Tři břity prý oholí důsledně, ale jsou drahé

aktualizováno 
- Firmy se o sto šest předhánějí ve zdokonalování svých výrobků, a to i těch, které slouží tak všední záležitosti, jako je holení. Jednobřitý strojek sotva stačil nahradit ten se dvěma břitvami a už se o slovo hlásí trojbřitá verze, a možná není daleko doba, kdy na muže po ránu strojek vycení čtyři a více řad čepelek. Tři je více než dva, a tak nový GILLETTE MACH3 už stojí kolem 260 korun, což je podstatně více, než na kolik přijde dvoubřitý SENSOR EXCEL od stejné firmy za zhruba 150 korun. Zda mezi strojky není rozdíl jen cenový, porovnalo několik dobrovolníků.

Milan Král, 66 let, stavební inženýr:
Strojek MACH3 je masivnější, jeho příjemně tvarovaná rukověť se drží dobře v ruce. Tři jemné lamely umožňují po tváři přejet pouze jednou, na krku dvakrát. Dobře se omývá a udržuje v čistotě. Kulaté držadlo strojku SENSOR EXCEL se nedrží v ruce tak jistě jako u MACH3. Holení na tváři je dobré, na krku se s ním holí lépe při delším vousu, tedy ob den. Náhrada břitu má větší rozměr a nevejde se do odkládací schránky.
Lukáš Smrk, 21 let, student:
Při prvním holení se strojkem MACH3 je těžké zvyknout si na jiné uchycení žiletky. Strojek ale holí velice dobře delší vousy a vousy na méně přístupných místech na krku. Žiletky se vymývají nejlépe ze všech strojků. Tolik peněz bych za něj však asi nedal. Strojek SENSOR EXCEL je mnohem lepší než normální SENSOR, má však žiletky umístěné blízko sebe, a tak se dost špatně čistí.
Ondřej Načeradec, 22 let, student:
Oba strojky umožňují pohodlné a příjemné holení. Subjektivně mi více vyhovoval SENSOR EXCEL, a to jak lehkostí oholení, tak vzhledově a cenově.
Leoš Dostál, 40 let, technik:
S novým GILLETTE MACH3 jsem velice spokojen. V porovnání s EXCELEM je sice lepší, ale ne o rozdílnou částku, kterou člověk zaplatí. Navíc žiletky prodávané po pěti kusech jsou dražší než celý strojek, což je paradaxní.
Jiří Marek, 38 let, učitel:
Souhlasím, že "Gillette je pro muže to nejlepší", ale za jakou cenu? Nový MACH3 mě překvapil, nemile mě ale překvapila cena v porovnání s EXCELEM.
Jan Kocourek, 24 let, technik:
Mám tvrdé a husté vousy. MACH3 má pěkný design, v porovnání s GILLETTE EXCEL to rozdíl je, ale proč jsou tak drahé žiletky? I když jsou oba tyto strojky kvalitní, rozdíl v cenách není, myslím, adekvátní.
Miroslav Nepraš, 43 let, podnikatel:
Holicí strojek GILLETTE MACH3 se lépe drží v ruce, a tedy se s ním lépe holí. Ale i přes vysokou kvalitu se mi zdá cena v porovnání s také poměrně kvalitním strojkem EXCEL vysoká. Také náhradní břity jsou velmi drahé, takže bych si dlouhodobější používání asi rozmyslel.
Karel Müller, 23 let, student:
Poctivě jsem vyzkoušel a porovnal oba strojky Gillette - MACH3 a EXCEL. MACH3 má lépe vyřešený design, lépe se s ním i holí. EXCEL je kvalitní, ale o něco hůře se drží. Výsledek je ale porovnatelný, takže z ekonomických důvodů bych zůstal raději u GILLETTE EXCEL.
Miloš Urban, 31 let, spisovatel:
GILLETTE MACH3 je nadzvukově rychlý, ale jeho turbíny tak trochu sežehnou tvář. GILLETTE SENSOR EXCEL je zase přesnější, ale počet tahů je třeba oproti trojbřitému strojku přece jen znásobit (přesně 1,8krát). Oba strojky holí dobře, ale to moje předválečná břitva po dědečkovi taky a s ní se při holení nenudím.

Rozhodování mezi strojkem s dvojicí či trojicí čepelek by mohla usnadnit jejich cena.

Autor:

Nejčtenější

Scala startuje na 370 tisících. Škoda chce Čechům nabídnout bohatou výbavu

Škoda Scala

Škoda v pátek startuje prodej svého nového vozu. Základní provedení modelu Scala s benzinovým agregátem 1,0 TSI/70 kW s...

Češi usilovně třídí, recyklaci PET lahví však bojkotuje „rukávek“

Smršťovací fólie na PET lahvích obsahuje chlor. Proto bez odstranění takzvaného...

Češi patří v Evropě v třídění PET lahví mezi lepší spotřebitele, zpět se těchto lahví vybere osm z deseti. Některé...

VIDEO: Semafory k WC, pohyby jako robot. Jak to chodí v českém Amazonu

Lidé s vozíky projíždějí labyrintem uliček, kde je v regálech naskladněno 20...

Distribuční centrum Amazonu v Praze působilo dosud spíš jako nedobytný hrad. Jak to uvnitř chodí, se veřejnost...

Nápisy na taškách matou. Výroba papírových škodí víc než těch plastových

V Penny Marketu přestali nabízet jednorázové igelitky, v nabídce mají například...

Řada lidí si raději než igelitku koupí v obchodě tašku z papíru. Od pokladny pak odchází s dobrým pocitem, že jsou...

Topíme svíčkou. Nové bytovky už musí mít téměř nulovou spotřebu energie

ilustrační snímek

Všechny nové budovy s obytnou plochou větší než 350 metrů čtverečních musí mít od prvního ledna téměř nulovou spotřebu...

Další z rubriky

TEST DNES: Úplné výsledky testu ovocných smoothie

Ilustrační snímek

MF DNES otestovala čtrnáct vzorků smoothie koupených v obchodních řetězcích, e-shopech a specializovaných ovocných...

TEST DNES: E-shop ušetří při nakupování čas, skener v hypermarketu nervy

Ilustrační snímek

Před Vánocemi na nákupy dárků a potravin vyplýtváme tolik času, že se hodí každý uspořený okamžik. Jak nakoupit...

TEST DNES: Výsledky testu rychlosti nákupů před svátky

Ilustrační snímek

V testu jsme měřili čas, který stráví zákazníci vybraných obchodů při samotném nákupu, ve frontě před pokladnou a při...

Najdete na iDNES.cz