dražší modely mají více odolnějších kovových částí, často i vnější tělo, které pak vypadá elegantněji. Možná vás při pohledu na některé modely od různých výrobců napadne, že některé si jsou až nápadně podobné, a přitom se prodávají za různé ceny.

Příklady pekáren

Unold Backmeister Onyx 8695 .........2 590 Kč Domo B3650 .......................................2 849 Kč Moulinex OW500030 .........................2 999 Kč Panasonic SD 253 ..............................4 500 Kč

"Většina pekáren je z Číny a není neobvyklé, že se ve stejné továrně vyrábí více značek. Ty se však přesto mohou lišit kvalitou. Záleží totiž na pečlivosti výstupních kontrolorů dané firmy. Tedy zda pekárnu pustí do prodeje, nebo ne. Každá značka je jinak přísná," tvrdí Jiří Baloun.

Velikost chleba - 500 ale i 1 800 gramů

Důležitým parametrem je objem nádoby, podle které poznáte, jak veliký chleba dokáže pekárna upéct. Rozmyslete si proto, zda vám postačí menší, nebo jste jedlíci a budete potřebovat přístroj s velkou pečicí nádobou.

Majitelé pekáren se někdy přou o to, zda je lepší mít přístroj s jedním, nebo dvěma hnětači. "Než jsem začal prodávat pekárny, tak jsem si myslel, že dva budou lepší. Ale poté jsem názor změnil. Dva hnětače zvyšují riziko závady. Motor totiž pohání jen jeden hnětač a druhý je napojený přes řemen," vysvětluje Jiří Baloun.

"A problémy s řemenem jsou asi nejčastější závadou. Nezřídka jsou příliš tuhé nebo naopak povolené, a někdy dokonce praskají. Když se hnětač protáčí nebo to v pekárně chrochtá, je to signál problému s řemenem."

U pekáren s opravdu velkou formou pro chleby kolem kilogramu a půl však dva hnětače být musí. Jeden by zkrátka těsto nevypracoval.

Díly domácí pekárny

PEKÁRNA

Rozměry odpovídá zhruba malé mikrovlnné troubě. I nejlevnější modely nabízejí několik programů (například chléb základní, francouzský, celozrnný, sladký atd.) a standardem je i funkce odloženého startu. Tu však nelze použít u všech programů, které pekárna nabízí.

Dražší modely bývají lépe zpracované, mají elegantnější design nebo mohou mít například automatický podavač příměsí nebo dvě různé pečicí formy. Odklápěcí víko mívá průzor, abyste mohli sledovat průběh přípravy.

Obsluha je snadná a zabere jen pár vteřin. Odklopíte víko s průzorem, vložíte formu a nasadíte hnětač. Pak přijdou suroviny, zaklapnete víko a zvolíte program.

Ceny pekáren se pohybují od 1 000 do 5 000 korun.

HNĚTACÍ NŮŽ

Pekárny mají obvykle podle velikosti jeden nebo dva hnětací nože. Hnětače bohužel zůstávají v chlebu zapečené, takže po jejich vyjmutí zůstávají v chlebu jedna nebo dvě díry. Výjimkou jsou některé modely pekáren Morphy Richards a Domo, u kterých se hnětač sám sklopí a nezůstává v těstu zapečený.

Obvyklá cena za náhradní nůž je 100 až 200 korun.

ODMĚRKY

Součástí výbavy pekáren bývají i odměrky na tekutiny a směsi. Pokud je použijete podle přiloženého návodu, povede se vám hned první chleba.

PEČICÍ FORMA

Obvykle má hranatý tvar. U menších pekáren je spíše vyšší a podle toho také vypadá i chleba.

K některým pekárnám se nabízí i forma kulatá nebo dělená na dva chleby. Nádobu byste neměli vymývat saponátem s horkou vodou, pokud to není nezbytně nutné. Škodí to totiž teflonu a také těsnění, které je vespod nádoby pod hnětačem.

Náhradní formu seženete zhruba za 500 korun.

Nejčtenější

Pilot otočil let v půlce Atlantiku zpět do Bruselu. Do cíle to měl stejně daleko

Airbus A330-301 společnosti Brussels Airlines na letišti v Bruselu

Na první pohled je to těžko pochopitelný manévr. Pilot airbusu aerolinek Brussels Airlines v polovině trasy téměř...

Penze v 67 letech. Experti ministerstva spočítali vyšší důchodový věk

Ilustrační snímek

Čtyřicátníci by měli jít do důchodu o rok a pětadvacátníci dokonce až o dva roky později, než je dnes nastavený...

Americký sen Made in China končí. Kvůli obchodní válce výroba ze země mizí

Ilustrační snímek

Kvůli obchodní válce Čína přestává být „továrnou“ USA a Donald Trump částečně dosáhl svého cíle. Byť celní válkou...

Kdo „podojil“ Slušovice. O konci družstva s kriminálním pozadím se mlčí

JZD Slušovice - socialistický zázrak 80. let

Konec známého socialistického jednotného zemědělského družstva v obci Slušovice na počátku 90. let měl kriminální...

Propuštěn po 30 minutách. Agrofert mění šéfa pekáren United Bakeries

Ilustrační snímek

Agrofert ihned po skončení převzetí pekáren United Bakeries propustil ředitele firmy Ivana Fleka. V čele pekáren byl...

Další z rubriky

TEST DNES: Úplné výsledky testu pšeničných piv

Ilustrační snímek

MF DNES otestovala dvanáct sudových pšeničných piv. Polovina vzorků pocházela z průmyslových pivovarů, polovina z...

TEST DNES: Úplné výsledky testu koupených máků

Makový závin

MF DNES otestovala jednadvacet vzorků máku z obchodních řetězců, e-shopů s potravinami i specializovaných internetových...

TEST DNES: Velké srovnání nanuků. Tvarohové jsou zdravější i chutnější

Ilustrační snímek

Zmrzlina na dřívku je ideální letní osvěžení. Stačí sáhnout do mrazáku – a vedra jsou hned snesitelnější. MF DNES...

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

Najdete na iDNES.cz